Mladí vsetínští hokejisté skončili na světovém turnaji v Zell am See třetí

Redakce • 28.04.2011

Skvělý úspěch slavili mladí vsetínští hokejisté na mezinárodním turnaji ročníků 2000-2001 v rakouském Zell am See. Velikonoční prázdniny zahájili mladí Valaši na největším světovém turnaji mládeže World Tournament. Jednalo se o jubilejní 20. ročník, který se nesl ve slavnostním duchu. Turnaje se účastnilo 16 týmů z dvanácti států celého světa. V silné konkurenci vybojovaly mladé vsetínské naděje skvělé třetí místo!

Vsetínští borci měli hned v základní skupině silné soupeře. První utkání s výběrem Lotyšska skončilo po napínavém boji nerozhodným výsledkem 0:0. Hoši pak pokračovali ve výborných výkonech s týmem Německa, který rozstříleli 6:0. Vítězný byl i další zápas s výběrem Slovinska s výsledkem 6:2. Tím Vsetín postoupil mezi 4 nejlepší týmy turnaje. Pokračoval dál v těžkém utkání s Hockey Talent Academy, která prozatím procházela turnajem bez jediné porážky s vysokým počtem nastřílených branek a bez jediného inkasovaného gólu. Valaši nakonec prohráli těsně 1.2. Následně je čekal zápas se slovenským výběrem. Ten skončil po emotivním a vypjatém boji prohrou Vsetína 3:4. Vsetín šel do boje o bronz, o kterém mohla rozhodnout výhra, nebo remíza s HC Dukla Jihlava. Zelenožlutí vybojovali v infarktovém zápasu remízu 2:2 a získali tak bronzovou medaili.

Celkové výsledky turnaje svědčí o dobré kvalitě českého a slovenského hokeje, protože dva české a jeden slovenský tým obstáli v konkurenci s Finy, Rusy, Lotyši, Litevci, Němci, Rakušany a Slovinci.

Vsetínský tým odjížděl z prosluněného Zell am See pod Kaprunem s obrovskou radostí pro celý vsetínský hokej. Kluci bojovali se ctí a hokejovým srdcem. Velký podíl na úspěchu hráčů mají trenéři Daniel Tobola a Jiří Weintritt, jenž zhodnotil turnaj těmito slovy: „Chtěl bych poděkovat rodičům a sponzorům za to, že se podařilo tuto akci finančně zabezpečit, a my jsme se mohli zúčastnit tohoto prestižního turnaje. Výsledek je o to cennější, že jsme hráli téměř výhradně proti výběrům z celé Evropy. Všichni hráči odvedli své maximum, celá akce byla odměnou a skvělou tečkou za úspěšnou sezónou,“ uvedl.

Poděkování patří následujícícm sponzorům: Zlaté mince, Kamas Truck, Z Studio Zlín, Eurovatasistent, Vladimír Matoška, Marek Pajdla. Finanční podpora byla také ze Zlínského kraje a města Vsetín.

Horní řada zleva: Daniel Tobola (trenér), Jan Štědrý, Jakub Fusek, Kryštof Šánek, Martin Mikulenčák, Daniel Cabák, Marian Papšík, Daniel Klímek, Jiří Weintritt (trenér), Luboš Jenáček (vedení klubu).

Před nimi zleva: Marián Žabčík, Libor Kamas, Jáchym Janošek, Adam Zetocha, Daniel Paťava, Roman Půček, Ondřej Paroušek, Šimon Jenáček, Lukáš Kutěj.

Ležící zleva: Viktor Chrástecký, Richard Běhula.