permanentky v prodeji! | Vstupenky na Winter Hockey Games ZDE | Počet prodaných permanentek: 1972 (19.9.2024)

Josef Hrabal: Teď jsme ve výhodě my!

Michal Veselý • 27.03.2006

V s e t í n – Přesilovky, oslabení, skoro pořád dnes viděli diváci stadionu Na Lapači populární vsetínskou 77 na ledě. Talentovaný obránce dnes z hrací plochy prakticky neslezl a pokud by se i v extralize stejně jako v NHL počítal "ice-time," dosáhl by Hrabal hravě 30 minut. Po takové porci čišela z dvacetiletého beka obrovská únava, ale také spokojenost. Úkol byl splněn, barážová série s ústeckými Lvy je vyrovnána!

Co říct k dnešnímu zápasu?
"Včera jsme hráli špatně, dlouho jsme nehráli a to se na nás podepsalo, poslední mistrák s Libercem jsme měli před třemi týdny. Přátelské zápasy se s tím nedají srovnat. Dnes jsme se do soupeře pořádně obuli a konečně Málka prostřelili. Hodně tomu pomohl ten rychlý gól, dostal nás do tranzu. Diváci dnes byli skvělí, hnali nás neustále dopředu, hodně nám pomohli."

Josef Hrabal
⇒  Josef Hrabal se raduje z gólu Luboše Roba
Dnes jste byl ovšem hodně vytížený.
"Je to pravda, ale včera to bylo to stejné. Zahraji si teď opravdu hodně. Po zranění jsem se hodně věnoval trénovaní a měl bych být schopen to dohrát v plné síle."

Klíčové dnes byly přesilové hry, ve kterých jste vstřelili dvě branky.
"Právě přesilovky nám včera nešly, tak jsme je trošku pozměnili. Projevilo se to už i v tréninku. Hrajeme je na jednoho obránce, čtvrtý útočník je Luboš Rob. Snažíme se hodně střílet, před brankou cloní naši bojovníci Tomáš Demel a Marek Dubec. Padl tak i jeden z gólů, byla to nacvičená věc. Valko mi přihrál, puk mi šel trochu dozadu, já jsem do toho plácl, byla to docela rána, kterou tečoval Demel. Výborně před branku clonil i Lukáš Duba, Málek určitě nic neviděl. Dnes to bylo zkrátka o něčem jiném, před zápasem jsme si k tomu něco řekli a zlepšení bylo vidět.

Jaký byl rozdíl mezi oběma zápasy?
"Určitě v nasazení. Taky jsme dnes odehráli zápas bez větší chyby. Bylo tam pár zbytečných faulů, ale k takovým vypjatým zápasům to patří. Rozhodlo obrovské nasazení, první gól a vynikající Sasu Hovi."

V závěru to bylo docela drama, Ústí hrálo dlouho bez brankáře...
"Zahráli to dobře, velice rychle si dávali puky a ani náš rychlý přístup na to nestačil. Chtěli jsme je tím donutit k chybám, ale ty dnes v přesilovkách nedělali."

Série je vyrovnaná 1:1, kdo je nyní pod vás ve výhodě?
"Myslím, že my, protože včera jsme nehráli optimálně. Dnes to byl výkon, který jsme schopni podat i v Ústí. Já jsem v Ústí nikdy nehrál, neznám to tam, ale určitě tam chceme vyhrát, nejlíp oba dva zápasy. Věřím, že baráž zvládneme úspešně."

Dnes v 19:00 | Dor.
AZ Havířov