Zakončí Vsetín třetí čtvrtinu vítězně?

David Žůrek • 07.01.2012

Vsetín zakončí třetí čtvrtinu soutěže na ledě HC Plus Oil Karviná. V tabulce venkovních zápasů jsou vsetínští až 9. se čtyřmi výhrami, jednou výhrou v prodloužení a osmi prohrami. Je více než jasné, že ačkoliv Vsetín čeká velmi silný soupeř, budou se Valaši snažit upravit tyto nelichotivé statistiky.

Vsetínští do nového kalendářního roku vstoupili vítězně, když ve středu 4.1.2012 porazili na domácím ledě Opavu vysoko 5:3, čímž zvýšili svou neporazitelnost na domácím ledě na rovných 9 zápasů v řadě. Vsetínští ale nebudou hrát doma, nýbrž budou hrát na ledě HC Plus Oil Karviná. Venkovní zápasy Valachům tak dobře jako domácí nejdou, ale i přesto budou bojovat ze všech sil o co nejvíce bodů do tabulky. Jiří Farda se po zápase s Opavou k venkovním zápasům vyjádřil: "Jednoznačně musíme naši hru zlepšit. S výkonem předvedeným v tomto zápase bychom asi neuspěli. Doufám ale, že už budeme zase rozehraní a předvedeme kvalitní zápasy a uhrajeme alespoň nějaké body. A že budeme stále v první čtyřce, která je naším cílem. Zatím se nám venkovní zápasy moc nedaří, ale jednou se to musí zlomit a já věřím, že to bude právě v této sérii venkovních zápasů."

Tabulku střelců vede František Zúbek, který je v celkových statistikách druhý s 19 góly a 16 přihrávkami. Celkové bodování vede kapitán týmu Daniel Vaněk, který má na svém kontě aktuálně 15 branek a 23 asistencí. Nejproduktivnějším obráncem domácích je aktuálně Zbyněk Spitzer (4+10) a těsně za ním jsou Jiří Heš (6+7) a Jiří Farda (3 + 10). Jiří Heš je zároveň nejvíce střelecky prosazujícím se obráncem. V brance se celkem pravidelně střídají Lukáš Plšek a Petr Hromada, z nichž druhý jmenovaný chytal v posledním zápase a svými famózními zákroky zabránil několika "tutovkám" soupeře.

HC Plus Olil Karviná - 1.místo, 67 bodů, 4,37 branky na zápas

VHK Vsetin vs. HC Plus Oil Karviná

Karviná je aktuálním lídrem tabulky s náskokem 4 bodů na druhý Havířov. Celé mužstvo šlape jako hodinky o čemž svědčí i dlouhá 10 zápasová šňůra bez porážky. V sedmi z těchto desítí zápasů Karviná vstřelila pět branek a více. Ve třech utkáních dokonce vstřelila soupeři branek rovnou sedm. I toto svědčí o obrovské síle mužstva. Celkové skóre Karviné také budí respekt (127:75) - což nám dává zhruba 4,37 vstřelené branky na zápas respektive 2,58 inkasované branky na zápas. V domácích zápasech je Karviná na 4. místě tabulky s 10 výhrami, jednou výhrou v prodloužení, 1 prohrou v prodloužení a 3 prohrami v základní hrací době. Ve vítězně šňůře dokázala Karviná porazit doma silné soupeře jako je Havířov (3:1), Opava (3:1) nebo Přerov (5:3). Jedničko v bráně hostí je David Iláš, který má aktuálně ve statistikách 2,53 inkasované branky na zápas což je statistika více než pohledná.

Hlavním tahounem mužstva je veterán David Moravec s 39 body (13+26) a těsně za ním je umístěn Vladimír Luka (18+20). Nejtrestanějším hráčem kabiny je bezpodmínečně Filip Štefanka, který má na svém kontě již 156 trestných minut, což nám činí zhruba 5 minut na zápas. Václav Studený v předvánočním rozhovoru směrem k tomu jak to funguje v kabině uvedl: "Začátek byl složitější, než jsme si představovali. Prostředí tady pro nás bylo nové, i když pro byly podmínky vytvořeny nejlépe, jak jen mohly, vždy to nějaký čas trvá, potřebujete čas na aklimatizaci. V posledních zápasech ale dokazujeme, že jsme ten tým, jaký máme být, že máme ambice, hrajeme na čele ligy a pomýšlíme možná i na něco víc. Ale o tom se rozhodne až v play-off a my věříme, že naplníme očekávání přání fanoušků i sponzora."

Poslední vzájemná utkání - 2x pro Vsetín

VHK Vsetin vs. HC Plus Oil Karviná 9.kolo, neděle 9.10.2011
HC Plus Oil Karviná - Valašský hokejový klub 1:2 (0:0, 1:2, 0:0)
Branky a nahrávky: 23. Studený (Holuša, Urbánek) - 22. Korčák (Vaněk, Bajtek), 40. Bajtek (Vaněk, Korčák).

V první čtvrtině sezóny zajel Vsetín na led Karviné, kde bojovným výkonem strhli Vsetínští vítězství na svou stranu. Trenér Karviné, Aleš Flašar po utkání zhodnotil: „Dneska jsme dostali lekci z produktivity. Kdo tady dneska byl, tak musel vidět, že jsme měli více ze hry, ale hokej se hraje na góly. My jsme jich dali méně a to rozhodlo. Měli jsme hodně šancí, které jsme neproměnili, a ten výsledek je takový, jaký je. Ve středu nás čeká Přerov, což je velice silný mančaft a my budeme muset začít dávat góly. Musíme dávat branky, to je naše momentálně největší slabina. Já věřím tomu, že se to povede. Loni jsme taky měli těžký rozjezd a taky jsme prohráli hodně smolných zápasů, ale sezona je dlouhá a pak se to zlomilo, takže věřím, že letos to přijde taky a my půjdeme nahoru."

21.kolo, neděle 20.11.2011
Valašský hokejový klub - HC Plus Oil Karviná 2:1p (0:1, 1:0, 0:0 - 1:0)
Branky a nahrávky: 40. Hruška O. (Vítek, Hrčka), 61. Vaněk (Slováček, Sprušil) - 9. Ivan (Štefanka, Luka).

Druhé vzájemné utkání této sezóny bylo pro Vsetínské ještě těžší, než utkání v Karviné. Od 9. minuty prohrávali o jednu branku a dokázali srovnat až ve 40. minutě zásluhou Ondry Hrušky. O vítězství se nakonec postaral až v prodloužení kapitán Daniel Vaněk. Z úst trenéra Hlobila po utkání zaznělo:"Nastoupili jsme v kombinované sestavě. Spousta hráčů nám chybí, navíc při rozbruslení se udělalo zle Zúbkovi – zvracel a měl průjem a horečku. Museli jsme to řešit tím, že jsme pozvali ještě Radka Hambálka. První třetina byla z naší strany trochu opatrná, druhá byla rozkouskovaná vyloučeními, ale ve třetí třetině jsme byli jasně lepší a soupeře jsme přehrávali. Škoda že nám to tam nespadlo už dřív, ale jsme rádi i za dva body."