Vsetín končí základní část na druhém místě, soupeřem pro čtvrtfinále je Prostějov

Jan Tajzler • 26.02.2019

Základní část je minulostí. Valaši odjížděli k poslednímu 60. kolu na led českobudějovického Motoru. Budvar aréna viděla vysoce atraktivní utkání, které odpovídalo souboji dvou předních celků Chance ligy. Přestřelka přinesla na jihu Čech celkem sedm branek, přičemž ze tříbodového zisku se radovali Valaši. Kýžené vítězství a druhé místo v tabulce trefil Radim Kucharczyk. Výsledky posledního kola přisoudily Vsetínu do čtvrtfinále prostějovské Jestřáby, série odstartuje v pátek 1. března na Lapači.

CHANCE LIGA - 60.kolo út 26.2.17:30
Madeta Motor České Budějovice
3:4(2:2, 1:1, 0:1)

Branky a nahrávky: 8. Gilbert (Endál, M. Novák), 10. M. Jandus (R. Přikryl, Heřman), 21. Doktor (Babka, M. Jandus) – 6. Březina (Rác), 12. Jonák (Rob, Pechanec), 27. Březina (Rác, Kucharczyk), 52. Kucharczyk (Březina, Mikuš). Rozhodčí: Wagner, Micka – Keuzer, Polonyj. Vyloučení: 4:5. Využití: 0:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 6421. Střely na branku: 34:26. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 2:1, 2:2, 3:2, 3:3, 4:3.

Madeta Motor České Budějovice: Kváča (Strmeň) – Kutlák, Plášil, Pýcha, Kachyňa, Vydarený, M. Jandus – M. Novák, Gilbert, Endál – Karabáček, Bradley, Z. Doležal – Čermák, R. Přikryl, Heřman – Beránek, Doktor, Babka.
VHK ROBE Vsetín: Gába (Šelepněv) – Mikuš, J. Drtina, Slováček, Teper, Frolo, Jeřábek, Rudl – Březina, Kucharczyk, Rác – Jonák, Pechanec, Rob – Kopta, Pitule, Karafiát – Hořanský, Šilhavý, Vítek.

Kdo čekal opatrný souboj podpořen maximální taktikou obou soupeřů ucházející se o druhou příčku, byl na omylu. Motor se Vsetínem se do sebe pustily od úvodních minut a v Budvar aréně byl vidět aktivní hokej předních prvoligových celků. Více ze hry měl v úvodu domácí Motor, který dokázal na chvíli uzamknout vsetínské v jejich obranném pásmu, ale paradoxně v této fázi měl nejblíže k otevření skóre host z Valašska, konkrétně Luboš Rob, jenž po přihrávce Jonáka upaloval zcela osamocen na Kváču, svého bývalého spoluhráče však nepřekonal. Skóre však přeci jen otevřeli Valaši, Rácovi se podařilo pohlednou zadovkou zpoza branky přihrát do předbrankového prostoru Davidu Březinovi, jenž nekompromisně zavěsil.

Motor ovšem záhy krok srovnal, Endál ve své snaze překonat Gábu z ostrého úhlu neuspěl, ale odražený kotouč nasměroval do mezikruží Davidu Gilbertovi a ten prostřelil paralyzovanou obranu vsetínského mužstva. První obrat ve skóre měl pak na svědomí v čase 10:20 Martin Jandus, jenž překonal Gábu nenápadnou střelou z pravého kruhu. Jenže po dalších dvou minutách bylo skóre zase srovnáno, do českobudějovického pásma se rozjel Rob a krásnou přihrávkou přes šíří pásma našel Víta Jonáka, jenž jeho nabídku zužitkoval pohotovou střelou z voleje.

Ve zbytku první periody měli mírně navrch Jihočeši a to i díky početní výhodě, kterou jim nabídl hostující Rác. Vsetínská obrana v čele s Gábou však dokázala nápor soupeře odrazit a po první třetině byli ke druhému místu blíže hosté z Valašska.

Prostřední dějství pokračovalo ve stejném duchu jako to první, diváci v Budvar aréně opět byly svědky svižného a atraktivního hokeje. Většina osazenstva navíc v počátku druhé třetiny slavila, to když Babka na útočné modré uvolnil Jakuba Doktora a českobudějovický útočník v tváří v tváří Gábovi zamířil přesně nad jeho rameno.

Po inkasování třetí branky se vsetínská střídačka odhodlala ke střídání brankářů, Gábu nahradil Šelepněv. Valaši následně zabrali a tvořili si slibné příležitosti. Kýžené srovnání se dostavilo v přesilové hře. Z pravého kruhu napřáhl Rác a směr puku stačil těsně před Kváčou změnit Davida Březina, jenž svou druhou trefou v utkání obnovil vyrovnaný stav. Brankové příležitosti se poté střídaly na obou stranách, ovšem oba celky držely pozorní brankáři, do šaten se tak znovu odcházelo za vyrovnaného stavu.

Valaši museli krátce po startu třetí třetiny čelit dvěma po sobě jdoucím početním výhodám domácího Motoru. Statečným Valachům se i díky pozornosti brankáře Šelepněva podařilo přečkat krušné chvíle. Definitivní rozhodnutí utkání se událo v přesilové hře Vsetína, kterou dokázal využít Radim Kucharczyk, když Březinovu přihrávku přetavil z hranice brankoviště ve vedoucí a jak se později i ukázalo ve vítěznou branku Vsetína. Zodpovědná hra Valachů ve zbývajících minutách už vedla k prvnímu tříbodovému vítězství na ledě Českých Budějovic od návratu do profesionální soutěže, což znamená, že Vsetín vstoupí do vyřazovací části ze druhého místa.

Václav Prospal (Motor): "Pro nás to byl špatný závěr základní části soutěže. Věděli jsme, že když vyhrajeme za tři body, tak skončíme druzí. Nepovedlo se nám to a jsme trochu zklamáni. Soupeř ale vyhrál zaslouženě. Oproti nám dal dva góly v přesilovce. Speciální formace nás tentokrát nepodržely."

Luboš Jenáček (Vsetín): "Vyhráli jsme, takže jsme spokojeni. Diváci viděli kvalitní a bojovný hokej. Přijeli jsme si pro bod a nakonec jsme získali tři. Motor hrál dobře, ale jsme rádi, že jsme druhé místo uhráli."