Vsetín v přípravě zdobí pevná obrana, s Třebíčí si poradil 2:0

Tomáš Kopecký, Jiří Mokrý • 09.08.2018

Třetí přípravný zápas, třetí výhra a opět skvělý výkon muže s maskou. Po Porubě a Vítkovicích to tentokrát odnesla Třebíč. Ta se na vlastním ledě musela sklonit před výběrem, který po včerejším vítězství nad Ostravany doznal značných změn. Šanci dostali další hráči, ti ji však dokázali chytit za pačesy a soupeři nedovolili vstřelit jedinou branku. Za zelenožluté se naopak ve druhé třetině trefily nové posily z Českých Budějovic, Vít Jonák a Luboš Rob. První čisté konto ve vsetínském dresu si připsal Jan Šelepněv. Během tří utkání inkasovali Valaši pouze dvakrát, obrana tedy zatím funguje na výbornou. Po dvojboji mají hokejisté z Lapače chvíli času na oddech, další zápas je čeká až v úterý proti Nitře.

Přípravné zápasy - přát. čt 9.8.17:30
SK Horácká Slavia Třebíč
0:2(0:0, 0:2,0:0 )

Branky a nahrávky: 24. Jonák (Slováček, Pechanec), 36. Rob (Slováček). Rozhodčí: Ondráček – Pokorný, Mezlík. Vyloučení: 5:5, navíc Rudl 10 min OT. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 342. Střely na branku: 25:23. Průběh utkání: 0:2.

SK Horácká Slavia Třebíč: Dostál – Trnka, Kabelka, Čermák, Furch, Kučera, Hort, Jeřábek, Jurnečka – Vodný, Raška, Novák, Kusko, Nedvídek, Svoboda M., Čejka, Král, Paták, Havlát, Střondala, Frydrych.
VHK ROBE Vsetín: Šelepněv – Slováček, Jenáček, Holomek, Weintritt, Hryciow, Rudl, Lašák – Rob, Pechanec, Jonák – Vítek, Jindra, Hořanský – Šilhavý, Podešva, Vávra, Klímek.

Dominik Rudl poslal v úvodu zápasu jednoho z třebíčských hokejistů na mantinel. Rozhodčí ho vyloučili na dvě minuty a navíc dostal osobní desetiminutový trest. Domácí však svoji úvodní přesilovku nevyužili. Po střele Podešvy zvonila za Dostálem horní tyčka. David Vítek prchl obraně domácích a řítil se sám na Dostála. Ten však předvedl svými betony fantastický zákrok a podržel svůj tým. Za krosček zamířil na trestnou lavici Kučera. Horácká Slavia ovšem své oslabení zvládla na výbornou. Raška byl při svém úniku faulován Podešvou, a na řadu tak přišla druhá přesilovka domácího celku. Ani po této přesilovce se však třebíčští fanoušci branky nedočkali. Robert Havlát předvedl nádhernou akci, které scházela jen gólová tečka. Těsně před koncem třetiny zamířil na trestnou lavici vsetínský Jindra.

Na začátku druhé periody Horácká Slavia dohrávala přesilovou hru, kterou si přenesla z prvního dějství. Jakmile vypršel Jindrův trest, hlavní rozhodčí znovu zdvihl pravici. Tentokráte se však vylučovalo z domácích řad. Kučera podrazil soupeře a rozhodčí mu udělili dvouminutový trest. Vít Jonák se s ničím nepáral, najel si do útočného pásma a svižnou ranou zužitkoval početní výhodu. Netrvalo dlouho a Horácká Slavia šla znovu do čtyř. Paták se provinil proti pravidlům a domácí se museli znovu bránit. Tohle oslabení už si však třebíčský tým pohlídal. Raška těsně před Šelepněvem změnil směr letícího kotouče, ale ani tentokrát to Třebíči nevyšlo. Poté následovala početní výhoda hostů. Horácká Slavia však v oslabení několikrát ohrozila Šelepněva. Hned po skončení přesilové hry se do úniku dostal Luboš Rob, který střelou ke vzdálenější tyči upravil na 0:2.

Raška se poněkolikáté prodral k vsetínské brance, ale ta byla pro domácí hokejisty zakletá. Rudl fauloval a Třebíč dostala šanci vstřelit kontaktní branku. Horácká Slavia přesilovku nevyužila a navíc došlo k nedovolenému zákroku ze strany domácích. Hostům se však početní výhoda také nevydařila. Podešva se totiž dopustil nedovoleného bránění a poměr sil na ledě se vyrovnal. Bílé hvězdy se sice o korekci skóre snažily, ale další branka už do konce závěrečné periody nepadla.

Ohlasy k utkání

Jaroslav Barvíř – SK Horácká Slavia Třebíč: Myslím si, že jsme odehráli vyrovnané utkání. Soupeř hrál lépe s kotoučem a nám se nedařily kombinace, ale pokud se podíváme na poměr střel, tak utkání bylo velmi vyrovnané. My jsme bohužel naše velké šance nevyužili. Trápí nás koncovka, máme problémy v obraně a nedaří se nám v osobních soubojích. Toto budeme muset zlepšit, abychom se posunuli dále. Čejka s Bilčíkem mají lehké zranění, a tak jsme se rozhodli je dnes nenasadit. V pondělí by se k týmu měl připojit Ondřej Malec, který byl zraněný.

Luboš Jenáček – VHK Robe Vsetín: Každé vítězství samozřejmě potěší. Kluci včera hráli zápas s Vítkovicemi, takže jsme dnes sestavu promíchali. Přijeli jsme s mladými hráči, ale Třebíč má také spoustu mladých hráčů v týmu. Myslím si, že to byl vyrovnaný zápas. My jsme ovšem dvě branky dali a soupeř svoje šance nedokázal využít. Našemu týmu dnes výrazně pomohl brankář Šelepněv. Dnes jsme byli s výkonem spokojeni. Jan Šelepněv s Davidem Gábou chytají fantastiky a my jen doufáme, že jim to vydrží a budou nám oporou v mistrovských zápasech. I když jsme nechali doma nejzkušenější hráče, tak myslím, že jsme podali dobrý výkon. Samozřejmě tam byly chyby, ale mladí kluci musí zkušenosti ještě nasbírat. I hráči, kteří hráli druhý zápas ve dvou dnech, dnes podali dobrý výkon.