Vsetín si v přípravě připsal cenný skalp, Trenčín zdolal 3:1

Tomáš Kopecký, Kristýna Zigmundová • 18.08.2017

Po úvodní remíze s francouzským Mulhouse se vsetínští hokejisté mohou radovat z první výhry na RONA Cupu. Valaši si v pátečním duelu poradili s Duklou Trenčín, která patří mezi tradiční slovenské extraligové kluby. Na Zimním stadionu Pavla Demitry čekali diváci na první gól až do 33. minuty, kdy se prosadil Michal Žák. Zelenožlutí zvýšili svůj náskok ve třetí třetin zásluhou Hořanského. Domácí se sice brzy dostali zpět na dostřel, poslední slovo však měli Vsetínští, kteří se ubránili tlaku Trenčína a v únikové situaci úspěšně zakončil David Březina, čímž rozhodl o vítězství. V zítřejším poslední zápase turnaje narazí Valaši na Žilinu.

Přípravné zápasy - RONA CUP 2017 pá 18.8.19:00
HK Dukla Trenčín
1:3(0:0, 0:1, 1:2 )

Branky a nahrávky: 50. Hossa (Sojčík) – 33. Žák (Kucharczyk, Ostrčil), 47. Hořanský (Šilhavý), 56. Březina. Vyloučení: 5:5 navíc Romančík (TRE) a Frolo (VSE) 10 min. OT nesportovní chování. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Střely na branku: 32:29 Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:3.

HK Dukla Trenčín: Hiadlovský – Starosta, Romančík, Cebák, Frühauf, Bohunický, Pač, Ďurkech, Trška – Radivojevič, Ölvecký, Mikula – Hossa, Bulík, Varga – Gašparovič, Dlouhý, Bezúch – Sojčík, Švec, Hudec.
VHK ROBE Vsetín: Horčička – Frolo, Ostrčil, Dundáček, Holomek, Janáček, Teper, Hryciow, Žák – Finsterle, Kucharczyk, Březina – Slováček, Podešva, Vávra – Robinson, Pokorný, Markovič – Vítek, Šilhavý, Hořanský.

Úvod druhého utkání RONA CUPU se nesl v hodně vyrovnaném tempu. Oba týmy se snažily otevřít skóre zápasu, ale síly na obou frontách byly vyrovnané. Nejvíce se v této třetině dostávaly do útoku první a druhá formace ve složení Finsterle - Kucharczyk - Březina a Vávra - Podešva - Slováček. Jak hodnotí utkání útočník první formace David Březina? „Zápas hodnotím pozitivně. Vyhráli jsme 3:1 a to je asi nejdůležitější,“ říká po zápase čtyřiadvacetiletý útočník.

Trenčín včera zdolal EtoileNoire de Strasbourg 4:1, a proto jistě každý fanoušek očekával těžký zápas, který nedá domácí celek zadarmo. Ani sázkový kurz na vsetínský celek nebyl příliš dobrý, ale Valaši přes všechny neduhy ukázali svou sílu a zdolali Trenčín 3:1. „Zápas to byl hodně těžký, hlavně ta první třetina. Hrál se ale kvalitní hokej a my jsme teď na konci moc rádi, že jsme tento zápas zvládli a vyhráli,“ doplňuje ještě David.

O první branku utkání se postaral až ve 33. minutě Michal Žák, který i přes to, že je obránce sjel po levém kruhu a protečoval kotouč až za brankovou čáru. Tento gól byl jistě vymodlený všemi vsetínskými fanoušky, kteří v hojném počtu dorazili na Zimní stadion Pavla Demitru. Druhá branka zápasu padla opět na straně Vsetína. To, když si ve 47. minutě Adam Hořanský sjel po kruhu a dobře mířenou střelou poslal svůj tým do již dvoubrankového vedení. O pár minut později se ale projevil i domácí celek. Na pravém křídle se ocitl osamocený Marcel Hossa a snížil tak náskok Vsetína. Co ale říká na průběh zápasu David Březina? „Trenčín moc dobře znám, párkrát jsem s ním i hrál, takže jsem věděl, jaký je to soupeř, a že to nebude žádná sranda.“

Valaši ale nechtěli nechat zápas komplikovat a v 56. minutě se probojoval ke kotouči David Březina a vstřelil poslední branku utkání. „Najel jsem tam ze střídačky a viděl jsem, že to chce protihráč hrát kolmo v jejich obranném pásmu. Já jsme vystihl nahrávku, vystřelil jsem a trefil jsem to. To je asi všechno. Jsem ale rád, že mi to tam takto padlo.“ Hráče ale zamrzelo čisté konto Luboše Horčičky, který odchytal celý zápas na jedničku a odvrátil mnoho šancí Trenčína. „Určitě nás to mrzí. Jistě by za to byl i nějaký peníz do kasy, ale nedá se nic dělat,“ dodává ještě David Březina.

Zítra čeká Vsetín poslední zápas se Žilinou, jak to vidí David? „Bude to jistě také těžký zápas, jako dnes. My ale musíme zregenerovat. Po vítězném zápase se nám bude regenerovat jistě lépe, takže uvidíme, jak to zítra bude,“ dodává na závěr střelec poslední branky.

V závěru Vsetín remizoval na nájezdy 1:1 po střelách Dlouhého a Markoviče.

PRŮBĚH DALŠÍCH UTKÁNÍ:

Mulhouse – Třinec 1:6, 1:0 na nájezdy

Žilina – Štrasburg 8:2, 2:0 na nájezdy

Jiří Dopita (Vsetín): Dneska jsme velice spokojeni. Myslím si, že kluci podali velice slušný výkon. Trenčín se také dostával do šancí, ale výborně nám zachytal gólman Horčička. Už v minulém zápase si vedl výborně, dnes nás podržel, poradil si i s nájezdem. Počínaje jím odvedli všichni výborný výkon. Samozřejmě ale, že tam ještě byly nějaké mouchy, vždycky je co zlepšovat.