Vsetín veze domů další příděl, v Třinci zase nezvládl závěr.

Jan Hrbáček • 22.10.2006

T ř i n e c - Poslední tým extraligy Vsetín si veze ze soupeřova hřiště další debakl. Po šestibrankovém přídělu na Spartě a nepovedeném domácím utkání s Karlovými Vary dnes podlehl třineckým Ocelářům. Ve třetí třetině ještě snižoval Tomáš Demel na nadějných 1:2, ale Valaši znovu nezvládli závěr. Tentokrát nechali v rozmezí osmi minut třikrát skórovat domácího útočníka Rostislava Martynka. Další prohra znamená upevnění poslední příčky v tabulce O2 extraligy.

- 17.kolo ne 22.10.17:00
HC Oceláři Třinec
5:1(1:0, 1:0, 3:1)
Branky a nahrávky: 4. Polanský (Kudrna), 37. Skořepa (Pácal), 53. Martynek (Pácal), 55. Martynek (Hašek), 60. Martynek (Korhoň) - 43. Demel (Grill). Rozhodčí: Minář - Barvíř, Blümel. Vyloučení: 5:6, navíc Berzinš (Vsetín) 10 minut. Využití: 0:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 2037. Průběh utkání: 2:0, 2:1.
HC Oceláři Třinec: L. Daneček - Tesařík, Výtisk, D. Seman, Pácal, Kroupa, Frolo - Kudrna, Polanský, Tomas - Korhoň, Martynek, Skořepa - Hašek, Kolusz, Pavelek.
VHK ROBE Vsetín: Vehviläinen - Hrabal, Galvinš, Horák, Bolf, Ostrčil, Štach, Kučný - Grill, Stantien, Demel - D. Květoň, Berzinš, Rob - Dubec, Sakrajda, Duba - Davídek, Sabol, Škoda.
Vsetínské mužstvo doprovodil do Třince početné houf fanoušků, kteří na stadionu během zápasu vytvářeli výbornou kulisu. Utkání začalo ve velkém tempu a hlavně domácí se střelecky činili. Modré střely Tesaříka a Frola ještě vychytal hostující gólman Vehviläinen, ale na nepřehlednou situaci ze čtvrté minuty už byl krátký. Jaroslav Kudrna vybojoval kotouč, posunul na Jiřího Polanského, který mezi obránci zamířil přesně - 1:0. Třinec nadále držel soupeře ve vlastním obraném pásmu a nedával mu prostor prakticky k ničemu. Vsetín se dostal do výraznějšího ohrožení branky až v druhé polovině první třetiny, Petr Sakrajda při vyloučení Tomáše Pácala však v nadějné pozici minul. Stejně dopadl i bekhendový pokus Armandse Berzinše. Vsetínští sami svými nepřesnými přihrávkami nabízeli domácím šance. Dvakrát se dostal do samostatného nájezdu Zdeněk Skořepa, finský brankář ve službách Vsetína Simo Vehviläinen však v těchto i v jiných situacích první třetiny zachraňoval Vsetín od pohromy.

I ve druhé půli Oceláři pokračovali v aktivní hře a vytvářeli si spoustu šancí. Chybu obránce Michala Horáka Jiří Hašek nepotrestal, průnik Romana Tomase zůstal také nevyužit a do třetice Jaroslav Kudrna zazvonil o tyč. Když už se zdálo, že se hosté proberou a předvedou také něco před brankou třineckého Lukáše Danečka, projel Zdeněk Skořepa hostující obranou a pověsil kotouč do víka vsetínské branky. Tempo po druhé brance poté značně pokleslo a Vsetín se zdál být odevzdaný.

Možná proto nastoupili Vsetínští do třetí třetiny lépe než by kdo čekal. Po třech minutách překonal Danečka Tomáš Demel, jenž dostal před branku kotouč od Marka Grilla a nejednou bylo zase o co hrát. Vsetín přebral aktivitu a vytvořil si několik šancí. Vladimír Škoda mohl zadělat na vyrovnání, ale svůj střelecký pokus neusměrnil tak, jak by si on a celý Vsetín představoval. Dvě vyloučení ve 48. minutě však srazila vsetínské hokejisty zpět na zem. I když se podařilo situaci 5 na 3 ubránit, nebylo to dál nic platné. Brusle si totiž na posledních deset minut perfektně uvázal třinecký Rostislav Martynek. V první situaci dorazil z pravé strany střelu Tomáše Pácala, o dvě minuty později zužitkoval přesnou příhru před branku od Jiřího Haška a dvě sekundy před koncem utkání završil zasloužený hattrick ranou z levého křídla. Vsetín prohrál po špatném výkonu 1:5 a zůstává se sedmnácti body na dně extraligové tabulky.

Jiří Juřík (Třinec): "Kromě výpadku na začátku třetí třetiny, kdy jsme inkasovali, jsme zápas kontrolovali. Mrzí mě ale spousta neproměněných vyložených šancí. Trápí nás i přesilovky, ty nám momentálně nejdou. Měli jsme štěstí, že Martynek paradoxně rozhodl v oslabení, ale příště by se nám to nemuselo vyplatit."

Břetislav Kopřiva (Vsetín): "Zápas jsme nezvládli, podali jsme velice špatný výkon. Dvě třetiny jsme byli jasně horší, trošku jsme se zvedli v třetí části a až potom měla naše hra trochu extraligovou úroveň. Jedině to je trochu pozitivní. Výjimkou byl dnes výkon brankáře, který i přes pět inkasovaných gólů zachytal výborně."