Martin Podešva: Rozhodčí by se měl nad sebou zamyslet!

Michal Veselý • 01.03.2008

Z l í n – Martin Podešva byl bezesporu jednou z největších opor vsetínských juniorů. Vědomi si toho byli před zápasem i hráči domácího Zlína a bohužel i hlavní rozhodčí Polák. Centr první řady inkasoval v utkání 8 trestných minut a na trestné lavici svému týmu mohl jen těžko pomoct. Na obranu nadějného útočníka je nutno dodat, že jen jeden z jeho trestů byl běžným faulem. I přes svou častou absenci na ledě byl pro soupeře hrozbou, když už se dokázal přes nepříjemnou osobní obranu k zakončení, neměl štěstí, dvakrát minul prázdnou klec a zbytek pochytal spolehlivý Sedláček. Vsetínští ho v zápase nedokázali překonat, to byl jeden z důvodu porážky

Martine, dnešní rozhovor začneme menší hádankou, víš jaký je rozdíl mezi extraligou dospělých a juniorů? Hned po zápase se můžeš vyjádřit k rozhodčímu.
(Hořce se usměje) Rozhodčí by se měl nad sebou zamyslet, to co dneska předvedl byla katastrofa, vylučoval mě úplně zbytečně, hlavně ten trest na 2+2 minuty nebyl žádný faul. Celý zápas je tlačil, my jsme byli lepší, ale bohužel.

Na trestné lavici jsi strávil osm minut, moc si týmu nepomohl.
Co k tomu mám říct, pan rozhodčí to zkrátka nezvládl. Nejlepší moment rozhodčích byl, když v naší přesilovce 5 na 3 hodil čárový sudí puk, když v kruhu nebyl náš centr.

Jak dlouho to v sobě poneseš, na ledě jste vyhráli, ale administrativně jste prohráli?
Tak já nevím, budeme to snášet asi těžko, ale snad se z toho rychle vzpamatujeme, v celé sérii jsme byli lepší, jasně jsme je přehráli, ale oni budou tvrdit něco jiného. Ten, kdo rozumí hokeji, tak viděl, že ve třech zápasech jsme je jednoznačně přehráli. Mrzí nás, že to tak dopadlo, bohužel.

Ke konci zápasu to vypadalo, že už se na rozhodčího vrhneš?
Byl jsem hodně podrážděný, za ty fauly co mi pískl, které nebyly. Trošku mě to rozhodilo, ale bohužel. Vypadalo to, že je na mě rozhodčí zaměřený. Hodně jsem se držel, abych nedostal desítku, raději jsem nic neříkal, na trestné lavici bych nebyl nic platný, pořad jsem chtěl ten zápas vyhrát.

Šancí jste ale i tak měli dost.
Od půlky druhé třetiny jsme je mleli, nepůjčili jsme jim skoro puk. Pořád jen vyhazovali puky podél mantinelů, na nic víc se nezmohli. Šancí tam ale opravdu bylo spousta, netrefili jsme ani 2x prázdnou branku, tyčka, prostě smůla.

Jak se ti líbila osobní obrana, myslíš že to byla taktika?
Určitě ano, dostali pokyn od trenéra, aby mě víc střežili nebo něco takového.

Co řekneš týmu jako kapitán teď v šatně?
Nemáme se za co stydět, předvedli jsme skvělý hokej. Můžu klukům jen poděkovat za skvělý výkon, fakt díky. Pro mě to byl poslední zápas za juniory, přejdu do seniorského hokeje, s klukama už si nezahraji, mrzí mě to.