Rob slaví první gól, Altrichter má potíže s tříslem

Václav Trávníček • 06.11.2005

V s e t í n – Hokejisté Vsetína už ve čtyřech utkáních po sobě bodovali, včera uhráli remízu s celkem vicemistra ze Zlína. To je proti nedávné osmnáctizápasové šňůře bez vítězství velký pokrok. „Poslední zápasy hrajeme dobře. Je škoda, že teď uhráváme jenom remízy, minimálně dvě utkání jsme měli vyhrát. Remíza je při tříbodovém systému málo,“ prohlásil po derby se Zlínem Luboš Rob, jediný vsetínský střelec utkání.

Robova branka padla v šesté minutě a díky ní domácí srovnali na 1:1. Do té doby působili odevzdaně, Zlín byl ze začátku utkání ve všech směrech lepším týmem. Pak však přišla Robova chvíle. Ruský útočník Gorev mu dva metry za modrou přenechal puk a Rob jej nekompromisně poslal nad vyrážečku brankáře Murína. Pro hráče s číslem 11 to byla první trefa ve vsetínském dresu. „Jestli mě čeká nějaká svačinka? Očekávám, že mě dnes pokladník Martin Altrichter zkasíruje na večeři,“ usmíval se po utkání šťastný střelec. Jeho zásah byl posledním, který včera odpoledne před televizními kamerami padl. A rozhodl o konečné podobě vyhecovaného zápasu. „V první třetině byl Zlín lepší. Napadal nás a my nebyli schopni pořádně dostat puk ze třetiny. Myslím si ale, že zbylé dvě části jsme byli lepší. Chtěli jsme jít moc do vedení, ale bohužel se tak nestalo. Na tři body jsme měli!“ hlásil Rob po utkání.

Ve zvláštní pozici se ocitl gólman Martin Altrichter. Dvě třetiny odchytal proti týmu, ze kterého na Vsetíně hostuje a za svá záda pustil jediný gól – střelu Rachůnka ve druhé minutě. Po jednom ze zákroků však musel po druhé části odstoupit a mezi tyčemi jej nahradil Sasu Hovi. „Martin má problémy se svalem oblasti třísel. Nevíme, kdy bude moci nastoupit,“ komentoval Altrichterův stav trenér Vlach. Sám brankář se nechal slyšet, že v nedělním kole na vítkovickém ledě zřejmě nenastoupí. V tom případě by dostal šanci Fin Hovi. Ten odchytal třetí dějství a prodloužení sobotního klání. Připsal si několik výborných zákroků a také díky němu zůstal na Lapači jeden bod za remízu. „Nebylo snadné naskočit do rozjetého utkání,“ říkal Hovi před šatnami. „Stav byl nerozhodný a kdybych chyboval, prohráli bychom.“

Skandinávský strážce vsetínské svatyně nemohl nemyslet na poslední vzájemný duel Vsetína ze Zlínem, kdy Medvědi vstřelili vítězný gól devatenáct vteřin před sirénou. „Jasně že jsme na to myslel. Proto jsem se hlavně v závěru utkání přímo pekelně soustředil. Zapotil jsem se ale hlavně v prodloužení, kdy měli hosté několik šancí,“ řekl Hovi, kterého zřejmě v utkání proti třetím Vítkovicím čeká úloha brankářské jedničky. „Zatím jsem o tom nic neslyšel. Ale velmi by mě to potěšilo, protože jsem poslední měsíc vůbec nechytal. A já samozřejmě chytat chci!“

Sérii bez proher se budou vsetínští hokejisté snažit prodloužit v dnešním měření sil s Vítkovicemi. Na severu Moravy je čeká velké a široké hřiště. „Na to nejsme z Lapače zvyklí, takže tomu budeme muset přizpůsobit naši hru,“ míní Luboš Rob. „Taky si myslím, že nás Vítkovice trochu podcení, protože teď vyhrály vysoko nad Litvínovem. Pokud udržíme první třetinu na remízu, pak věřím, že budeme bodovat,“ dodává.