Vsetínští v zápase o nic porazili Uherské Hradiště v prodloužení 4:5

Filip Bazala, Šárka Libenská • 12.02.2011

Vsetínští muži v dnešním zápase zamířili na led Uherského Hradiště, které zápas chtělo dokonce kontumovat, ale tento návrh neprošel, tudíž se oba soupeři od 17:00 střetli na ledě. Vsetín v celém zápase vždy vedl a domácí museli pokaždé dotahovat. Minutu a půl před koncem zápasu srovnával stav utkání na 4:4 Josef Mikeš a na řadu přišlo prodloužení. V "nastaveném čase" po faulu domácího týmu bylo nařízeno trestné střílení, které proměnil junior David Klimek a Vsetín tak opět dokázal zvítězit.

- PO so 12.2.17:00
HC Uherské Hradiště
4:5p(1:2, 2:1, 1:1 - 0:1)
Branky a nahrávky: 10. Antonovič, 22. Pochylý (Vodák), 40. Antonovič (Pochylý, Červenka), 59. Mikeš (Sladký) - 3. Brynecký (Tesařík, Korčar), 15. Korčák (Spitzer, Brynecký), 37. Tesařík (Brynecký, Spitzer), 54. Zelenka (Kubo), 63. Klimek. Rozhodčí: P. Humpolíček - J. Bilík, T. Mlčoch. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 2:2, 2:3, 3:3, 3:4, 4:4, 4:5.
VHK ROBE Vsetín: Hromada - Zavrtálek, Spitzer, Zelenka, Žabčík, Žák, Zbranek - Tesařík, Korčák, Brynecký - Vítek, Kubo, Sochora - Klimek, Tobola, Janeba.

V posledním zápase sezony na hřišti soupeře se do vsetínské branky postavil Hromada a byl to právě on, kdo musel zasahovat jako první. Úspěšně zlikvidoval úvodní pokus z hole Sakrajdy. Na druhé straně pak následně uherskohradišťský Jedlička zakročil s jistotou proti Kubovi, i přesto se hostujícímu týmu podařilo záhy dostat do vedení. Hned z následující šance se totiž v čase 2:40 prosadil Brynecký – 0:1. V 6. minutě získal po nepřesnosti ve středním pásmu kotouč Vítek a sám uháněl na Jedličku, jeho zakončení však úspěch neslavilo. Že byly oba celky útočně naladěny potvrdil o 2 minuty později Červenka, s jehož příležitostí si ale Hromada také poradil. Před polovinou první třetiny se taktovky chopili domácí a z převahy se jim podařilo vytěžit vyrovnávací branku. Jejím autorem byl v čase 9:25 Antonovič. Vedení na stranu hostů znovu strhl Korčák, který v 15. minutě tečoval Spitzerovu střelu od modré. I když v 18. minutě odjel na trestnou lavici Brynecký a domácí tak měli šanci ke srovnání, stav se už nezměnil a vsetínští odcházeli do šatny s jednobrankovým vedením.

Ihned po buly se ve druhém dějství vydala vstříc dobývání hradišťské klece dvojice Korčák – Brynecký, avšak bezvýsledně. Protiútoku využil naopak Pochylý a díky svému důrazu slavil v čase 21:52 druhý úspěch domácích – 2:2. Šanci vrátit Vsetínu vedení měl na hokejce Vítek při přesilové hře, po něm si pěkně najížděl Žabčík, ale ani závěr juniorské kombinace v podání Kuba a Sochory nebyl gólový. Ve 31. minutě dotíral na druhé straně nepříjemně domácí Pochylý, tentokrát si ale Hromada s jeho pokusem poradil. Šance se i ve druhé části hry střídaly na obou stranách. Domácí nezužitkovali příležitosti v početní výhodě a proti Jedličkovi naopak neuspěl vsetínský Korčák se svým blafákem, jenž mířil nad.

37. minuta už ale přinesla změnu skóre. Před domácím brankářem se ocitl Brynecký s Tesaříkem ve společnosti jediného hradišťského obránce, který nemohl třetímu gólu hostů zabránit – 2:3. Vedení ale nevydrželo dlouho, ještě před koncem druhé dvacetiminutovky stihlo Uherské Hradiště znovu vyrovnat. V čase 39:19 dostal puk za Hromadova záda znovu Antonovič.

Na obranu se moc nehledělo ani v poslední části hry. I tak se stav měnil až v 54. minutě, kdy se od modré trefil obránce Zelenka – 3:4. Domácí se snažili ze všech sil o vyrovnání, před Hromadou operoval neúspěšně Mikeš s Matulou a následná Sakrajdova střela jen těsně minula branku. Hradiště svůj tlak přeci jen využilo, když v čase 58:35 vyrovnával kdo jiný než Mikeš. Ten zkoušel Hromadovu pozornost také hned v úvodu prodloužení, poté už ale začali úřadovat vsetínští mladíci. Domácí obránci nejdříve úspěšně překazili spolupráci Vítka se Zelenkou a Kubem, Klimkův únik však už ale zastavili jen za pomocí faulu a rozhodčí nekompromisně nařídil trestné střílení. Klimek vzal osud zápasu do svých rukou, nikterak se nerozpakoval a jako mazák zakončil nájezd bezchybným blafákem.