Generálka! V Šumperku poslední šance vychytat mezery

Redakce • 05.09.2016

Už pouhé jedno utkání čeká vsetínské hokejisty před ostrým startem do soutěže. Trenéry prozatímní příprava nemůže nechat klidnými. Vsetín se sice setkal povětšinou s kvalitnějšími soupeři, ale spokojenost panovat i tak nemůže. Spousta zbytečných chyb a místy hodně děravá obrana si žádá ještě pořádnou přípravu. Sami trenéři však nejlépe vědí, kde je tlačí bota a udělají vše pro to, aby byl tým na 14.9. pořádně připraven.

Jak moc se podařilo od posledního zápasu zacelit mezery, si budou moct Jiří Dopita s Lubošem Jenáčkem ukázat už v úterý, kdy od 18:00 hrají v Šumperku s tamními Draky. Tým, který sestoupil z druhé nejvyšší české soutěže, zažívá totální obměnu a to stadionem počínaje a trenérským postem konče. Ze sestavy zmizely téměř všechny opory a Draci se snaží vybudovat nový tým se svými odchovanci doplněný o hráče z regionu. Před posledním odehraným zápasem navíc přišlo ke změně na trenérském postu, kdy Radka Kučeru vystřídal slovy Lukáše Plška před předloňským čtvrtfinále Vsetína s Novým Jičínem: „druholigový Vláďa Růžička“ – Aleš Flašar.

„Sledujte utkání s Draky živě! Prostřednictvím šumperské LifeTV

Příprava Draků je zatím spíše podprůměrná, ale je to daň za nově rodící se tým, což znají velice dobře i trenéři na Vsetíně. Stadion v Šumperku je čerstvě po rekonstrukci, podobně jako stadion na Lapači, ačkoliv u našeho soupeře šlo o výraznější a náročnější změny. Kdo dorazí do Šumperku, může porozhlídnout po novinkách na stadionu a porovnat se změnami na Lapači. Více informací o rekonstrukci stadionu naleznete na webu Draků.

Příprava Šumperku:

Polsko U20 – Šumperk 3:7
ŠumperkPoruba 4:5
Šumperk – Vítkovice jun. 2:1
VsetínŠumperk 5:0
OpavaŠumperk 4:1
Technika – Šumperk 2:5
ŠumperkTechnika 3:4

Sestavy v minulém zápase:

Šumperk: Zavadil – Sedlák, Ďurkáč, Janota, Drtil, Řezáč, Tomek, Navrátil – Vachutka, Matějka, Fischer – Vymazal, Ostřanský, Pavlovský, Cink, Hroch, Jurík – Hajšman.

Vsetín: Hromada – Mojžíš, Žák, Kobylík, Janáček, Hryciow, Bílek – Kucharczyk, Čuřík, Finsterle – Zúbek, Čech, Kolařík – Pokorný, Šjafotdinov, Vávra – Kajaba, Šilhavý, Hořanský – Daněk.