Vsetín jasně přehrál Frýdek-Místek

Filip Bazala, David Žůrek • 27.11.2011

Do druhé poloviny základní části soutěže dnes nastoupili vsetínští s elánem a ihned si vytvářeli šance. Frýdek-Místek celý zápas působil smířlivým dojmem a leckdy dovolovali Valachům ledacos. Vsetín nakonec zvítězil 6:1 a přiblížil se čtvrté Opavě na rozdíl dvou bodů. V utkání zazářil Vaněk a Heš, kteří si připsali po jedné brance a dvou asistencích.

2. liga - 23.kolo ne 27.11.17:30
HC Frýdek-Místek
6:1(3:0, 3:1, 0:0)
Branky a nahrávky: 11. Bajtek (Spitzer), 13. Vaněk (Heš), 14. Hruška P. (Hruška O.), 29. Heš (Vaněk), 32. Zúbek (Farda, Heš), 35. Sprušil (Vaněk, Zúbek) - 35. Kabeláč (Sluštík O.). Rozhodčí: Obadal - Hanzlík, Štěpán. Vyloučení: 8:11. Využití: 2:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 838. Střely na branku: . Průběh utkání: 5:0, 5:1, 6:1.
VHK ROBE Vsetín: Hromada - Heš, Farda, Spitzer, Žabčík, Hrčka, Hoďa - Zúbek, Vaněk, Sprušil - Bajtek, Podešva (42. Dědek), Kozák (42. Holík) - Hruška P., Hruška O., Kajaba.
HC Frýdek-Místek: Lániček (32. Jagoš) - Podešva O., Jindřich, Kudláček, Gajda, Měkýš, Michalčík, Mareček, Sluštík O., Kabeláč, Rozum, Diviš, Matysz, Gogolka, Štubňa, Gančarčík, Mach, Sluštík J., Hrubý, Krutil, Řezáč.

Domácí do utkání vstoupili s jasným cílem získat 3 body, což se projevovalo i na jejich hře. Ke konci první minuty se do krásné šance dostal Vaněk, ale jeho rána skončila pouze na před ním stojícím obránci. První přesilová hra utkání přišla již v průběhu druhé minuty a početní výhodu si poprvé vyzkoušeli domácí. Spitzer dvakrát pálil důrazně od modré ale jeho první střela skončila na nic netušícím Láníčkovi a druhá střela těsně minula branku. Domácí se k ničemu většímu během zbytku přesilové hry nedostali. Naopak 10 vteřin před jejím koncem šli domácí do čtyř. V následné přesilové hře hosté zamkli Valachy v jejich obranném pásmu, ale ke vstřelení branky jim chybělo trochu štěstí i důrazu.

Hrčkova těžce zkrotitelná rána od modré v osmé minutě sice Lánička hodně potrápila, ale branka z ní ještě nepadla. V 11. minutě se ovšem již domácí z branky radovali. Zbyněk Spitzer zahlédl na útočné modré čáře osamoceného Filipa Bajtka, poslal mu přesný pas a druhý jmenovaný propálil Láničkovu lapačku. Domácí vstřelená branka nakopla a zvýšili tlak, což jim po zhruba minutě a půl přineslo druhou branku. Jiří Heš se vydal na výlet za soupeřovu bránu odkud přesnou přihrávkou našel hůl Daniela Vaňka a ten ranou z první pokořil Lánička podruhé. Domácí se dostali do pohody a třetí branka na sebe nenechala dlouho čekat. Tu v čase 13:39 zařídili jmenovci Hruškové. Ondřej Hruška přihrával z rohu před bránu rozjetému Petru Hruškovi, který si nejdříve položil Lánička k zemi a následně jej beckhendovým blafákem překonal.

Začátkem 18. minuty se domácí opět dostali do slibné šance, ale ani natřikrát nedokázali Lánička pokořit. Hosté v úvodu 19. minuty dostali výhodu jednoho muže v poli, což jim umožnilo zamknout domácí. Přestože kotouč několikrát nebezpečně putoval skrz brankoviště, hosté nedokázali změnit jeho směr mezi tři tyče a po 20 minutách se šlo do šaten za stavu 3:0 pro domácí.

Z kraje druhého dějství dohrávali hosté přesilovou hru a pokračovali v tlaku, jež si vytvořili na konci první třetiny. Domácí ale podržel pozorný Hromada, kterému při některých zákrocích pomohla i notná dávka štěstí. Domácí uchlácholeni třígólovým náskokem zvolnili hru a i díky tomu se ve 23. minutě dostali hosté snad do největší šance utkání. Gajda se vydal sám proti Hromadovi, který mu stihl kotouč vypíchnout. Vypíchnutý kotouč se ale dostal pouze k z druhé vlny dojíždějícímu Matyszovi, který přestřelil úplně odkrytou klec.

Domácí jako by dostali studenou sprchu opět zvýšili aktivitu, což jim přineslo v půli 28. minuty obrovskou šanci, ve které po chybné Láničkově rozehrávce chtěl Daniel Vaněk propálit kotouč škvírou mezi betony – ta tam ale nebyla. Za necelou minutu ale zvýšená aktivita přinesla ovoce a domácí se radovali počtvrté. Nejdříve se do slibné pozice dostal Sprušil, ale v rozhodující chvíli mu kotouč sjel z hole a putoval za branku hostí. Tam se jej zmocnil Daniel Vaněk, vyčkal si až se mu k brankovišti stáhne Jiří Heš, jemuž poslal šikovnou přihrávku a druhý jmenovaný již bez problémů poslal kotouč za Láničkova záda.

Po čtvrté brance domácí tempo nezvolnili ba naopak jej ještě zvýšili, což jim 31. minutě přineslo přesilovou hru. Po 30 vteřinách Lániček kapituloval popáté a odbruslil na střídačku. Nejdříve nebezpečně pálil od modré Jiří Farda, jehož ránu srazil brankář hostí pouze na hůl dobře postaveného Františka Zúbka, který zvedl náskok domácích již na 5:0.

V 33. minutě dostali domácí příležitost zahrát si další přesilovou hru. Tu ovšem nesehráli vůbec dobře a místo aby soupeře zatlačili, tak mu nechali přespříliš prostoru, z čehož Frýdek-Místek vytěžil svou jedinou branku utkání. Martin Kabeláč tvrdou ránou pod vyrážečku překonal poprvé a naposled Hromadu. Domácí ovšem za 17 vteřin kontrovali když se dostali do přečíslení tři na brankáře. Daniel Vaněk naservíroval puk Antonínu Sprušilovi jako na zlatém podnose a ten jej s klidem zametl do poloodkryté brány.

Konec druhé třetiny byl ve znamení vylučování. Hlavní sudí nejdříve nabídl výhodu domácím, ale po Hoďově Faulu se síly na ledě srovnali. Následovalo vyloučení opět na straně hostů a hrálo se 4 na 3. V okamžiku kdy se poměr na ledě srovnal, dostal kotouč na hůl Kudláček, který právě opustil trestnou lavici a vydal se sám vstříc Hromadovi, jež jeho samostatný nájezd vychytal. Těsně před koncem třetiny byl ještě vyloučen Farda a do třetí třetiny Vsetín vstupoval ve 3 proti 4.

Přestože hosté hráli z kraje závěrečně dvacetiminutovky přesilovou hru nejdříve 4 na 3 a následně 5 na 4, do žádné větší šance se nedostali. Frýdek-Místek, vědom si soupeřova náskoku o pět branek, se snažil se skóre ještě něco udělat a i díky zvolněné hře domácích se dostávali Frýdecko-Místečtí do šancí, ve kterých musel zasahovat Hromada.

Ve 46. minutě domácí dostali opět možnost hrát přesilovou hru, z níž za vypíchnutí stojí jen pro divácké oko pohledný Jagošův zákrok lapačkou v rozštěpu, kterým vychytal tvrdou Fardovu ránu od modré. V další přesilové hře domácí zamkli hosty v obranném pásmu, ale i přes zámek a vysoký tlak nedokázali Jagoše překonat.

Poslední minuty utkání již nepřinesli žádnou větší šanci, natožpak branku. K vidění byli pouze zbytečné fauly ať už pískané nebo i nepískané. Asi nejtvrdší zákrok přišel v úvodu 59. minuty, kdy se po tvrdém naražení na hrazení hodně těžce z ledu zvedal František Zúbek.

Viktor Hlobil (trenér Vsetína): „Výsledek je dobrý, ale naše hra nebyla zas až tak dobrá. Dávali jsme góly v přesilovkách, tam byla dobrá spolupráce mezi Vaňousem (Daniel Vaněk - pozn. redakce) a ostatními hráči. Velmi dobře jim to tam namazával na ty góly, ale jinak celkový obraz hry nebyl dobrý. Proti Přerovu takhle určitě nemůžeme ve středu hrát jestliže chceme získat tři body.“

Radim Nečas (trenér Frýdku-Místku) „Rozhodla defakto první třetina, kdy vždy po našíneproměněné šanci přišla odveta domácích, ze které dali gól. Jak už se domácí dostali do trháku 3:0, tak za takového stavu se těžko hraje. Domácí už potom byli v pohodě, hráli rychlý kombinační hokej. Vytvořili si tlak, jemuž jsme těžko odolávali a z toho pramenili ty další góly.“