Vsetín přejel Havířov, rozhodla už první třetina

Václav Trávníček • 26.01.2013

Vynikající utkání sehráli v sobotu v podvečer vsetínští hokejisté. Hlobilovi hoši vyzvali na Lapači celek Havířova a po vyhecovaných šedesáti minutách si připsali zasloužené vítězství. Zápas rozhodla povedená první třetina v podání Valachů. Ti si do 18. minuty vybudovali vedení 4:0 a po zbytek utkání z něj těžili. Přestože pak Havířovští ve třetí části snížili, domácí si už tři body nenechali vzít. K úspěchu výrazně přispěl i brankář Petr Hromada, jenž si připsal celkově 30 úspěšných zákroků.

2. liga - 36.kolo so 26.1.17:30
4:1(4:0, 0:0, 0:1)
Branky a nahrávky: 8. Mikšovský (Vaněk), 8. Hruška P. (Hruška O., Vítek), 15. Kývala (Farda), 18. Hoďa (Vrba) - 44. Haas (Vydra). Rozhodčí: Mrkva - Mrákava, Řezáč. Vyloučení: 9:11, navíc Prokop (HAV) 10 min. OT + OK. Využití: 2:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 1221. Střely na branku: 21:31. Průběh utkání: 4:0, 4:1
VHK ROBE Vsetín: Hromada - Žabčík, Vrba, Vrána, Hoďa, Farda (21. Tesařík), Tichý - Zúbek, Vaněk, Mikšovský - Hruška P., Hruška.O, Vítek - Brezáni, Holík, Kajaba - Štrbík, Daněk, Kývala.
AZ Havířov: Daneček (15. Matoušek) - Prokop, Vydra, Krisl, Hartmann, Zientek, Rimmel - Pavlas, Haas, Stránský, Kolařík, Kanko, Pechanec, Klimša, Říčka, Bursík, Matějek.

Sobotní utkání odstartovalo ve svižném tempu. Začátek přinesl otevřený hokej s šancemi na obou stranách, ale domácí brzy začali diktovat tempo. Nejprve v osmé minutě našel kapitán Vaněk u tyče dobře postaveného Adama Mikšovského a letní posila z Prostějova uklidila kotouč do odkryté havířovské brány - 0:1. Pouhých jednatřicet vteřin potřebovali Valaši k tomu, aby vedení navýšili. Na konci pohledné kombinační akce stál tentokrát Petr Hruška a domácí parta šla do trháku. A když pak v 15. minutě tečoval Fardovu ránu za Danečkova záda Kývala, přepustil hostující gólman své místo mezi třemi tyčemi kolegovi Petru Matouškovi.

Ani ten však neudržel čisté konto dlouho. Vsetínští pokračovali v drtivé ofenzivě a do konce úvodního dějství se dokázali prosadit ještě zásluhou Davida Hodi. Urostlý obránce, který se na Lapač vrátil před předchozím zápasem Vsetína v Karviné, dorazil za brankovou čáru Vrbův pokus a bylo to 4:0.

Nejlepší hráč VHK dle redakce:

Petr Hromada

Jestliže první dvacetiminutovka sobotního klání nabídla doslova brankové hody, druhá třetina byla gólů prostá. Velké zlepšení v ní zaznamenali Havířovští, kteří se i díky častým přesilovkám dostali do tempa a hru vyrovnali. Největší šanci promarnili hráči „Azetu“ v 27. minutě. To už slavili první gól, ovšem rozhodčí ho nemohli uznat pro posunutou klec Vsetínských. Solidní příležitost si poté vypracoval Vydra, jenž nakonec zkusil překvapit Hromadu od modré čáry, ovšem domácí gólman stále držel čisté konto.

Poradil si dokonce i s Říčkovou dělovkou z mezikruží, kterou vytěsnil ramenem. Horké chvilky však Valachům připravil střelec první branky Adam Mikšovský, jenž na sklonku druhého dějství vyfasoval čtyři minuty za faul vysokou holí.

Na začátku třetího dějství navíc Mikšovského za katrem doplnil Kajaba, jenž se provinil zdržováním. Havířovští tak vrhli veškeré síly do útoku. Kdyby se jim podařilo přiblížit na rozdíl dvou branek, mohli utkání řádně zdramatizovat. Z deště střel v dvojnásobné přesilovce však za brankovou čáru propadla pouze ta z hole Radima Haase. Hostující útočník se trefil mezi Hromadovy betony a vykřesal svému týmu poslední jiskřičku naděje. V dohrávané přesilovce pěti proti čtyřem se už ale tým AZ prosadit nedokázal, stejně jako ve zbytku utkání. To si už totiž Valaši pohlídali a zaslouženě si do tabulky připsali cenné tři body.

Viktor Hlobil (trenér Vsetína): „Proti soupeřům jako je Havířov se nám hraje daleko lépe, než proti celkům typu Frýdku-Místku nebo Opavy. Na protivníka jsme se dobře nachystali. Už v posledním kole na ledě Karviné jsme hráli na čtyři pětky, ale hra byla rozkouskovaná a nedokázali jsme se tolik dostat do tempa. Dneska to ale plynulo. Byla tam nějaká vyloučení, ale Štrbíkův útok se dostával pravidelněji do hry. Excelentně nám vyšla první třetina, dali jsme v ní rychlé čtyři góly. Ve druhé dvacetiminutovce nás soupeř trochu zatlačil, my faulovali a byli vylučováni. Soupeř se tím pádem dostal do tempa, ovšem do konce zápasu jsme si už vedení pohlídali. Škoda inkasovaného gólu, Petr Hromada mohl mít nulu. I tak jsme ale za vítězství velmi rádi.

Tomáš Potěšil (trenér Havířova): „Nejprve bych chtěl poděkovat divákům, kteří na utkání dorazili. Celý zápas nás povzbuzovali. Klobouk dolů, protože po první třetině by asi spousta lidí odešla. Rozhodla disciplína, pozice a zbytečné fauly v první třetině. Ať si někteří naši hráči, rádoby hvězdičky, sednou na zadek a šlapou pro mančaft! Do druhé třetiny jsme vstoupili jinak, celou jsme ji odehráli velmi dobře, jenže při náskoku 4:0 už soupeř neměl takovou potřebu to tak drtit. Jsem rád, že jsme druhou a třetí část odehráli tak, jak jsme je odehráli. Třetí dějství jsme vyhráli 0:1 a to je pro nás vlastně příprava na další zápas. V danou chvíli si ovšem někteří hráči v našem týmu nezaslouží hrát a proto se k tomu tak do dalších zápasů postavíme.“