Slovenské miniturné začnou Valaši zápasem v Košicích

David Schlegel • 02.08.2005

V s e t í n - V úterý 2. srpna čeká hokejisty Vsetína první opravdový přípravný zápas na nadcházející sezónu. Už ráno v půl osmé nasedli do autobusu, aby se přemístili do východoslovenských Košic, kde se od 17 hodin střetnou s místním týmem. V dalších dnech je pak čekají duely v Popradě a Liptovském Mikuláši, v páte večer se pak široký kádr Vsetína vrací domů. Košice loni obsadili v ST extralize šestou příčku, v jejich dresu se představí i exvsetínský Ján Lipiansky.

Košice zatím stále hrají ve staré hale pro asi 2 tisíce diváků, ale stavba US Steel Areny se postupně blíží do finále. První zápas v nové hale odehrají Košičtí už 3. března proti Zvolenu. Trenéři Dušan Gregor a Miroslav Marcinko se svým týmem absolvovali část suché přípravy v Chorvatsku, na led mužstvo vyjelo poprvé ve středu 20. července.

Košice v létě výrazně posílily. Do týmu přišla celá řada zkušených hráčů v čele s exbudějovickým Peterem Bartošem a explzeňským Pavlem Vostřákem, jenž naposledy působil v Dukle Jihlava. V české extralize působily i další posily - Peter Podhradský, Miroslav Lažo, František Bombic, Luděk Krayzel a Jan Horáček. Tým naopak opustil například Čech Pavel Kowalczyk, jenž zamířil do italského Brunica.

V prvním přípravném utkání na novou sezónu porazili Košičtí před tisícovou diváků Žilinu 2:0. Branky stříleli v první třetině Peter Bartoš, ve druhé pak Miroslav Lažo.

Širší kádr HC Košice připravující se na nadcházející sezónu

Brankáři: Ján Laco, Imrich Petrík, Dominik Pec
Obránci: Slavomír Bodnár, František Bombic, Peter Fruhauf, Ján Horáček, Juraj Kledrowetz, Peter Podhradský, Michal Segľa, Marek Topoli, Miroslav Vantroba a Milan Varga
Útočníci: Peter Bartoš, Tomáš Bulík, Ľubomír Caban, Vladimír Dravecký, Lukáš Hvila, Richard Jenčík, Jaroslav Kmiť, Luděk Krayzel, Miroslav Lažo, Ján Lipiansky, Tomáš Marcinko, Ľubomír Sabol, Marcel Šimurda a Pavel Vostřák.