Vsetín míří na západ Čech, čeká ho Plzeň

Michal Veselý • 10.12.2005

V s e t í n – v dalším kole extraligy míří vsetínští hokejisté do Plzně. V probíhající sezóně je tým Zapadočechů jediný, který nedokázal Valachy porazit, oba vzájemné zápasy skončily remízou. Plzeň má za sebou dnešní sobotní zápas a tak bude zajímavé, jak se na nich projeví únava. Vsetín jistě bude chtít potvrdit zasloužené vítězství na kladenským Rabatem a podruhé za sebou naplno bodovat, což se mu v této sezóně ještě nepovedlo. Hokejisté z Lapače ještě nerezignovali na boj o 13 příčku, ale jak řekl trenér Kopřiva „ potřebujeme nutně bodovat hlavně venku“.

Ze vsetínské kabiny

Kádr Valachů je až na zraněného obránce Hrabala kompletní, vsetínský zadák by se měl v sestavě objevit po Vánocích. V posledním zápase se po tříměsíční pauze trefil Tomáš Demel a to dokonce hned dvakrát, na obou jeho brankách má lví podíl jeho spoluhráč z útoku David Květoň. Vsetín v posledních zápasech pozměnil složení útoků, kdy v první pětce nahradil Lukáše Valka, právě Květoň a zařadil se tak ke Stantienovi s Demelem. Prohození útočníků Valachům zatím prospívá, v zápase s Kladnem byla tato trojice u tří branek. Po dvouzápasové pauze zaviněné chřipkou se do branky postavil host ze Zlína Martin Altrichter a odchytat by měl i utkání na západě Čech.

Z plzeňské kabiny

Hokejisté Plzně čeká druhé utkání ve dvou dnech, po západočeském derby přivítají tým Vsetína. Plzeňští mají poslední dobou starosti s obránci, minulý týden přerušil kariéru Robert Jindřich, jenž dal přednost studiu na vysoké škole. Další dva beci jsou na marodce, jedná se o Maria Carteliho, jehož trápí bolesti zad a Milana Vobořila, kterého nespustí na led vykloubené rameno. Problém s kolenem trápí útočníka Radka Matějovského. Novou tváří do obraných řad se stal exzlínský Patrik Hučko, který se vrací do extraligy že švédského Leksandu.

Nejproduktivnější hráč Plzně je Dušan Andrašovský ( 7+11), ale největší oporou je brankář Roman Málek, který drží plzeňské na hraně postupové osmičky, momentálně jsou na sedmém místě tabulky.

Vzájemné zápasy

Plzeň – Vsetín 1:1 ( 1:0, 0:0, 0:1 – 0:0)
Branky a nahrávky:
13. Josef Straka (Matějovský, Adamský) - 44. Stantien (Tomík, Demel).

Vsetín – Plzeň 3:3 ( 1:0, 2:2, 0:1 – 0:0)
Branky a nahrávky:
9. Steiner (Janků, Jenáček), 26. Květoň, 37. Janků (Jenáček, Steiner) - 24. Šindel (Trnka), 40. Adamský (Důras), 55. Důras (Výborný, Koukal).

Pravděpodobné sestavy

Plzeň: Málek - Štich, Trnka, Pulpán, Výborný, Nedoma, Štěpánek, Vaněček - Zelenka, Moravec, M. Straka - Padělek, Kracík, Andrašovský - Důras, Šindel, Adamský - Tvrdoň, Vorel, Vítek.

Vsetín: Altrichter - Ponomarev, Kučný, Horák, Bauer, Brincko, Augusta, Bolf - Květoň, Stantien, Demel - Janků, Steiner, Jenáček - Dubec, Zdráhal, Rob - Valko, R. Hruška, Duba.