Vsetín v červených dresech porazil Frýdek, Málek potřetí v sezoně s čistým štítem

Jan Tajzler • 23.02.2022

Šestý ročník akce Hokej na dřeň zpestřil středeční souboj Vsetína s Frýdkem-Místkem. Valaši oblékli proti neoblíbenému soupeři červenou barvu dresů a ta přinesla domácím štěstí, když se Vsetínští dokázali jednou prosadit v každé třetině. Klíčem k úspěchu byly dvě trefy kapitána Víta Jonáka a stoprocentní výkon Jakuba Málka, jenž ke třetímu čistému kontu v sezoně přidal i asistenci. Valaši tak nadále drží 2. místo, do konce základní části jim zbývá odehrát tři zápasy.

CHANCE LIGA - 48.kolo st 23.2.17:30
HC Frýdek-Místek
3:0(1:0, 1:0, 1:0)

Branky a nahrávky: 13. Jonák (Rob, R. Vlach), 29. Jonák (R. Vlach, Rob), 60. Rob (J. Málek). Rozhodčí: Čech, Úlehla – Zídek, Vašíček. Vyloučení: 5:3. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 1500. Střely na branku: 41:26. Průběh utkání: 3:0.

VHK ROBE Vsetín: Málek – Buchta, Jerofejevs, Ondračka, Smetana, Š. Jenáček, Říha – Rob, Vlach, Jonák – Hořanský, Kucharczyk, Půček – Vítek, Pitule, Berger – Klímek, Březina, Gago.
HC Frýdek-Místek: Baroš – Krenželok, Teper, Zbořil, Ogurcov, Ciura, Matyáš, Korím – Šedivý, Bartoš, Šlahař – Lyszczarczyk, Komorski, Kurovský – Christov, Peterek, Martynek – Hrubec, Klimša, Blaško.

Frýdek-Místek mohl na Lapači přicestovat s patřičným sebevědomím, proti Valachům držel pozitivní bilanci a tu hodlal potvrdit i ve třetím vzájemném měření sil. Hned v úvodu se dostal ke své pověstné přesilové hře, tu však domácí ubránili a hned po návratu z trestné lavice se do samostatného úniku řítil Hořanský, na Baroše však nevyzrál. Záhy se ve slibné příležitosti ocitl i domácí kanonýr Rob, ale ani on na Baroše nevyzrál, útěchou mu mohl být vybojovaný faul, který však Vsetín nepotrestal. Domácí se radovali až při hře pět na pět, když se první formaci povedla povedená souhra, za brankou vybojoval puk pro Roba Vlach, prvně jmenovaný pak mezi kruhy našel osamoceného Víta Jonáka a vsetínský kapitán svou třetí trefou ve třetím zápase otevřel skóre. Do první sirény si ještě oba celky vyzkoušely přesilové hry, ale skóre se už neměnilo.

Start druhé třetiny nápadně připomínal tu první, když Frýdek-Místek znovu získal možnost přesilové hry, ale ani do třetice se vstřelené branky nedočkal. Krátce před polovinou základní hrací doby udeřil Vsetín podruhé, když se znovu opakovala kombinace elitní formace domácího celku, Vlach byl tentokrát v roli prvního asistenta, když s pukem obkroužil branku a znovu našel osamoceného Víta Jonáka, který oslavil druhou trefu v zápase. Přesilovou hrou záhy pohrdl také Vsetín a málem ho to mohlo mrzet. Hosté totiž ve 37. minutě bušili na kontaktní branku, když nejprve v tutové příležitosti selhal Ciura a hned po něm nezužitkoval přihrávku Šlahaře Bartoš. Zbytek druhé třetiny se nesl ve znamení nedisciplinovanosti Vsetínských, hosté však neproměnili ani čtvrtou přesilovou hru a větší část té páté si přenášeli do startu třetí třetiny.

Rysi nastoupili do závěrečné periody aktivně, ale ani pátá přesilová hra v jejich podání kýženou kontaktní branku nepřinesla. K té měl blízko v přečíslení dva na jednoho Zbořil s Kurovským, ale Málek znovu zachoval klid a podržel Vsetín. Valachům se jen na chvíli podařilo otupit nápor rysů, který trval prakticky celou třetí třetinu. Na Frýdku-Místku byla vidět touha na Lapači bodovat, ovšem další slibnou příležitost Komorského dokázal Málek zlikvidovat. S přibývajícím časem se na holích hostů objevovala nervozita, ti to zkoušeli i v závěrečné hře bez brankáře, ale právě v power-play projevil velkou pohodu domácí brankář, když se nejprve pokusil o vstřelení své druhé branky v sezoně, aby pak asistoval Luboši Robovi, jež jeho výzvu zachytil ve středním pásmu a trefou do odkryté branky pečetil první vsetínskou výhru nad Frýdkem-Místkem v letošní sezoně.

Vsetín tak upevnil postavení na 2. místě tabulky, třetí čisté konto vychytal Jakub Málek a byl po zásluze společně s brankářem hostů Samuelem Barošem vyhlášen hráčem utkání. Naopak Frýdek-Místek bude muset o svou účast ve vyřazovací části ještě zabojovat. Do konce základní části zbývá Vsetínu odehrát tři zápasy, první z nich odehraje v sobotu na ledě sestupujících Benátek nad Jizerou.