Vsetín přišel o dvougólový náskok, v prodloužení jej spasil famózní Rob

Tomáš Kopecký, Jakub Kohout • 15.12.2018

Radovat se z výhry v prodloužení nebo litovat ztraceného bodu? Po zápase v Ústí budou mít Valaši asi trochu smíšené pocity, každopádně odveta za porážku 3:7 se na severu Čech vydařila. Nejvíce se o to zapříčinil nezastavitelný Luboš Rob, který skóroval dvakrát. Vsetín vedl před druhou sirénou 3:1, jenže další velké příležitosti nevyužil a Slovan v závěru manko zlikvidoval. O osudu utkání tak muselo rozhodnout až prodloužení, ve kterém "žluté tkaničky" udeřily bekhendovou zadovkou z velkého úhlu.

CHANCE LIGA - 35.kolo so 15.12.16:00
HC Slovan Ústí nad Labem
3:4p(1:1, 1:2, 1:0 - 0:1)

Branky a nahrávky: 13. Chrpa (M. Zdvořáček, Roubík), 40. Hes (Davídek, Jandus), 51. P. Kousal (D. Merta, Jandus) – 17. Rob (Jonák), 24. Rác, 28. Kopta (Kucharczyk, Jonák), 63. Rob (Slováček, Jonák). Rozhodčí: Luczków, Ondráček - Podrazil, Doležal. Vyloučení: 7:5. Bez využití. Diváci: 603. Střely na branku: 25:29. Průběh utkání: 1:0, 1:3, 3:3, 3:4.

HC Slovan Ústí nad Labem: Stezka - Muška, Hes, Zdvořáček, Jeřábek, Zukal, Mert - Jánský, Roubík, Chrpa - Jandus, Kousal, Merta - Planý, Tůma, Davídek
VHK ROBE Vsetín: Gába - Mikuš, Hryciow, Slováček, Teper, Rudl, Holomek, Ondračka - Rác, Pitule, Karafiát - Jonák, Pechanec, Rob - Kopta, Kucharczyk, Vávra - Hořanský, Šilhavý, Klímek

Utkání oba týmy zahájily poměrně vyrovnaně. Přibližně v polovině první třetiny však hra nabrala rychlý spád a začalo se vylučovat. To přineslo perné chvilky oběma celkům. Tlak ze strany domácích vsetínští neustáli a Jakub Chrpa vstřelil branku, čímž dostal Slovan do vedení. Na gól, který odstartoval plyšákománii, přihráli Martin Zdvořáček a Jaroslav Roubík. Ústecká radost ale netrvala dlouho. Luboš Rob několik minut před koncem třetiny dokázal vyrovnat a při vstupu do druhé části zápasu nakonec neměl navrch ani jeden z týmů.

Téměř hned po začátku druhé periody se Vsetín ujal vedení, prosadil se Roman Rác. Přestože měl Slovan vcelku slibné šance vyrovnat skóre, hosté byli aktivnější a Ondřej Kopta zvýšil na 1:3. Později přišla další vlna vyloučení a s ní i šance na góly, které by mohly značně ovlivnit průběh zápasu. Až do posledních minut třetiny ale ke změně stavu nedošlo. Konec druhé části zápasu se blížil a zdálo se, že ani přes dynamickou hru Ústí nezvládne zvrátit svůj nepříznivý stav. V závěrečných vteřinách ale Matěj Hes stáhnul náskok hostí svojí trefou, které asistoval Milan Davídek. Třetina skončila 2:3.

Poslední část utkání byla zahájena, vzhledem k těsnému skóre, o něco agresivněji. Oba celky měly opět možnost prosadit se při přesilových hrách, tu ale nedokázaly využít. Další gól vstřelil Pavel Kousal s asistencí Davida Merty. V polovině třetí periody dokázal vyrovnat na 3:3 a dát tak Slovanu šanci na výhru. Poté, co se domácí vrátili do hry, vycítili vsetínští ohrožení a začali vyvíjet nátlak na soupeře. Slovanu ale kryl záda Aleš Stezka, hra skončila vyrovnaně a souboj pokračoval v prodloužení.

Po jeho zahájení se držela hra převážně u branky hostí. Po dvou minutách se ale chopil puku Luboš Rob a rozhodl. Svojí brankou zajistil vítězství Vsetínu. Slovan tak prohrál v prodloužení 4:3.

Martin Štěpánek (HC Slovan Ústí nad Labem): Asi musíme být spokojení, jelikož Vsetín je těžký soupeř a bod z tohoto utkání je pro nás dobrý. Začali jsme velice dobře, jelikož jsme měli pohyb a chtělo se nám bruslit. Vypracovali jsme si také dost šancí, které jsme bohužel nedokázali moc efektivně využít. Druhá třetina se nám tolik nepovedla, udělali jsme několik chyb, které dokázal soupeř využít, ale před koncem jsme dokázali dát kontaktní branku, což pro nás bylo velice důležité. Ve třetí třetině jsme se opět zvedli a hráli aktivní hokej, což bylo samozřejmě dobré i pro diváky. Upřímně vůbec nevím jak ta branka v prodloužení nakonec padla, ale myslím si, že dnes jsme ukázali charakter, jelikož nás je patnáct a hrajeme pouze na tři pětky a přesto jsme dle mého názoru odehráli velmi solidní utkání.

Luboš Jenáček (VHK ROBE Vsetín):Sice jsme uhráli dva body, ale nejsme spokojení s výkonem hráčů. Opět jsme venku odehráli špatný zápas a už opravdu nevíme čím to je, že doma hrajeme mnohem lépe než venku. Něco se musí změnit a dnes můžeme být rádi, že si se štěstím odvážíme dva body.