Vstup do přípravy se vydařil, Vsetín porazil Dubnici 5:1

Tomáš Kopecký, Helena Hegeďová • 03.08.2017

Vsetínští hokejisté se po deseti dnech od úvodního tréninku na ledě představili v premiérovém přípravném zápase. Proti slovenské Dubnici nastoupili Valaši v sestavě plné hráčů na zkoušku, přesto svého soupeře porazili jednoznačně 5:1. Zelenožlutí se dostali do vedení hned v úvodu zápasu, když se prosadil talentovaný Karafiát. Domácí sice záhy zásluhou Trenčana srovnali, v dalším průběhu zápasu už však jednozačně dominovali hosté. Postupně se prosadili Vávra, Žák, Tobola a Slováček. Vsetín se vrací ze Slovenska s první výhrou, už v úterý na něj však čeká soupeř jiného kalibru. Valaši zavítají na led přerovských Zubrů.

Přípravné zápasy - přát. čt 3.8.17:00
MHK Dubnica
1:5(1:1, 0:2, 0:2)

Branky a nahrávky: 20. Trenčan (Hegyi, Jakubík) – 6. Karafiát (Žák, Švaňhal), 28. Vávra (Ostrčil), 39. Žák (Rufer), 45. Tobola (Březina, Dundáček), 53. Slováček (Vávra, Vrána). Vyloučení: 8:3. Využití: 0:3. Diváci: 295. Střely na branku: 12:46. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:5

MHK Dubnica: Kutej – Rehak, Kečkeš, Bobček, Švec, Palovič, Burzala, Šimko, Ďurkech – Nemček, Lelkeš, Kutny, Kanaet, Ďuriš, Berak, Kluka, Hegyi, Trenčan, Jakubek, Jakubík, Kopecký
VHK ROBE Vsetín: Šurý (31. Bechný) – Teper, Ondračka, Dundáček, Holomek, Hryciow, Weintritt, Ostrčil, Žák – Slováček, Vávra, Vrána – Finsterle, Tobola, Březina – Matiaško, Pokorný, Hořanský – Švaňhal, Karafiát, Rufer

Okamžiky ihned po úvodním vhazování patřily Dubnici, a tak se ke střele dostal Kutny, jenž zkusil zavěsit z levého kruhu. Zakrátko se útočná aktivita ukázala také na druhé straně, kde se o první branku zápasu pokoušeli Vsetínští. Nadějně vypadala spolupráce Vávry a Vrány, druhý jmenovaný však nedokázal přesně zakončit. V šesté minutě se ale žlutozelení radovali, a to když síť za Kutejovými zády rozvlnil Jiří Karafiát. Zlínský odchovanec se trefil z vrcholu brankoviště po křižné přihrávce od Michala Žáka. O opětovné srovnání skóre se snažili Ďuriš a Hegyi, navýšit mohl naopak Švaňhal, který po Teperově přihrávce před branku promáchnul.

První třetina přinesla také trestné střílení po faulu na Tobolu. Vsetínský útočník nebyl daleko od jeho proměnění, trefil horní tyčku. V posledních minutách hostujícímu celku již tolik neseděly přihrávky, čehož Dubnica využila. Vyrovnávací branku vsítil padesát vteřin před koncem prvního dějství Denis Trenčan. Slovenského soupeře branka nabudila a ke střele se dostal ještě Burzala.

Dubnica se prezentovala dobrým pohybem, a to hlavně v přesilové hře, kterou si přenesla z první třetiny. Dobrou rozehrávku přesilovkové formace soupeře dokázal překazit Vávra, načež se spolu se Slováčkem vydal do útoku. Vsetínská dvojice byla sice na hranici kruhů zastavena, slovenskému celku se však následně nedařilo dostat do útočného pásma. Také Vsetínu se naskytla přesilová hra, Valachům se ale v zakončení moc nedařilo a tato početní výhoda skončila pouze s jednou střelou na Kutejovu branku.

Ve 28. minutě se po pravém křídle přihnal do útočné třetiny Tomáš Vávra, našel si místo v mezikruží a vydal se vstříc brankáři. Vsetínský forvard zamíchal pukem a bekhendem jej poslal do levého horního rohu. Vsacané se i nadále drželi v útočném pásmu, což vyústilo v branku Michala Žáka, který od levé tyčky usměrnil Ruferovo nahození na branku. Dvě minuty před koncem druhé třetiny se dostal do pohotovosti gólman Bechný, jenž ve vsetínské brance nahradil Šurého. Zasahovat musel proti prudké střele Jakubíka.

Vstup do třetí třetiny se lépe vyvedl týmu, vedenému jako domácí. Hlavně Jakubkova formace mířila na bránu ze všech stran. Vsetínu se však čekání na puk vyplatilo. Ve 45. minutě se Kutejovi nepodařilo dokonale ukrýt střelu Davida Březiny. K nechráněnému puku se dostal Dominik Tobola a dopravil jej do branky. Dubnica se snažila dostat zpět do útoku, vsetínská obrana ale proti soupeři vytáhla dobré zákroky a z rychlého protiútoku střílel Finsterle, z levého kruhu dorážel Matiaško.

Hráči Dubnice špatně střídali, což přineslo další přesilovou hru pro Vsetín. Valaši se nejprve drželi blízko brankoviště, když ale našli to správné přesilovkové rozestavení, přišla pohledná kombinace zakončena přesnou střelou Ondřeje Slováčka. Vsetín v tuto chvíli vedl již o čtyři branky. Hra se přesunula do středního pásma a Lelkeš se pokoušel uspět sám proti Bechnému. Na poslední minuty se hra opět přesunula před branku Kuteje a žlutozelení byli blízko dalšímu gólu. Weintrittovu nahrávku od modré čáry zachytil Matiaško, puk mu však v klíčovém okamžiku z hokejky sjel. Podobně se snažil zamířit také Finsterle, ale ani on už další branku na vsetínské konto nepřidal.

Jiří Dopita (Vsetín): Z našeho pohledu utkání splnilo to, co jsme od něj čekali. Chtěli jsme, aby dnes kluci hlavně ukázali nasazení, a to se podařilo. O nějaké taktice ještě nemohla být řeč, moc jsme toho nenatrénovali, šlo hlavně o to nasazení. Ve hře byla spousta věcí, které nechceme, aby se objevovaly, ale celkově utkání hodnotíme pozitivně.