Vsetín v generálce neuspěl

David Žůrek, Jana Miškářová • 26.10.2011

Vsetínští nedokázali urvat body ani ve třetím venkovním utkání a odjíždí z Uherského Hradiště s porážkou 4:2. Do utkání nevstoupili vůbec dobře a domácí se během první třetiny dostali do dvoubrankového vedení. Vsetínští se dokázali přiblížit na rozdíl jedné branky, zásluhou Františka Zúbka, když ve třetí třetině vstřelil banku na 3:2, ale i přes vysoký tlak dokázalo Hradiště přidat čtvrtou branku a pohlídat si vítezství.

2. liga - 14.kolo st 26.10.18:00
HC Uherské Hradiště
4:2(2:0, 1:1, 1:1)
Branky a nahrávky: 8. Červenka , 10. Horehleď (Křemeček, Šoula), 23. Sakrajda (Křemeček), 54. Horehleď (Sladký, Sakrajda) - 40. Vítek, 49. Zúbek (Spitzer). Rozhodčí: M. Dědek - A. Kika, P. Matěj. Vyloučení: 3:3. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 293. Průběh utkání: 3:0, 3:2, 4:2.
HC Uherské Hradiště: Heneš (Kůdela) - Šťastný, Sladký, Krystýnek, Matula, Vodák, J. Rapant, Horehleď, Sakrajda, Hrabec, Červenka, M. Rapant, Mikeš, Karpíšek, Sekerka, Šoula, Křemeček.
VHK ROBE Vsetín: Hromada (10. Plšek) - Spitzer, Hoďa, Farda, Tesařík, Mečiar, O.Hruška, Šimek, Hrčka, Zúbek, P.Hruška, Korčák, Vaněk, Vítek, Holík, Sprušil, Semenov, Dědek

Do začátku utkání vstoupila obě mužstva velmi aktivně a už v první pětiminutovce byly viděny na obou stranách výrazné šance. V sedmé minutě naznačil Mikeš, že Hradiště nebude naplňovat předpoklady podceňovaného soupeře a vsetínského brankáře Hromadu svojí dělovkou pěkně potrápil. O minutu později Červenkova střela do pravého rohu už do Hromadovy sítě propadla a domácí se mohli poprvé radovat. V 10. minutě Křemeček krásně našel Horehledě v mezikruží, ten si s přihrávkou uměl poradit a střelou mezi betony zvýšil na 2:0. Druhý inkasovaný gól donutil vsetínského brankáře Hromadu přenechat své místo v brance Plškovi. Horehleď testoval pozornost i druhého gólmana, tomu ale v tomto případě pomohla tyč. Na konci první třetiny měli hosté možnost vstřelit kontaktní gól, ale hradišťská obrana jim k tomu nedala příležitost.

Hned v úvodu druhé třetiny potěšili hokejisté domácí diváky potřetí. Křemeček získal puk za brankou, poslal ho na modré čekajícímu Sakrajdovi, který bez rozpaků gólově zakončil. Valaši zřejmě zaskočeni průběhem utkání se u puku moc nedrželi. Hradiště bylo sice průbojnějším týmem i v druhé polovině hracího času, ale při nejvýraznější šanci zazvonila pouze tyč. Zřejmě povzbuzování vsetínských fanoušků, kteří byli výrazně slyšet, vlélo zelenožlutým novou krev do žil. V poslední minutě druhé části se už zdálo, že si domácí brankář Heneš udrží čisté konto i po čtyřiceti minutách. Bohužel vsetínský Vítek měl jiný názor, dorážkou poslal puk za jeho záda a snížil tak stav na 3:1.

Gól do šatny probudil vsetínskou touhu po třech bodech. Valaši neměli problém dostávat se do útočné třetiny, zakládali jednu akci za druhou, čímž nutili domácí bránit nedovoleně. Ve 49. minutě potrestal faul na spoluhráče Zúbek. Bekendovou střelou z otočky upravil stav na 3:2. V posledních deseti minutách byli domácí pod značným tlakem. Vsetínští vycítili příležitost vyrovnat a Heneš měl ve své brance plné ruce práce. Vyloženě gólové šance promarnili Vaněk a Zúbek. Na druhé straně domácím se zadařilo. Ze vsetínského sevření se krásně uvolnili Sakrajda se Sladkým, příhráli Horehleďovi, který dnes vstřelil svůj druhý gól. Dvoubrankový náskok opět uklidnil hru a slovácký celek už v pohodě dohrál až do vítězného konce.

Petr Sakrajda, HC Uh. Hradiště: „Po černé sérii čtyř porážek jsme vítězství potřebovali jako sůl, kluky musím pochválit za příkladnou bojovnost, nasazení a obětovast. Před derby se zdravě vyburcovali a na ledě to bylo znát. Když jim elán vydrží, věřím, že začneme stoupat tabulkou vzhůru. Obavy o výsledek jsem měl trošku jen za stavu 3:2, ale v důležitých chvílích nás podržel gólman Heneš a odpor Valachů jsme pak zlomili čtvrtým gólem."

Viktor Hlobil, VHK Vsetín: „Škoda, přijeli jsme si aspoň pro bodík, ale odjíždíme s prázdnou. O osudu zápasu rozhodla už první třetina, v níž soupeř pětkrát vystřelil na bránu a dvakrát skóroval, zatímco z našich šestnácti ran se neujala ani jedna. Střelecké trápení prolomil až v závěru druhé části Vítek. Po kontaktním gólu na 3:2 jsem ještě věřil, že si vynutíme aspoň prodloužení, ale místo vyrovnání přišel z čista jasna gól soupeře. Na odpověď už jsme pak neměli dostatek sil ani času."