Vsetín jede na vítězné vlně, o další body bude bojovat v Opavě

Helena Hegeďová • 11.10.2016

Výhra nad Kopřivnicí poslala žlutozelený tým Vsetína do čela tabulky. Shodný počet bodů jako Valaši má sice ještě rival z Poruby, ten ale odehrál o jeden zápas více. O body udělované v 9. kole se Valaši pojedou poprat do Opavy, kde tak zakončí první pětinu soutěže. Kolísavé výkony Slezanů by mohly naznačovat, že na jejich ledě nebude nic jistého. Bude tomu opravdu tak? To se dozvíme již ve středu. Časomíra na zimním stadionu v Opavě se spustí v 18:00.

Valachy čeká zápas na ledě, na kterém se jim v loňském ročníku podařilo zvládnout oba zápasy. Stejně si s tímto soupeřem vedli i doma a dokázali tedy Opavu porazit ve všech vzájemných zápasech. Pokud se podíváme dále do minulosti, poslední výhru nad Vsetínem si Slezané připsali v listopadu roku 2014.

Opava v minulé sezóně patřila mezi čtyři týmy, pro které zůstaly brány play-off zavřené. Na postupovou příčku se mohla vyhoupnout i po zápase se Vsetínem, kdyby v předposledním kole uspěla. Na osmou Kopřivnici na konci základní části ztrácela dva body a z posledního postupového místa tedy do vyřazovací fáze proklouzl nováček druhé ligy.

Slezan: Nestabilní výsledky a páté místo v tabulce

Když oko fanouška pohlédne do tabulky východní skupiny druhé ligy, uvidí Opavu přesně v její polovině, kde se usadila po třech vyhraných a čtyřech prohraných zápasech. Výkony středečního soupeře Vsetínských jsou jako na houpačce. Zápasy, ve kterých dokážou plně bodovat střídají se zápasy méně dobrými.

V zápase minulého kola se opavský celek vydal s vidinou tří bodů do Šumperka. Utkání nebylo na góly bohaté. Domácí se trefili hned v úvodu zápasu a hráči Opavy se jen marně snažili vyrovnat. Z kotouče v síti se nemohli radovat ani při závěrečné powerplay a z ledu Draků tak nakonec odjížděli poraženi poměrem 0:2. Svým fanouškům se zatím Slezané ukázali třikrát, z toho dvakrát mohli se svými příznivci slavit. Nálada po čtvrtém kole se nesla ve znamení výhry nad Novým Jičínem, před týdnem pak oslavovali vítězství nad Valašským Meziříčím. Naopak mezi týmy, s nimiž si poradit nedokázali patří kromě Šumperka také Poruba, Hodonín a Kopřivnice.

Nejproduktivnějším hráčem opavského mužstva je s devíti body Jakub Vítek (4+5), který nejvíce zazářil v zápase s Valašským Meziříčím, kde si připsal čtyři kanadské body. Za Vítkem najdeme v tabulce jméno Petra Wolfa, který má na svém kontě šest bodů za gól a pět asistencí. Z obránců je pak ofenzivně nejúspěšnější Vladimír Holík (2+2). Brankářskou jedničkou Slezanu není nikdo jiný než Dušan Šafránek, který odchytal s výjimkou čtyřiadvaceti minut v mači s Porubou všechna dosavadní utkání letošní sezóny.

Vsetín: Valaši zatím zaznamenali jedinou ztrátu

Minulý zápas Vsetína proti Kopřivnici nakonec dopadl pro domácí borce dobře, ve třetí třetině už však měli Valaši namále, když sok hrozil vyrovnáním na 4:4. „Myslím si, že to bylo, kvůli našim, zcela zbytečným, chybám,“ vyjádřil se ke snížení Kopřivnice v poslední periodě vsetínský forvard František Zúbek. Nakonec Vsacané vítězství uhájili a připsali si další tři body, které je dostaly do čela tabulky. Po šesti odehraných zápasech svítí u Vsetína číslo 15, jedinou bodovou ztrátu utrpěl v ostravské Porubě. V následujícím zápase tedy na Vsetín čeká jasný úkol – přivést další tři body a také vylepšit předváděnou hru, se kterou vyjádřil nespokojenost trenér Dopita „Výkon byl celkem hrozný. Možná jen díky gólmanovi jsme to zvládli tímto způsobem, protože už v druhé třetině tam měla Kopřivnice poměrně hodně šancí. My jsme sice s třemi body spokojeni, ale určitě ne s předvedenou hrou.“

V čele bodování se s jedenácti body vyhřívají hned dva hráči. Radim Kucharczyk (5+6) je zároveň nejlepším střelcem týmu, Tomáš Vávra (4+7) má zase nejvíce asistencí. Jen o bod za těmito hráči je Jan Kolařík (5+5).

Sestavy v posledním utkání:

HC Slezan Opava: Šafránek – Slavík, Holík, Galvas, Černý T., Mosler, Tuma, Vrábel, Wolf – Polok, Vítek, Grygar – Chalupa, Selingr, Herman – Pavelek, Černý L., Svoboda L. – Štindl, Rousek.

VHK ROBE Vsetín: Hromada – Mojžíš, Stuchlík, Janáček, Hryciow, Vrba, Žák – Kucharczyk, Vávra, Kolařík – Čech, Čuřík, Finsterle – Zúbek, Pokorný, Hořanský – Daněk, Šilhavý, Kajaba.