Vsetín padl v Prostějově, rozhodla první třetina

Václav Trávníček • 23.11.2013

Nebýt čtyř inkasovaných branek v první třetině, mohlo mít utkání vsetínských hokejistů v Prostějově jiný průběh. Zatímco ve druhém a třetím dějství už drželi Valaši se soupeřem krok, v tom prvním lovili puk ze své sítě čtyřikrát a nechali Jestřáby vybudovat pohodlný náskok. Jakubíkova družina nakonec na Hané padla 4:7. V dresu domácích zazářili Juraj Jurík (2 + 0) a Lukáš Luňák (2 + 1). Další utkání čeká Vsetín ve středu, kdy přivátá na Lapači Břeclav.

2. liga - 21.kolo so 23.11.17:00
LHK Jestřábi Prostějov
7:4(4:1, 2:2, 1:1)
Branky a nahrávky: 6. Venkrbec (Kořínek, Luňák), 9. Jurík (Černý, Šebek), 18. Luňák (Coufal, Venkrbec), 19. Švaříček (Antončík, Belay), 25. Černý (Coufal, Venkrbec), 39. Jurík (Černý, Kolibár), 59. Luňák (Coufal, Venkrbec) – 6. Vítek (Burzala), 28. Kubo (Hurtík, Mikšovský), 40. Kajaba (Janeba, Vrba L.), 41. Tichý (Ambruz). Rozhodčí: . Vyloučení: 7:4. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 1621. Střely na branku: 27:32. Průběh utkání: 0:1, 5:1, 5:2, 6:2, 6:4, 7:4.
LHK Jestřábi Prostějov: Kocián – Veselý, Kořínek, Polák, Jedlička, Malý, Kumstát, Kolibár, Švaříček – Antončík, Belay, Kučera, Černý, Šebek, Kryl, Jurík J., Luňák, Duba, Coufal Venkrbec, Jurík D.
VHK ROBE Vsetín: Hromada (30. Plšek) – Farda, Tichý, Hurtík, Vrba L., Vrba F., Burzala, Báchor – Kajaba, Vaněk, Ambruz, Kubo, Ševčík, Mikšovský, Vítek, Daněk, Hruška, Janeba, Podešva, Kývala.

V utkání se zpočátku nepotvrzovaly papírové předpoklad, prvních pár minut totiž patřilo Vsetínu. Ten sice nejprve neuspěl střelami v podání Kajaby a Vaňka, šestá minuta však už přinesla úspěch Davida Vítka, který se dokázal prosadit k tyčce. Na konci té samé minuty se však do protiútoku utrhl Matouš Venkrbec, který si po jízdě přes celé kluziště dovolil ještě kličku brankáři a následnou střelou vyrovnal stav zápasu.

První třetina byla skutečně bohatá na góly, na další totiž diváci čekali pouze dvě a půl minuty. Tentokrát se šťastným střelcem stal Juraj Jurík, který tak střelou z první z mezikruží ukončil svou pětizápasovou sérii bez vstřelené branky. Ani další minut však neznamenali nudnou podívanou. Vsetín se snažil zachytit nástup Jestřábů, Podešva, Ševčík ani Kajaba však nedokázali najít gólovou odpověď na Juríkův úspěch.

Na druhé straně už se však síť v bráně rozvlnila o což se postaral Lukáš Luňák, který si sjel z osy hřiště blíže k tyči a propálil Hromadu. Ten si navíc o chvíli později připsal na účet nepříliš povedený zákrok k němuž vyjel několik metrů z brány. Proti Šimonu Antončíkovi však neuspěl, nedokázal ho připravit o kotouč a domácí útočník navíc kotouč poslal na Filipa Švaříčka, který neměl problém zakončit do opuštěné branky.

Druhá třetina začala krátkým tlakem hostí, tentokrát však bez gólového efektu. Hra se navíc postupně přesunula do obranného pásma Vsetína, kde sice nejdříve proti Hromadovi neuspěl David Jurík, následně se však trefil jeho spoluhráč Michal Černý, který střelou z mezikruží zvýšil už na 5:1.I následující okamžiky přinesly několik slušných šancí pro Jestřáby. Znovu se však potvrdilo otřepané pravidlo nedáš-dostaneš. Po té, co v gólové příležitosti přestřelil Duba se střelou k tyči prosadil Martin Kubo.

Hostující hráči vycítili šanci k navrácení se do zápasu a začali stupňovat tlak na obranu Jestřábů v čele s Ondřejem Kociánem. Zvýšená aktivita vsetínských se projevila především v dohrávání soubojů a větším důrazu. Ten však dokázal v prospěch svého týmu využít i Juraj Jurík, který se natlačil před strážce hostující svatyně, kterým už byl v tu chvíli Lukáš Plšek, a bekhendem puk dostal za brankáře. Ten se však se spoluhráči mohl půl minut před koncem třetiny radovat z branky Reného Kajaby, který dokázal ujet obráncům a zakončit do růžku.

Jakoby se gól do šatny na Jestřábech hodně podepsal, už v 41. minutě totiž snižoval Martin Ambruz. Vsetín znovu přeřadil na vyšší rychlostní stupeň, kýženého úspěchu se však nedostávalo. Blízko k němu měli Valaši zejména v polovině poslední třetiny, kdy Jestřábi uzamkli před Kociánem. Ten však se svou letkou nakonec uspěl v ubránění dvougólového výsledku, ovšem jen do chvíle, kdy v 59. minutě padl jedenáctý gól zápasu. Ten si z pohledu příznivců domácího týmu zasloužil přívlastek ,,uklidňující". Střela totiž pocházela z hole Lukáše Luňáka, který se prosadil z obdobné pozice jako při své první trefě v zápase.

Jestřábi tak stále s tříbodovým náskokem drží zlatou pozici. Navíc se vzhledem k dalším výsledkům zbavili jednoho ze soků, Hodonín totiž překvapivě pokořilo Valašské Meziříčí, propast mezi dvěma lídry tabulky a jejich pronásledovateli se tak zvýšila o další tři body.

Petr Zachar (trenér Prostějova): "Znovu nám vyšel vstup do zápasu. Dostali jsme sice smolný gól, ale kluci se z toho rychle otřepali a v první třetině jsme byli jednoznačně lepší. Pak se ta hra vyrovnala, už tam byly nesrovnalosti na obou stranách, ale myslím si, že po většinu času jsme byli lepší a po zásluze jsme vyhráli."

Juraj Jakubík (trenér Vsetína): "V dnešním utkání domácí potvrdili kvalitu, proti našim hráčům se prosadili a hned v první třetině jsme dostali čtyři góly. Nemyslím si ale, že by ta hra tomu odpovídala. Měli jsme šance, které se nám bohužel nepodařilo proměnit. Celé utkání se však kluci snažili, za to je musím pochválit. Podařilo se nám zápas zdramatizovat gólem na 6:4 , ale bohužel nepadlo to dnes."