Extraliga ve své polovině, na Vsetín míří Slavia

Aleš Koňařík • 24.11.2005

V s e t í n – Do druhé poloviny soutěže vstoupí Vsetín utkáním se Slavií a nezbývá než doufat, že pražský tým se na ledě Lapače nepředstaví naposledy. Vsetínská ztráta na předposlední Litvínov čítá 15 bodů a Valaši navíc na svém ledě letos ještě nedokázali zvítězit. Hodně blízko tomu byli ve svém prvním zápase sezóny, když se Slavií jen remizovali 1:1. Poté, co Vsetín jednoznačně prohrál s Libercem by však i bod byl úspěchem. Kromě zraněného obránce Hrabala se Vsetín představí v kompletním složení.

Slavia: Suverén klopýtl, ztratil vedení

Sotva se v médiích začalo psát o nové dominanci Slavie a pražský klub byl rázem srovnáván se vsetínskou hegemonií druhé poloviny devadesátých let, přišla na Slavii výsledková krize. Tým ze Sazka arény přitom poprvé prohrál až v 15. kole na Kladně (2:4), ale až série čtyř porážek v řadě mezi 21. a 24. kolem zbavila Slavii vedoucího postavení mezi extraligovými týmy. Vítězství v derby v posledním kole ale vtisklo Slávistům zpět jejich sebevědomí, ačkoliv v utkání se Vsetínem bude Růžičkův výběr postrádat zraněné Divíška, Žižku a Sobotku.

Produktivita: Josef Beránek stále nezadržitelným tahounem

Josef Beránek zřejmě nestárne a je nadále vůdčí osobností pražského klubu. 7 branek a 17 asistencí jej řadí jak na špičku extraligy, tak mezi vůdčí hráče celé sezóny. Jen o tři asistence méně má druhý Radek Duda, který se pro vsetínské fanoušky stal po posledním duelu nejméně oblíbeným hráčem soutěže. A bude zajímavé sledovat, zda i někdo ze vsetínského týmu „poděkuje“ Dudovi za výrok, že Vsetín nepatří do extraligy.

Letošní zápasy – Na skóre skoupé

Vsetín – Slavia 1:1 (0:1, 1:0, 0:0 – 0:0)
Branky: 45. Tomík (Stantien, Hrabal) - 13. Hruška (Beránek, Duda).

Slavia - Vsetín 2:0 (0:0, 2:0, 0:0 – 0:0)
Branky: 28. Duda (Tomica, Beránek), 39. Vlasák (Bednář).

Ze vsetínské kabiny:

Do sestavy se v posledním zápase nevešel útočník Robin Bacul, a jeho další setrvání ve Vsetíně je na vážkách. Vyloučen není ani jeho případný odchod zpět do Polska, odkud do Vsetína přicházel. Trest vypršel obránci Richardu Bauerovi, který se pro změnu do sestavy vrací.

Pravděpodobné sestavy:

Vsetín: Altrichter - Kučný, Ponomarev, Luža, Horák, Augusta, Bolf, Zapletal - Valko, Stantien, Demel - Květoň, Steiner, Jenáček - Janků, Hruška R., Hruška O. - Janků, Rob, Gorev - Dubec, Duba

Slavia: Franěk - Graňák, Kadlec, Žižka, Novák J., Drtina, Žabka, Kolařík - Duda, Beránek, Tomica - Hruška D., Vlasák, Sup - Bednář, Červenka, Dlouhý - Havel L., Vondrka.