Vsetín zlomil sérii nezdarů, v dramatické bitvě zdolal Techniku

Radek Bařina • 05.12.2015

Do třetího domácího utkání v řadě vstoupili Vsetínští špatně, když už po dvou minutách prohrávali 0:1. Záhy sice vyrovnali, přesto ještě dvakrát v zápase prohrávali. Na Trefy Brňanů ale vždy dokázali odpovědět a v průběhu druhé třetiny otočili vývoj ve svůj prospěch, přestože téměř její polovinu strávili v oslabení. Ve třetí třetině už domácí utkání kontrolovali a po dvou prohraných duelech vyhráli. V atraktivním, napínavém i nervózním duelu tak vyhráli Vsetínští 7:3.

2. liga - 24.kolo so 5.12.17:30
HC Technika Brno
7:3(2:2, 2:1, 3:0)

Branky a nahrávky: 8. Nedbálek (Vávra), 17. Vaněk (Kolařík, Tesařík), 30. Žák (Dvořák), 34. Vávra (Nedbálek, Slováček), 51. Zúbek (Vaněk, Hruška), 57. Zúbek (Vaněk, Hruška), 58. Vávra – 2. Jurča, 9. Habrovec (Kadlec), 22. Brzobohatý (Benýšek, Jurča). Rozhodčí: Koziol - Rožánek, Wesley. Vyloučení: 8:8 navíc Kolařík - Jurča 5 min + OK. Využití: 3:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 1220. Střely na branku: 30:26 . Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 2:2, 2:3, 7:3.

VHK ROBE Vsetín: Hromada – Tesařík, Řezáč, Nedbálek, Hryciow, Žák, Štědrý, Báchor – Zúbek, Vaněk, Kolařík - Finsterle, Dvořák, Vávra - Ondráček, Daněk, Hruška - Slováček, Hrazdira, Abdul.
HC Technika Brno: Jekel – Habrovec, Zbořil, Strýček, Navrátil, Sedlák, Vrba, Kubeš, Havíř – Jurča, Čtvrtníček, M. Brzobohatý, Kadlec, Látal, Benýšek.

Do střetnutí druhého se třetím celkem tabulky měli domácí hororový vstup - během úvodních 100 sekund se totiž hráči Techniky ocitli hned třikrát zcela osamoceni před Hromadou. V prvních dvou případech zachránil domácí gólman svůj tým, v tom třetím už byl ale bezmocný. Finsterle v rozehrávce namazal přímo na hůl Petra Jurči a ten, i s přispěním nohy nebohého útočníka VHK, dostal puk za Hromadova záda.

Vsetín se z úvodního šoku oklepával pomalu, v 6. minutě však mohl přeci jen srovnat – Báchor v samostatném úniku ale ztroskotal na lapačce Jekela. O minutu později unikl obraně na opačné straně Benýšek, Hromada ale jeho blafák vychytal. Hned poté mohli hosté zvýšit v přesilovce. Využít ji opravdu dokázali, tou dobou už ale svítil na ukazateli stav 1:1. Dvořák s Vávrou totiž v útočném pásmu vybojovali puk, druhý jmenovaný jej přistrčil Michalu Nedbálkovi a ten dokázal dloubnout puk nad rameno klečícího Jekela- 1:1. Remíza ale nevydržela dlouho, v závěru přesilovky se přesnou ranou skrz houštinu těl prezentoval Jan Habrovec a hosté znovu vedli. O chvíli později si přesilovku zahrál i Vsetín. Nevyužil ji, v 17. minutě ale putoval za katr další hráč Techniky a tuto početní převahu Valaši již po 9 sekundách zužitkovali, když Daniel Vaněk zblízka pohotově dorazil do sítě Kolaříkovu střelu od modré. Do kabin tak celky odcházely za smírného stavu.

Druhou periodu začali domácí náporem, který vyvrcholil ve 23. minutě šancí Ondráčka. Ten byl po přihrávce od mantinelu sám před Jekelem, v rozhodující chvíli mu ale utekl puk z hole. Hned z protiútoku se Brno potřetí ujalo vedení. Po přesné přihrávce podél brankoviště zakončil zblízka do odkrytého kouta branky Michal Brzobohatý. O minuto později mohli hosté zvýšit, s velkým závarem na brankovišti i se střelou do poloodkyté brány si ale skvělými zákroky poradil Hromada. Další šanci zvýšit měli hosté od 26. minuty, kdy mohli hrát takřka šest minut v kuse přesilovou hru. Největší šanci si vypracoval Jurča, proti jeho zakončení z bezprostřední blízkosti se ale skvěle přemístil Hromada.

Souboj Hromada a Jurča se zopakoval i chvíli později. Tentokrát však brněnský útočník podrazil gólmana VHK v brankovišti a předčasně tak hostující přesilovku ukončil. To ale pro Brňany nebylo to nejhorší. Hned po následném vhazování totiž Vsetínští ukázkově udělali prostor Michal Žákovi, který si tak mohl sjet z pukem od modré až před bránu odkud zakončil nechytatelně nad vyrážečku Jekela. Další čtyři minuty přinesly strhující hokej nahoru-dolů. Tuto pasáž ukončil čas 33:29, kdy se VHK poprvé dostal do vedení. Nedbálek vystřelil zápěstím od modré, puk se ještě lehounce otřel o Tomáše Vávru a Jekel, který přes clonícího útočníka vůbec nic neviděl, našel puk až v síti.

Nejlepší hráč VHK dle redakce:

František Zúbek

Vzápětí si mohla Technika zahrát další čtyřminutovou přesilovku. Neuběhly však ani dvě minuty a vylučovalo se znovu. Již delší dobu viditelně podrážděný Jurča neudržel nervy na uzdě a zcela likvidačním zákrokem zezadu na hlavu sestřelil nic netušícího Dvořáka. Za tento zákrok Jurča nepochopitelně nedostal trest ve hře, ale jen na 5 minut + do konce zápasu. Stejný trest vyfasoval i Kolařík, který mstil svého spoluhráče a protože domácí hráč dostal dvě minuty navrch za to, že přitom naskočil dohry ze střídačky, vyústila celá situace paradoxně. Za kriminální zákrok na soupeře byla Technika odměněna dvouminutovou přesilovkou pět na tři. Vsetínští, v čele s výborným Hromadou ale kritickou chvíli ustáli a do kabin tak odcházeli s těsným náskokem.

Horké hlavy na obou stranách o přestávce vychladly, ve třetím dějství tak mohli diváci znovu sledovat „pouze“ hokej. Vsetín se více soustředil na bránění a Technika měla rázem velké problémy dostat se do zakončení. Dvěma technickými přestupky navíc Brňané nabídli VHK přesilové hry. Ty zůstaly nevyužity, třetí přesilovku, v polovině třetiny, už ale domácí vyšperkovali gólem. Nejprve sice Hrazdira nezakončil puk do prázdné brány, o minutu později už se ale Vsetín dočkal. Vaňkovu střelu zastavily brusle obránců, František Zúbek ale pohotově vyškrábl puk a zblízka neomylně zakončil.

Poslední šanci vykřesat jiskru naděje měli hosté při přesilovce v 53. minutě. Tu ale vůbec nezvládli a poslední minuty už patřily jen Vsetínským. Nejprve využili další početní výhodu, když Vaněk přesně našel Františka Zúbka, který střelou z voleje z mezikruží trefil mezi gólmanovy betony. Konečnou podobu výsledku dal Tomáš Vávra, který si obhodil obránce z mezikruží zamířil přesně k tyči. V nervózní ale atraktivním utkání tak zdolal Vsetín Techniku Brno 7:3.

Luboš Jenáček (VHK Vsetín): Dneska musím kluky pochválit, hráli výborně, snažili se vyhrát. Samozřejmě rozhodlo, že jsme hráli obětavě v oslabení a nakonec jsme dali hodně gólů, takže si myslím, že se to lidem muselo líbit. Ale nicméně udělali jsme tři body. Předtím jsme bohužel tak úspěšní nebyli, dneska jsme to napravili, jedeme dál, ve středu jedeme do Karviné, kde musíme uspět a pak tu máme silnou Porubu, takže se těšíme na další zápasy.

Roman Kaňkovský (HC Technika Brno): Divákům se zápas musel líbit, padalo hodně gólů. Utkání rozhodlo, když jsme nevyužili dvě přesilovky 5 na 3, tam jsme mohli získat nějaký náskok nebo se ve třetí třetině dotáhnout, to si myslím že utkání rozhodlo. Vsetín ve třetí třetině dvě přesilovky využil, tím si potvrdil vítězství.