Vsetín se loučí s rokem 2020 vítězně, z jestřábího hnízda veze dva body

Jan Tajzler • 16.12.2020

Poslední utkání kalendářního roku zavedlo vsetínské hokejisty ve středu na led Prostějova. Valaši měli jasný cíl, ukončit sérii tří porážek a konečně zase přičichnout k vůní vítězství. Povedlo se. Skóre utkání otevřel brankou do šatny v první periodě Jan Kloz, nejtěsnější možný náskok držel Vsetín i po dvou třetinách. Domácí vrhli všechny své síly do útoku, vyrovnat se jim podařilo v přesilové hře. Utkání tak dospělo do prodloužení, kde o bonusovém bodu navíc pro Vsetín rozhodl znovu Jan Kloz, a stal se tak mužem večera. To je z roku 2020 vše, další zápas sehraje Vsetín až v roce příštím na ledě Šumperku.

CHANCE LIGA - 13.kolo st 16.12.17:00
LHK Jestřábi Prostějov
1:2p(0:1 0:0, 1:0 - 0:1)

Branky a nahrávky: 49. Drtil (Mrázek) – 20. Kloz (Kucharczyk, Bartko), 62. Kloz (Vlach, Bartko). Rozhodčí: Pilný, Šudoma – Pechánek, Roischel. Vyloučení: 4:7. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 0. Střely na branku: 30:43. Průběh utkání: 0:1, 1:1.

LHK Jestřábi Prostějov: Bláha – Pěnčík, Matyáš, Piegl, Drtil, Rudl, Staněk, Hrdinka – Vachutka (A), Bartoš, Mrázek – Hrníčko (C), T. Kaut, Motloch – T. Jandus, M. Novák (A), Žálčík – Podlaha, Janeček.
VHK ROBE Vsetín: Málek – Smetana, Jenáček, Bartko, Hryciow, Jenáček, Kudělka (C), Štach (A) – Gorčík, Pechanec, Březina – Kucharczyk (A), J. Kloz, Machač – A. Zeman, R. Vlach, Babka – Gajarský, Šilhavý, Hořanský.

První akci zápasu zahájil hostující celek. Počáteční tlak Valachů utnula špatná rozehrávka. Ve 3. minutě se na Málka rozjel při samostatné akci Bartoš, gólman hostů ale vše ukončil svými betony. Pak se do protiútoku dostali hosté, střela z toho, ale nebyla. Domácí kombinovali za vsetínskou brankou, kde ztratili puk a na druhou stranu se rozjela akce dva na jednoho, kterou Bláha ukončil lapačkou. Po rozehrání se hosté stále točili v obranném pásmu Prostějova. V 8. minutě byla k vidění dlouhá kombinace domácích. Finální rány se v ní chopil Drtil, s jeho střelou si Málek poradil. Oba týmy se snažili vstřelit první branku zápasu a od toho se odvíjela i jejich hra, rychlá na obou stranách. V čase 12:58 byla k vidění první přesilová hra zápasu, když fauloval Vlach. Početní výhoda se domácím nepovedla, přicházeli o pásmo a Vsetín jim často stěžoval rozehrávku. V 17. minutě šli Valaši opět do 4 hráčů. Jestřábům se ani další přesilovka nevydařila, když se ji nedařilo usadit před brankou Málka a nevytvářeli si šance. Prostějovskou neproduktivitu při výhodách nakonec Vsetín potrestal. V čase 19:10 se po dobré kombinaci trefil Kloz za záda Bláhy – 0:1.

Lepší nástup do prostřední části měli svěřenci trenéra Šejby. Gólman Málek měl co dělat se střelami Žálčíka a Janduse. Ve 24. minutě přišla na řadu třetí domácí přesilovka. Prostějov se usadil v obranném pásmu Valachů a posílal na branku střely od modré, Málkova lapačka ale neselhala. Chvíli po vypršení trestu Vsetína se poprvé vylučovalo v řadách Hanáků. Valaši si vytvořili pořádný tlak před Bláhou, ten ale vytahoval jeden výborný zákrok za druhým a svůj tým podržel. Po uplynutí trestu Janduse se 5 na 5 dlouho nehrálo. V čase 27:39 šel na trestnou lavici prostějovský Motloch, v čase 29:52 pak dvě minuty odpykával vsetínský Vlach. Dlouhou hru bez jednoho hráče zakončil ve 34. minutě trest Staňka. I přes bohaté početní výhody na obou stranách se skóre utkání nezměnilo. Málka prověřil Piegl, kterému nahrával Kaut, gólman Valachů ale puk podržel. Ke konci třetiny se hra přesouvala ze strany na stranu a oba muži v masce se měli co otáčet.

První minuty třetí třetiny patřily hostům. Jejich rozjezd domácí po chvíli zmařili a dostali se do pásma Valachů. Ve 43. minutě bylo další vyloučení, podruhé šel na trestnou lavici Jandus. Šance si ve výhodě vytvořil Pechanec nebo Kloz. Prostějovský Bláha si vše pohlídal a domácí nedovolili hostům odskočit. Ubráněné oslabení dodalo Hanákům sílu. Na Málka stříleli Mrázek a posléze Drtil, ten měl však vše pod kontrolou. V čase 46:23 byl Vsetín opět vyloučený. Jestřábům se podařilo usadit před vsetínskou brankou a kombinovalt. Dvě sekundy před vypršením trestu Machače se domácí celek radoval z využití výhody a z vyrovnání skóre. Mrázek nahrál na modrou Drtilovi, jehož střela zapadla až za záda Málka – 1:1. Branka Prostějov nakopla a záhy se radoval z další. Tu ale rozhodčí neuznal, jelikož puk nepřekročil brankovou čáru. V 51. minutě a 56. minutě byli hosté vyloučeni, Prostějov i přes dobré kombinace v pásmu ani jednu z nich nevyužil. Když už se hrálo v plném počtu, tak si Hanáci vytvořili dvě dobré akce. Nejprve se na Málka vydal Novák, ztratil ale puk. Pak Hrníčko vyslal do akce Drtila, jeho střelu ale obránce zblokoval. Vstřelit gól se snažili na konci šedesátiminutovky i hosté, ale nepodařilo se jim to. Zápas tedy došel až do prodloužení. Ke slovu se nejdříve dostalo prostějovské mužstvo, ale branku se jim trefit nepodařilo. V čase 61:50 se po chybném střídání Jestřábů dostali do velké šance Vsetínští, kterou využil Kloz a zápas ukončil – 1:2. Prostějov si tak po středečním zápase zapisuje pouze bod do tabulky Chance ligy.

Jan Šejba (LHK Jestřábi Prostějov): Zápas byl vyrovnaný. V první třetině byl Vsetín lepší. Měli lepší pohyb i vše ostatní a podařilo se jim vstřelit gól. Dá se říct, že ve druhé třetině jsme hráli velmi dobře v oslabení. Měli jsme zbytečné vyloučení, ale vydrželi jsme to. Ve třetí třetině jsme se dostali k vyrovnání, díky zjednodušení v přesilových hrách. Vyrovnali jsme na 1:1 a bodík je dobrý. Nicméně v prodloužení jsme měli zbytečné a špatné střídání a z toho Vsetín vytěžil rozhodující gól.

Jan Srdínko (VHK ROBE Vsetín): Myslím, že máme za sebou dobré utkání. Měli jsme výborný pohyb, dá se říci, že jsme soupeře tlačili. Bohužel nás stále trápí efektivita v koncovce, z vytvořených šancí jsme málo produktivní.  V tuhle chvíli možná panuje spokojenost, ale znovu jsme si zápas zbytečně zkomplikovali i útočnými fauly, tady bych neřekl, že se jedná o nedisciplínu, ale spíš nešikovnost až hloupost. Říkám to už delší dobu, stálo nás to a v dalších zápasech i může stát body, nad tím se musí konkrétní hráči zamyslet. Krom těch vyloučení jsme však se zápasem spokojeni. Podali jsme výborný týmový výkon podpořený brankářem Málkem. Jsme rádi, že jsme v prodloužení získali bod navíc, ale jsem přesvědčený, že jsme si zasloužili body tři. Bohužel, na kdyby se nehraje.