Vsetín na závěr smetl Hodonín, play-off odstartuje s Novým Jičínem

Jan Tajzler • 20.02.2016

Hokejisté Vsetína udělali vítěznou tečku za základní části letošní sezony. Na čtvrtý pokus Jenáčkova družina dokázala skolit celek Hodonína, když se tentokrát Valaši odmítli přizpůsobit hře Oranjes a pohodlně si dokráčeli pro další vysoké vítězství, tentokrát 6:0. Šestou nulu v sezoně si připsal brankář Petr Hromada. Následuje čtvrtfinále play-off, ve kterém se Vsetín po roce znovu utká s Novým Jičínem. Série startuje na Lapači ve čtvrtek 25.února od 17:30.

2. liga - 44.kolo so 20.2.17:30
SHK Hodonín
6:0(3:0, 2:0, 1:0)

Branky a nahrávky: 16. Daněk (Tesařík, Zúbek), 18. Kolařík (Řezáč), 20. Hrazdira (Vávra, Slováček), 29. Žák (Vaněk, Kajaba), 40. Nedbálek (Slováček, Vávra), 49. Daněk (Kolařík, Tesařík).. Rozhodčí: Fiedler - Blaha, Goňa . Vyloučení: 8:7 navíc Zavadil OS 10min. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 1409. Střely na branku: 31:21. Průběh utkání:0:0, 6:0 .

VHK ROBE Vsetín: Hromada – Tesařík,, Vrba, Ambruz, Ostrčil, Žák, Řezáč, Báchor, Nedbálek – Vaněk, Vávra, Zúbek, Kolařík, Slováček, Kajaba, Finsterle, Hrazdira, Dvořák, Daněk, Ondráček.
SHK Hodonín: Zavadil – Kolář, Mikéska, Nedvěd, Škapík, Jedlička, Lišaník – Matula, Sajdl, Peš, Kuba, Jurásek, Polesný, Janás, Charvát, Tomi, Hložánek, Černohous, Venclík.

Poslední kolo základní části druhé ligy začalo v rychlém a drsném tempu, kde si hráči pro trest nechodili daleko. První přesilovkovou hru si zahráli domácí ve 4. minutě, kdy byl za nedovolené bránění odsouzen hostující Ondřej Nedvěd. Valaši se snažili tlačit hru do útočného pásma, ale Drtičům se dařilo osvobozovat. Počet hráčů na ledě se vyrovnal po faulu Lukáše Finsterleho, který byl odsouzen ke dvěma minutám za krosček. Hostům se v následné zkrácené přesilovce nepodařilo dostat kotouč k Hromadovi, ba naopak domácí se ve čtyřech hnali do útoku. Šance pro domácí však přišla až po skončení této přesilovky. Na hostujícího Petra Zavadila nenašel recept ani Stanislav Bachor, ani Lukáš Finsterle, který měl nejlepší šanci, ale nepodařilo se mu kotouč zasunout.

Z prvního gólu se radovali domácí až v 16. minutě. Josef Daněk dostal přihrávku od Jana Kolaříka a z pravého kruhu prostřelil přemisťujícího se gólmana. Drtiči ještě nabídli Vsetínu dvojnásobnou přesilovku, kterou ale domácí nevyužil. S brankou počkali, až budou Drtiči ve čtyřech, a Jan Kolařík prokličkoval hostující obranu a s lehkostí jeho vlastní poslal kotouč za Zavadila.

Valaši s další brankou moc neotáleli a v závěru první dvacetiminutovky vstřelili třetí. Zavadil v této kombinaci neměl žádnou šanci. David Hrazdira nastřelil Zavadila, který poslal kotouč na hokejku Tomáše Vávry, který však Zavadila také nepřekonal. Kotouč se však dostal opět k Davidu Hrazdirovi, který nejprve nastřelil mantinel a až poté konečně prostřelil Zavadila. Valaši si tak dali třetí branku tak akorát do šatny a hosté už neměli nejmenší šanci výsledek zkorigovat.

V úvodu druhé dvacetiminutovky byli hosté aktivnější. Nejprve měl šanci Erik Hložánek, který však branku přestřelil a po něm mohl prostřelit Petra Hromadu ještě Petr Peš, který však přihrál ještě Zdenku Juráskovy, jenž trefil vnější stranu branky.

Na Zavadila si poté opět troufl Jan Kolařík, s jehož střelu si však Zavadil poradil. Do šance se pak dostal ještě Vávra, který skulinu mezi betony Zavadila nenašel. Ten, kdo však Zavadila propálil, byl Michal Žák, který výborně kombinoval v útoku s Danielem Vaňkem a René Kajabou.

Do konce třetiny byli na ledě aktivnější domácí, kterým se opět v poslední minutě podařilo navýšit. Michal Nedbálek za pomoci Ondřeje Slováčka a Tomáše Vávry, srazil hodonínskou obranu na kolena a vystřelil tak 5. branku utkání.

Drtiči měli v poslední třetině tutovou šanci na braku, když L´ubomír Škapík přihrál Petru Pešovi před prázdnou klec, hodonínský kapitán však přestřelil a z gólu se radovali opět na druhé straně. Josef Daněk si připsal druhou branku v utkání a poslal tak svůj tým do luxusního náskoku 6:0.

Závěr utkání přinesl šance na obou stranách ledové ploch, žádný z týmů toho však už nevyužil a Valaši se tak poprvé mohli radovat z výhry nad Drtiči.

Luboš Jenáček (trenér Vsetína): „Chtěli jsme podat dobrý výkon, abychom se připravili na čtvrtek, kdy startuje play-off. Myslím, že se nám to podařilo. Hodonín jsme po třech porážkách v sezoně konečně porazili. Myslím, že jsme měli víc chuti, byli jsme víc v pohybu a zaslouženě jsme vyhráli. Ve čtvrtek nás čeká samozřejmě úplně jiný zápas. Věřím, že se připravíme tak, abychom ho zvládli, a udělali první krok do dalších bojů.“

Stanislav Beťko (trenér Hodonína): „Výsledek je pro nás krutý, nehráli jsme tak špatně. Po dvou třetinách jsme prohrávali 0:5, ale na střely to bylo 22:20. Vsetín má zkušené mužstvo, které potrestalo každou naši chybu. My jsme netrefili ani prázdnou bránu, což nás trápí už asi třetí zápas. Ze 110 střel dáme tři góly. Dnes nám chyběli styční hráči Petr Pokorný, který je nemocný, a Martin Špok, jenž řeší rodinné záležitosti. Do zápasu jsme museli postavit pět juniorů a proti Vsetínu s vyrovnaným mančaftem je to velký rozdíl. Myslím, že jsme si zasloužili nějaký gól dát, ale Vsetín v každém případě vyhrál zaslouženě.“