Valaši rozstříleli Uherské Hradiště

Jan Hrbáček, Kristýna Guricová • 21.09.2011

/AKTUALIZOVÁNO/ Jednoznačnou výhru 8:1 si připsali hokejisté VHK Vsetín v duelu s Uherským Hradištěm. O svém úspěchu rozhodli prakticky už v úvodní dvacetiminutovce, kterou vyhráli 4:1. V prostřední třetině Valaši citelně zvolnili a snad i proto branka nepadla. V závěrečném dějství ale domácí nastřelili rezignovanému soupeři čtyři branky a upravili výsledek na konečných 8:1. Hattrickem se na vítězství podílel František Zúbek.

2. liga - 4.kolo st 21.9.17:30
HC Uherské Hradiště
8:1(4:1, 0:0, 4:0)
Branky a nahrávky: 2. Tesařík , 5. Zúbek (Hruška O.), 17. Rufer (Zúbek, Hoďa), 18. Kubo (Vaněk), 49. Zúbek (Rufer), 54. Zúbek (Hoďa), 55. Tesařík, 57. Vaněk (Korčák, Vítek) - 8. Knebl (Šoula, Křemeček). Rozhodčí: Mrkva - Velinský, Švarc. Vyloučení: 8:10 navíc Sakrajda, Mikeš (oba UHH) 10 min OT. Využití: 3:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 886. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 8:1.
VHK ROBE Vsetín: Plšek - Mečiar (32. Šimek), Hoďa, Spitzer, Farda, Tesařík, Žabčík - Zúbek, Hruška O., Rufer - Korčák, Vaněk, Vítek - Kubo, Sprušil, Hruška P.
HC Uherské Hradiště: Oharek (55. Heneš) - Šťastný, Šafařík, Krystýnek, Sladký, Vodák, Rapant J., Matula, Měšťánek, Hrabec, Sakrajda, Mikeš, Červenka, Rapant M., Antonovič, Knebl, Šoula, Křemeček, Němec, Karpíšek, Horehleď.

Domácí nastoupili k utkání proti poslednímu Uherskému Hradišti s jasným cílem zisku tří bodů a hned od úvodního hvizdu to bylo na ledě vidět. Už v čase 1:13 se Vsetínští radovali z první branky. Daniel Tesařík poslal kotouč před branku, kde přišla nešťastná teč od brusle obránce a Oharek nestačil zareagovat - 1:0.

V 5. minutě byl za držení vyloučen Vodák a František Zúbek za pět sekund bleskově využil nabízenou početní výhodu - 2:0. Za necelé tři minuty se prosadili i hosté z Hradiště. Marek Knebl si nabruslil mezi kruhy a střelu Martina Šouly už nebylo problém dorazil do zcela odkryté branky - 2:1.

V přesilovce při vyloučení Petra Hrušky mohli hosté dokonce rychle srovnat stav. Josef Mikeš našel před brankou Sakrajdu, jenže ten nezamířil přesně. Další šanci spálil po hrubce domácího Mečiara právě Mikeš, který dostal ideální přihrávku mezi kruhy, jenže Plšek jeho ránu se štěstím vytěsnil.

Vsetín se dnes prosazoval zejména v přesilovkách. V 17. minutě se při vyloučení Sakrajdy prosadil Adam Rufer. Kmenový hráč Třince se ihned po vhazování uvedl chytrou tečí a zvýšil na 3:1. Za minutu inkasovali trochu dezorientovaní hokejisté Hradiště počtvrté. Vaněk našel před brankou volného Martina Kuba, který z první zamířil přesně k pravé tyčce - 4:1.

Do druhé třetiny vstoupili aktivněji hosté, jenže jejich snaha končila většinou na modré čáře Vsetína. Tam se také nešťastně zranil obránce Mečiar, jehož trefil puk přímo do obličeje. V obraných řadách domácích jej po zbytek utkání nahradil Šimek.

Ve 27. minutě Vsetínští další nabízenou přesilovku nevyužili a o chvíli později museli čelit několika šancím Hradiště, zejména pokus aktivního Martina Červenky domácím zatopil. A když ani střelecké pokusy Rufera a Spitzera na druhé straně neprošly za záda rozchytaného brankáře Oharka, prostřední část skončila bez branek.

Na začátku třetí části si vytvořili šance zejména vsetínští hokejisté. Pas z hokejky Vaňka zakončili střelou Korčák i Vítek, jenže hostující brankář jejich pokusy vyrazil. Ve 45. minutě došlo k několika vyloučením a hostující obránce Martin Sladký si v přesilovce 4 na 3 otevřel střelnici. Čtyři jeho střelecké pokusy od modré čáry skončily tímto výsledkem - jedenkrát tyč a tři těžké zákroky pro Lukáše Plška.

O minutu později neudržel nervy na uzdě Josef Mikeš, jenž ke dvěma minutám za nedovolené bránění vyfasoval od rozhodčího desítku. V následné přesilovce nejprve Vaněk trefil levý beton a až v čase 48:48, paradoxně při oslabení, zajistil domácím pátý gól Zúbek. V 54. minutě hráli hosté nedovoleně v šesti a nabízenou přesilovou hru zužitkoval po devíti vteřinách znovu Zúbek, který tímto gólem zkompletoval svůj hattrick - 6:1.

O minutu později už to bylo 7:1, když si Tesařík lehce popojel od modré čáry a přesně zamířil do pravého horního rohu. Karel Heneš, nový muž v brance hostů, se moc neohřál a inkasoval v 57. minutě. Korčák vybídl k samostatnému nájezdu Daniela Vaňka, který úspěšně zakončil svůj nájezd bekhendovým blafákem a stadion bouřil radostí. Vsetín porazil Uherské Hradiště rozdílem třídy vysoko 8:1 a posunul se v tabulce 2. ligy na druhé místo.

Viktor Hlobil (VHK Vsetín): „S výsledkem dnešního utkání jsme spokojeni, ale s předvedenou hrou už méně. Hlavně ve druhé třetině jsme nehráli dobře. V poslední části už jsme to utkání zvládli. Hlavně ty první dvě třetiny nebyly podle našich představ, málo jsme bruslili, málo jsme se tlačili do brány. Soupeř měl nějaké šance, ale tam nás dobře podržel Plšek. A jak jsem již říkal, tak třetí třetinu už jsme celkem zvládli. Tentokrát ten výsledek byl mnohem lepší než předvedená hra.“