Vyrovnaný zápas s posledními Warriors rozhodla závěrečná minuta, výhru juniorky vystřelil Zeman

Helena Hegeďová • 27.10.2019

Vsetín do utkání vstoupil tak, jak se na favorita sluší a patří. Už v páté minutě skóroval z přesilovky obránce Liss. Warriors však v početní výhodě srovnali a stejně to vypadalo také na ledě, když Lapač sledoval vyrovnanou partii, v které se na konci prvního dějství přece jen dostali do vedení Valaši. Brno ve druhé třetině zaslouženě vyrovnalo a v 59. minutě už se schylovalo k prodloužení. Dokud se v mezikruží nenapřáhl Patrik Zeman, jenž Vsetínu doslova vystřelil tři body.

Extraliga juniorů - 14.kolo ne 27.10.13:00
HCM Warriors Brno
4:2(2:1, 0:1, 2:0)

Branky a nahrávky:5. Liss (Frimel, Pernický), 17. Pernický (Vašenka, Pospíšil), 59. Zeman (Klímek, Vavřík), 59. Klímek (Kunst) – 6. Del Favero (Mudrych, Sedláček), 33. Kavický (Del Favero). Rozhodčí: Škach – Poláček, Blažek. Vyloučení: 5:8 + navíc Zeman (VSE) 10 min. Využití: 1:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 86. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:2, 4:2.

VHK ROBE Vsetín: Tkadlec – Pernický, Zeman, Holáň, Liss, Kunst – Pospíšil, Hilšer, Holba, Vrána, Hrnčíř, Klímek, Vašenka, Vavřík, Frimel.
HCM Warriors Brno: Kašpar – Sedláček, Klimeš, Mahdal, Staněk, Rašovský, Orsech – Holotík, Karpíšek, Marčík, Bocián, Vysloužil, Del Favero, Kavický, Mudrych, Hrstka, Ludvík, Antoňů.

Vsetínští začali zápas s větší chutí a aktivitou, což mělo za následek také brzký brněnský faul. Při vyloučení Mudrycha se domácí drželi v pásmu a stupňovali tlak, který přinesl své ovoce ve formě úvodní branky. Kašpara na chvíli v bráně zaskočil Kavický, právě jeho trefil Vašenka, ale puk si na brankoviště sebral Tomáš Frimel, aby jej mohl předat obránci Richardu Lissovi, který už se z mezikruží střelou okolo ležícího gólmana nemýlil. O dvanáct sekund později však fauloval také domácí obránce Zeman, který si navíc vysloužil osobní trest na deset minut.

Přesilovku dokázali využít taky hosté, a to když střelu Alexe Mudrycha z vrcholu pravého kruhu tečoval Tadeáš Del Favero těsně před brankou do pravého horního rohu. Další přesilová hra se Vsetínu vůbec nepovedla a začala hra nahoru dolů s množstvím šancí na obou stranách. Nakonec se však po vsetínském tlaku prosadil až Vojtěch Pernický. Vsetínský obránce mohl ve svém druhém zápase v letošní sezóně vstřelit také druhou branku, když na pravém křídle přebruslil obranu a zakončoval od levé tyče.

Domácí celek začal druhou třetinu úplně stejně jako tu první, tentokrát však určila obraz hry častá vyloučení, v kterých se i v početní nevýhodě více dařilo Brnu. Vsetínské držel gólman David Tkadlec, pro něhož byl tento zápas první, do kterého nastoupil od samotného začátku. A ve druhé třetině jej překonal až Daniel Kavický, kterému na gól přihrál dobře clonící Tadeáš Del Favero. Za stavu 2:2 už ale měli více šancí na vedení Valaši.

Pospíšil se nejprve ocitl v brejku, Kašpar jej zastavil vyrážečkou. Stejný hráč Vsetína už se radoval v přesilové hře, až pak zjistil, že brněnský brankář ukrývá puk mezi betony. Stejně šancí jako Pospíšil měli následně i Hilšer s Klímkem. Na druhé straně nenechal Tkadlece odpočinout Marčík, který v rychlém individuálním protiútoku také zakončoval mezi betony.

Převaha Warriors pokračovala i na začátku třetí třetiny, v které se Vsetín dostával do šancí spíše z brejků. Na druhou stranu, pokud by Valachům přálo štěstí, mohli se radovat z opravdu pěkných gólů. A to například v případě, kdy Pospíšil našel zcela volného Vašenku, jenž z ostrého úhlu trefil pravou tyč odkryté brány. Pospíšil s Vašenkou byli hlavními aktéry také další šance, v které byl Vašenka vyslán do brejku a Kašpar jej vychytal lapačkou. Vsetínu nepomohla ani vyloučení a další jeho šance se objevila až v početní nevýhodě. Kdy Vavříkovi přeskočil puk hokejku v přečíslená dva na jednoho.

Liss mohl skórovat po návratu z trestné lavice, jenže ztratil rovnováhu, a tak kotouč předal Frimelovi, který opět trefil pouze tyčku. Tohle byly příklady vsetínské ofenzivy, v pásmu se však více drželo Brno. Domácí tento herní obraz změnili až v 59. minutě, kdy prudkou ranou z mezikruží propálil hostující obranu Patrik Zeman. Následné vyloučení Vašenky dostalo Warriors do šesti proti čtyřem minutu a šest sekund před koncem. Rovnou minutu do konce základní hrací doby se však do prázdné brány trefil Daniel Klímek.

Petr Fojtů (VHK ROBE Vsetín): Konec dobrý, všechno dobré. Dnešní vítězství se ale rozhodně nerodilo lehce, hrajeme teď takové divoké zápasy. Už v pátek jsme v Porubě z 0:4 otáčeli na 6:4. Dneska odehrálo Brno dobrý zápas, mají šikovného gólmana, kterého jsme dlouho nemohli prostřelit. Osobně už jsem si myslel, že to na tu remízu vypadá, ale pak tam Paťa Zeman vystřelil životní střelu. Nebo aspoň takovou, kterou nedá určitě pár let, takhle to trefit minutu před koncem. Nakonec jsme za ty tři body rádi, ale výkon nebyl optimální.

Michal Bartoněk (HCM Warriors Brno): Dnešní utkání jsme měli dobře rozehrané. Měli jsme několik šancí a nevyužili jsme je. Domácí tým využil našich chyb a v první třetině se dostal do vedení 2:1. Vyrovnali jsme a začali jsme se zvedat, ale kvůli vyloučení ve třetí třetině jsme zbytečně přišli o sílu a v poslední minutě jsme dostali dva góly, které rozhodly.