Vsetín v Kadani neponechal nic náhodě, do sítě Trhačů nasázel sedm branek

Jan Tajzler • 06.03.2021

Valaši bezezbytku naplnili roli favorita na ledě beznadějně poslední Kadaně. První trefu obstaral již v čase 2:30 Jan Berger. Vsetínští se činili především ve druhé třetině, kdy odskočili soupeři na rozdíl čtyř branek. Poprvé v sezoně nastoupil mezi třemi tyčemi David Sachr, když od trenérů dostal důvěru pro třetí třetinu. Situace v tabulce je nadále napjatá, o konečném umístění Vsetína v základní části rozhodne až pondělní závěrečné kolo, kdy na Lapač dorazí Sokolov. Jisté však je, že Valaši zahájí předkolo play-off na domácím ledě.

CHANCE LIGA - 33.kolo so 6.3.17:00
SK Kadaň
2:7(0:2, 1:3, 1:2)

Branky a nahrávky: 33. Matyáš Svoboda (Seemann, Horáček), 60. Chlouba (Adámek, Kottek) – 3. Berger (Š. Jenáček, A. Zeman), 16. Kucharczyk (Gajarský, Ondračka), 28. Březina (Š. Jenáček), 38. Půček (Hořanský, Bartko), 39. L. Bednář (Berger, Š. Jenáček), 55. L. Bednář (Hryciow, A. Zeman), 59. Šilhavý (Hořanský, Půček). Rozhodčí: Grech, Jechoutek – Kokrment, Juránek. Vyloučení: 3:2. Využití: 0:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 0. Střely na branku: 22:36. Průběh utkání: 0:3, 1:3, 1:7, 2:7.

SK Kadaň: Hanuljak – Havlín, Seemann, Kottek, Trefný, Naar, Horáček, Delmarche – T. Koblížek, Jan Svoboda, M. Zabloudil – Adámek, Morong, Chlouba – Veselý, Matyáš Svoboda, Homer – Babičev, Hradecký, Bačo.
VHK ROBE Vsetín: Málek (od 40. Sachr) – Smetana, Ondračka, Š. Jenáček, Kudělka, Hryciow, J. Jenáček – Březina, Kucharczyk, Gajarský – Babka, R. Vlach, Klímek – Půček, Šilhavý, Hořanský – Berger, A. Zeman, L. Bednář.

Vsetín začal na ledě Kadaně dobře, když už v čase 2:30 otevřel skóre. Dobrou práci v útočném pásmu předvedla 4. formace a od Zemana se puk dostal k Šimonu Jenáčkovi, jenž si před branku všiml zcela volného Jana Bergera a ten z voleje prostřelil bezmocného Hanuljaka. Následně museli Valaši čelit početní výhodě domácích, tu však bez větších starostí ubránili. Další slibnou šanci měl na vsetínské straně Půček, když si najel do střelecké pozice mezi kruhy a orazítkoval tyč kadaňské branky. Také Vsetín měl poté možnost přesilové hry, ale neprosadil se. Navýšení skóre přišlo až při hře pět na pět, Ondračka poslal puk na modrou čáru, odkud vypálil Gajarský, Hanuljak pouze vyrazil před sebe a na pohotovou dorážku byl připraven Radim Kucharczyk. První formace se mohla prosadit ještě jednou, když Březinovu střelu dorážel Gajarský, Hanuljak však tentokrát dokázal pohotově zasáhnout. Vsetín po úvodní dvacetiminutovce vedl o dvě branky.

Na startu druhé třetiny měli hosté početní výhodu, ale ani napodruhé nebyli v této disciplíně úspěšní. Vsetín však hrál trpělivě a v čase 27:17 navýšil vedení zelenožlutých David Březina, když zamířil z vrcholku kruhu a překonal Hanuljaka přesnou střelou k tyči. Domácí Trhači se prosadili díky kuriózní brance, když Matyáš Svoboda podstoupil v předbrankovém prostoru souboj o kotouč se vsetínským obráncem, puk vyletěl do vzduchu a obloučkem zapadl Málkovi nešťastně za záda.

Valachy inkasovaná branka nerozhodila, ba naopak v útočném pásmu si vytvářeli herní převahu, kterou demonstrovali znovu v čase 37:46, Hanuljak neudržel nahození Bartka a dostatečný důraz na brankovišti předvedl Roman Půček. Ani ne za dvě minuty už Hanuljak lovil v sítí pátý puk, Šimon Jenáček vystihl ve středním pásmu útočných přechod Trhačů, poslal puk Bergerovi a ten šikovnou přihrávkou uvolnil Lukáše Bednáře, vsetínský útočník Hanuljaka vychutnal a krásnou kličkou zasunul na 5:1 pro Vsetín, který tak před třetí třetinou držel na severu Čech pohodlný náskok.

Trenéři Valachů dali do třetí třetiny prostor brankáři Davidu Sachrovi, jenž se tak poprvé v sezoně dostal do branky Vsetína. Hosté kontrolovali pohodlný náskok a nepřipouštěli příliš vážné ohrožení vlastní branky. Zelenožlutí nadále dělali domácí obraně velké problémy, nově poskládaná první formace měla další slibné příležitosti, když Kucharczyk přihrál Březinovi a ten ještě vylepšil pozici Gajarskému, jehož tvrdou střelu z voleje Hanuljak vyrazil.

Další slibnou souhru měl na svědomí Klímek se Zemanem. Branka se však podařila vsítit až při další akci, Zeman vybojoval v rohu pásma puk a předložil jej na modrou čáru Hryciowovi, jeho střelu šikovně tečoval Lukáš Bednář a připsal si druhý zářez v zápase. Vsetínský brankostroj završil na čísle sedm Vojtěch Šihlavý, když přesně zamířil z mezikruží a po jeho trefě byla patrná frustrace na brankáři Hanuljakovi. Kadaň se postarala ještě o korekci skóre, v přečíslení dva na jednoho zamířil přesně domácí kanonýr Roman Chlouba. To už však nic nezměnilo na jasném vítězství Vsetína na ledě beznadějně poslední Kadaně.

Petr Rosol (SK Trhači Kadaň): Soupeř nás zkrátka přehrál ve všem. Opět jsme měli hrozné individuální chyby, ze kterých pramenily branky. Možná chviličku jsme měli naději, když jsme dali na 1:3, to byla taková pasáž , že kdybychom možná bývali snížili na 2:3, tak jsme utkání mohli zdramatizovat. Tím, že jsme ale dostali dva rychlé góly na 1:4 a 1:5 po individuálních chybách, tak se nám to sesypalo a neměli jsme už na nic nárok.

Luboš Jenáček (VHK ROBE Vsetín): Jsme spokojení. Na naše poměry jsme vsítili hodně gólů, mohli jsme jich dát, dle mého, ještě víc. Kadaň i přesto, že je poslední, tak předchozí zápasy hrála velmi vyrovnaně, a to jak s Přerovem, tak doma s Kladnem. Určitě jsme měli respekt, ale podařilo se nám vsítit hned sedm branek, s chutí jsme si zahráli a jsme rádi, že vezeme tři body. Čeká nás příprava na poslední zápas základní části doma se Sokolovem a uvidíme, na koho pak narazíme v předkole play-off.