Šlágr přípravy je tady, Vsetín čeká derby s Valašským Meziříčím

Jiří Kubják • 26.08.2010

Závěr přípravy se pomalu chýlí ke konci a hokejisty Vsetína čekají poslední dva zápasy proti Valašskému Meziříčí. Ten první je na programu v pátek 27. 8. Na Lapači. Do tohoto utkání má celek Juraje Juríka jasný cíl. Zvítězit poprvé v základní hrací době. Přijďte podpořit vsetínské hokejisty. Úvodní buly se vhazuje od 18:00 a ze zápasu budeme přinášet i online přenos.

Jak už bylo řečeno, Vsetín by rád slavil první výhru v normální hrací době. Nejblíže k tomu měl v předešlém zápase, kdy nakonec neuhlídali jednobrankový náskok a na samostatné nájezdy podlehli Novému Jičínu. V sestavě zelenožlutých visí otazník nad Michalem Šafaříkem, urostlý obránce má na kontě během přípravy již druhý trest do konce utkání, proto není jisté, zda proti Valašskému Meziříčí nastoupí. Koho již ve Vsetíně určitě neuvídíme je mladý lotyšský obránce Cirulis, jenž neměl ideální výsledky a navíc se během přípravy zranil. S některými možnými posilami ještě Vsetín jedná. Situace okolo složení kádru je stále otevřená. Roman Vaněček, jenž přišel do Vsetína na zkoušku právě z týmu našeho nynějšího soupeře se rozhodl ukončit karieru. Michalu Rapantovi byla nabídnuta smlouva a čeká na jeho vyjádření.

Naopak kádr našeho soupeře se oproti loňské veleuspěšné sezoně hodně změnil a to především na straně odchodů. Konec kariéry ohlásil Dalibor Sochorek. Valašskému Meziříčí dal valem Tomáš Brunec a Robin Kovář. Do Havířova se přesunuli Jiří Krisl, Lukáš Zientek a také vyhlášený střelec Luděk Lhotský. Klub na soutoku dvou Bečev dle slov trenéra Romana Sedláka prožívá střeleckou krizi, která se táhne zhruba od baráže z loňské sezony. Střelecký potenciál tak klub očekává od nových tváří v podobě Roberta Balga a Josefa Fojtíka. Návrat po neúspěšných testech ve Vsetíně respektive v Přerově ohlásil i Ondřej Martiník, obranu vystužil Jakub Fojtík. Výsledky Bobrů v přípravých zápasech jsou téměř podobné, jako na straně Vsetína. Na svém kontě mají valašskomeziříčští hokejisté 1. Vítězství, 2. Remízy a 2 porážky.

Zápas to bude jistě zajímavý, proto nenechte si ujít valašské derby, které startuje od 18:00 na zimním stadioně na Lapači

Předpokládané sestavy:

VHK Vsetín: Plšek (Hromada)- Šafařík, Farda, Kapr, Spitzer, Zelenka, Zavrtálek - Brynecký, Korčák, Knebl, Ševčík, Vaněk, Rapant, Plachtovič, Tesařík, Sýs, Kubo.

HC Bobři Valašské Meziříčí: Krumpoch (Popovič) - Blažek, Bokroš, Dědek, Dvořák, Palík, Fojtík T., Varga D., Varga Mir., Varga M., Vašut, Tatarčík, Fojtík Jakub, Fojtík Josef, Mikel, Balga, Fedor, Martiník