Vsetín se dočkal. Poprvé v soutěžním utkání překonal Bobry

Filip Bazala, Václav Trávníček • 17.09.2011

Zlomili prokletí. Překonali komplex. Zrušili kouzlo. Napadnou-li vás další přirovnání, dosaďte si je. Vsetínští hokejisté ve 3. kole 2.ligy poprvé od vyloučení z nejvyšší soutěže porazili v mistrovském utkání celek Valašského Meziříčí. Vítěznou branku vsítil obránce Daniel Tesařík, jenž stylově oslavil návrat z do sestavy po krátké nemoci. Zelenožlutí v sobotu navázali na výsledky z letní přípravy, během níž regionálního rivala porazili 7:2 a 6:5 a po třech odehraných utkáních mají v tabulce solidních šest bodů.

2. liga - 3.kolo so 17.9.17:00
HC Bobři Valašské Meziříčí
3:4(0:0, 2:2, 1:2)
Branky a nahrávky: 28. Růčka (Ambruz, Ovšák), 28. Varga Mir. (Varga Mar.), 59. Bacul (Kopecký, Ovšák) - 32. Vaněk (Korčák, Tesařík), 37. Spitzer (Hruška O.), 55. Kubo (Jánský, Mečiar), 57. Tesařík (Vaněk, Hruška P.). Rozhodčí: Jeřábek - Vengřín, Závyský. Vyloučení: 4:8. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 900. Průběh utkání: 2:0, 2:4, 3:4.
HC Bobři Valašské Meziříčí: Vlachynský - Ambruz, Bacul, Balga, Blažek, Bokroš, Dostál, Dvořák, Hartmann, Kopecký, Linduška, Martiník, Matuštík, Mikel, Musil, Ovšák, Růčka, Varga Dav., Varga Mir., Varga Mar, Vašut.
VHK ROBE Vsetín: Plšek - Hrčka, Spitzer, Farda, Tesařík, Mečiar, Žabčík, Šimek, Zúbek, Hruška O., Hruška, P., Korčák, Vaněk, Vítek, Kubo, Jánský, Kajaba, Dědek, Holík.

První valašské derby nové sezóny začalo útokem Vsetínských. Ondřej Hruška se dostal ke střele z mezikruží a mířil těsně nad. První vteřiny patřily hostujícímu celku a až ve druhé minutě se ke slovu dostali i domácí. Miroslav Varga z levého kruhu provětral betony Plška a vybojoval útočné pásmo. Ve třetí minutě se hostům nabídla přesilová hra po faulu Vašuta za podražení. Žlutozeleným krom střely Vaňka z levého kruhu se nepodařilo nijak vážněji ohrozit branku domácích a čekání na první gól se prodlužovalo. První minuty byly z obou stran hodně opatrné, nikdo nechtěl jako první inkasovat. Vsetín se do šancí dostával častěji, ale všechny pokusy končily na skvěle chytajícím Vlachynském. V polovině první dvacetiminutovky přišlo vyloučení Spitzera a i domácí mohli zkusit přesilovou hru. Bobrům se početní výhoda dařila o poznání lépe než hostům. Po hezké kombinaci se dostal sám před branku Matuštík, ale ztroskotal na Plškovi.

V další šanci se ocitl Bacul, který se po levé straně dostal před Plška a zkoušel pohybem rozpohybovat hostujícího gólmana, ale kotouč mu utekl za branku. V patnácté minutě se dostal do šance Jánský, ale jeho příklep šel těsně vedle tyče domácí branky. V šestnácté minutě přišla další zkouška pro obranu hostí, když na dvě minuty putoval za faul kolenem Spitzer. Vsetín v přesilové hře předvedl dobrou práci v obraně a hosté nevěděli kudy před Plška.

Na začátku druhé části Vsetín dohrával přesilovou hru, ale do žádné větší šance se mu dostat nepodařilo. V 22. minutě dostal namazáno před Vlachynského Vítek a trefil horní tyč domácí branky. Hra se srovnala, ale hosté stále měli mírně navrch. V 27. minutě se do úniku 2 na 1 dostali Ondřej Hruška se Zúbkem a druhý jmenovaný ve stoprocentní šanci skončil na betonech Vlachynského. Ve 28. minutě přišlo zlomové vyloučení. Hostující Farda byl vyfasoval dvě minuty za hru bez přilby a Valmez dostal šanci skórovat. Bobři ihned semkli hosty v pásmu, párkrát protočili kotouč ve třetině, až nakonec vyslal tvrdou ránu od modré Ambruz, kterou sice ještě Plšek vytěsnil, ale na dorážku Růčky už neměl. Domácí se mohli radovat z vedení 1:0. Studená sprcha pro hosty přišla hned 8 vteřin po obdržené brance. Ihned po buly se dostal ke kotouči Miroslav Varga, který se prokličkoval až před Plška a střelou mezi betony navýšil skóre na 2:0. Pro zelenožluté to byla tvrdá lekce, ale nehodlali se vzdát. Ba naopak.

Ve 32. minutě se Vsetín dostal do útočného pásma, kde Korčák po pravé straně našel na druhé tyči Vaňka, který střelou do protipohybu brankáře domácích snížil na 2:1. Hosté byli zpět ve hře. Korigující branka Vsetínu pomohla a jejich hra opět nabrala na obrátkách. Ve 36. minutě si rozhodčí dobře všiml sekání Martiníka, který za svůj čin putoval na dvě minuty na trestnou lavici. O minutu později se domácím podařilo vyhodit, ale jen těsně za modrou, kde touš zachytil Ondřej Hruška. Okamžitě jej posunul najíždějícímu Zbyňku Spitzerovi, jenž z mezikruží střelou na lapačku rozjásal hostující tým - 2:2. Domácí se poté snažili opět dostat do vedení, ale střela Martina Vargy skončila na vnější tyči. V poslední minutě druhé třetiny byl ještě vyloučen hostující Farda za hrubost, ale třetina se už jen dohrála a rozuzlení se tak mělo konat až v poslední třetině.

Domácí na začátku třetí dvacetiminutovky dohrávali přesilovou hru, ale šance si nevytvořili. Ve 43. minutě ujížděl na Vlachynského Korčák, ale neměl rychlost a byl dostižen domácím obráncem. Ve 45. minutě byl vyloučen klíčový hráč hostů Ondřej Hruška na 10 minut za nesportovní chování. Snaha vstřelit tížený gól a pokusit se rozhodnout utkání šla vidět na obou mužstvech, ale místo útočných akcí diváci spíš sledovali boje u mantinelu. Ve 48. minutě přišla šance pro domácí. Hostující Hrčka byl vyloučen na dvě minuty za kroček a Bobři mohli vstřelit vedoucí branku. Domácím se početní výhoda příliš nevydařila díky dobré obraně hostů, kteří se snažili zuby - nehty ubránit. V druhé polovině třetí dvacetiminutovky měl velkou šanci David Varga, který sám před Plškem mířil jen těsně vedle. Šance početní výhody přišla i hostům, když na začátku 53. minuty mířil za katr Hartmann. Hostům ale pomalu docházely síly a jejich pohyb v přesilovce byl až příliš statický. Do šancí se tak dostávali sporadicky.

V 55. minutě přišla konečně další branka. Mečiar se prokličkoval až před Vlachynského, který musel do zákroku. Před jeho brankou vznikl chumel a k dorážce se dostal jako první Jánský, jehož pokus gólman Bobrů vyrazil přímo na hůl Martina Kuba, který jej propálil a hosté mohli jásat potřetí. Hosté natěšeni další brankou se opět vrhli do útoku a podařilo se jim přidat čřtvrtý gól: Petr Hruška se dostal do útočného pásma, položil si Vlachynského, ale trefil jen jeho výstroj. K dorážce se však dostal Vaněk, jebž opět trefil jen betony domácího gólmana, ovšem třetí dojíždějící Daniel Tesařík už si Vlachynského obhodil a bekhendem rozhodl - 2:4. Domácí se nechtěli vzdát a pohybem si vynutili přesilovou hru. Jánský byl poslán na dvě minuty na trestnou za nedovolené bránění. O minutu později přišla dokonce možnost dvojnásobné přesilové hry 5 na 3 po vyloučení Fardy. Tu domácí zvládli s bravurou a vykřesali jiskřičku naděje. Kopecký poslal přes brankoviště puk na Bacula a ten snižoval do prázdné branky 3:4. Domácí nato zkusili hru bez brankáře, ale Vsetín už se dokázal ubránit a tak poprvé od vyřazení z extraligy se mu podařilo v mistrovském utkání vybojovat tři body na ledě Bobrů.

Jaroslav Stuchlík (trenér Valašského Meziříčí): „Vsetín dle mne vyhrál zaslouženě, protože hrál v útočném pásmu jednodušeji, vše směřoval do branky, zato my jsme se pokoušeli o zbytečné kombinace, ztráceli jsme puky ve středním pásmu a za stavu 2:0, kdy jsme se zvedli a dalo by se říct, že deset minut jsme byli lepší, tak po hrubých chybách jsme nechali skóre srovnat. Vítězství Vsetína považuji za zasloužené.“

Viktor Hlobil (trenér Vsetína): „Začátek byl z naší strany takový opatrný, i když jsme soupeře přehrávali, šance jsme neproměnili. Domácí také měli šance v první třetině, ale nebylo toho tolik. Ve druhé dvacetiminutovce začal Valmez lépe bruslit a zatlačil nás. Musím říct, že i za pomoci rozhodčích. To, co tady dnes předvedl sudí Jeřábek, je přímo do nebe volající. Jsem rád, že za stavu 2:2 jsme se nevzdali a dokázali to otočit na 4:2. Dnes obrovská, výborná morálka mužstva. Musím pochválit všechny hráče a také fantastické diváky.“