Kouč Hlobil: Ruští hráči ještě nedostali vízum, ale počítáme s nimi

Václav Trávníček • 02.08.2011

První trénink na ledě mají za sebou hokejisté VHK. Staronového trenéra Viktora Hlobila, jenž se k týmu vrátil po roce a půl, příjemně překvapil přístup hráčů. „Chtěli jsme, aby hráči první trénink absolvovali na sedmdesát až osmdesát procent, aby se nezranili. Kluci to ale pojali hodně nadšeně a šli do toho naplno,“ těšilo v pondělí večer vsetínského lodivoda, jenž vyhlíží příchod posil z Ruska a navrátilců z dovolené.

Trenére, co vám první trénink ukázal?
První trénink na ledě je vždycky takový seznamovací, oťukávací. Cílem je, aby si kluci osahali nové brusle a aby po dvou měsících letní přípravy neměli problémy s výstrojí.

Na ledě jste měl k dispozici čtyři pětky. Nakolik tato sestava odpovídala týmu, který absolvoval suchou přípravu?
Z těch čtyř pětek se u nás dnes poprvé objevili útočníci Ondřej a Petr Hruška a Martin Jánský z Třebíče. Nováčci v obranných řadách jsou Hoďa s Mečiarem.

Kompletní jste ale nebyli, že?
Byli jsme všichni až na obránce Jirku Fardu a útočníka Jirku Plachtoviče. Farda je momentálně v Americe, odkud by se měl vrátit ve čtvrtek nebo v sobotu. Z pracovních důvodů je pryč také Plachtovič. Oba by se ale měli k týmu připojit příští týden.

Jak se vám líbili nováčci v tréninkovém dresu Vsetína?
Musím říct, že nejen nováčci, ale všichni kluci v kabině byli nadržení na led. Chtěli jsme, aby první trénink absolvovali na sedmdesát až osmdesát procent, aby se nezranili. Než si na to organismus zvykne, chvíli to trvá. Nikdo si v tomto období nechce poranit třísla. Kluci to ale pojali hodně nadšeně a šli do toho naplno. Hlavně do bruslení.

Jak vypadá situace kolem ruských hráčů?
Momentálně je otázka kluků z Ruska spíše pro sportovního manažera Lexu Jaškina. Já vím jenom to, že ještě nedostali vízum. Nicméně s nimi počítáme. Uvidíme, jak se to rozloží. Někteří z nich budou působit v juniorce, někteří u nás v A-týmu.

Poslední, koho jsem na tréninku postrádal, byl obránce Pavel Zavrtálek…
Pavel je hráč Přerova, ovšem dnes mi volal, že ukončil kariéru. Čeká rodinu, hokej už hrát nebude.

Dnes s vámi byl na ledě i Radek Hambálek, jenž trénoval s týmem už v loňské sezóně, ale do utkání nezasáhl. Jak vypadá situace kolem něj?
Radek s námi absolvoval celou letní přípravu. Během srpna uvidíme, jestli ho někam zabudujeme, nebo ne. Jsme domluveni, že kdyby bylo nejhůř a měli bychom nějaké zraněné hráče, že nám určitě pomůže. Radek má fyzičku, je natrénovaný. Má chuť hrát a navíc je to výborný kluk do party.

Netradičně na pozici obránce nastoupil do tréninku útočník Marek Dubec. Budete s ním moci počítat i do sezóny?
Marek by měl 5. září odletět do Velké Británie, kde mu pak za deset dnů začíná soutěž. Uvidí, jak to tam bude vypadat a rozhodne se, co bude dál. Zatím s námi trénuje a pokud by to pro něj na Ostrovech nebylo dvakrát výhodné, vrátil by se k nám.

Kdy byste chtěl mít jasno o podobě kádru pro novou sezónu?
Ještě jsme se o tom nebavili, ale mám takovou představu, že poslední dvě utkání v přípravě bychom už měli být víceméně kompletní. To znamená na přelomu srpna a září.

Chcete mít k dispozici čtyři kompletní pětky, nebo se kloníte spíše k modelu tří pětek + čtvrté složené z juniorů?
Vsetín má zkušenosti z loňské sezóny, kdy se tady trénovalo i v deseti dvanácti lidech. A to je hodně špatné. I proto chceme mít k dispozici čtyři pětky. Může se stát, že když někdo z první lajny bude hrát špatně, spadne do čtvrté. A pokud se bude zlepšovat, vybojuje si místo zase zpátky v elitní formaci.

Za týden vás čeká první přípravný zápas proti Přerovu. Už se těšíte?
Přípravná utkání jsou a to, abychom viděli kluky v zátěži. Abychom viděli, jak ve fyzické zátěži schopni zvládnout zápas, jak reagují pod tlakem. První utkání budeme hrát určitě na čtyři pětky, aby se na ledě ukázali všichni.

Čtěte k tématu:

FOTOREPORTÁŽ: Vsetínští hokejisté vyjeli poprvé na led

Budeme vybírat z pětatřiceti hráčů, plánuje jednatel Palatý

David Vítek: Chtěli bychom zpátky přivést fanoušky na stadion