Devátá výhra v řadě. MDO je zatím neporazitelný

Kristýna Zigmundová • 09.01.2016

Devátá výhra v řadě, na kterou mladšímu dorostu stačili pouhé čtyři branky. Zápas byl pro oba týmy vyrovnaný. Možná zásluhou štěstí se soupeři nepodařilo vstřelit branku, Šumperk totiž pětkrát orazítkoval branku za Chrásteckým. V poslední periodě se hra dostalo do opravdu vyrovnaného tempa, ze kterého nakonec vytěžili domácí poslední branku a zápas tak ukončili za stavu 4:0.

ELMD - Nadstavba E so 9.1.13:45
HK MD Šumperk
4:0(1:0, 2:0, 1:0)

Branky a nahrávky: 3. Kuboš (Půček, Klímek), 24. Štědry (Weintritt, Rusler), 25. Klímek (Půček, Matiaško), 57. Zetocha (Cabák). Rozhodčí: Škach – Kučera, Valentík. Vyloučení:2:0.Využití:0:0.V oslabení: 0:0.Diváci: 65.Střely na branku: 27:13Průběh utkání: 0:0, 0:4.

VHK ROBE Vsetín: Chrástecký – Mikulenčák, Kuboš, Ondračka – Rusler, Klímek, Cabák, Zetocha, Weintritt F., Stodůlka, Matiaško, Pírek, Půček, Brodek, Štědrý.
HK MD Šumperk: Věnouš (Kašpar od 25. minuty) – Jureček, Habrman, Uhlíř, Moučka – Haluza, Vaňous, Krč, Scheuter, Žižlavský, Štrbík, Dudycha, Vintr, Moravec.

Jako aktivnější hráč se na ledě projevil Vsetín, když se mu ve 3. minutě, zásluhou Petra Kuboše, podařilo dostat do vedení. Pro Šumperk to byla rána z čistého nebe. Snaha vyrovnat byla obrovská, ale nedařilo se jim prostřelit výborně chytajícího Chrásteckého. Ten, měl ale také štěstí. V této třetině kotouč skákal s jedné strany na druhou a počet střel byl na obou stranách vyrovnaný. Hra byla dokonce tak perfektní, že se obešla bez vylučování.

Ve druhé periodě se projevil pouze vsetínský útok. Ve 24. minutě se blýskl Jan Štědrý a hned o minutu později Daniel Klímek. Pak přišlo první vyloučení a Šumperk mohl několikrát navýšit. Bohužel kotouč jim ujel a byla z toho šance Vsetína, neproměněná. Po třech inkasovaných brankách opustil šumperskou branku Dalibor Venouš a nahrazuje ho David Kašpar. S Kašparem se na Šumperk obrátilo štěstí. Do konce periody se Kašpar nemusel bát branky, když tedy vynecháme tyčky, které dostal. Chvílemi to vypadalo, že kotouči se do šumperské branky vůbec nechce. Do šatny se tedy po druhé třetině odcházelo za stavu 3:0.

Poslední perioda se nesla ve vyrovnaném duchu. Šance měli oba týmy, ale jejich gólmani je zcela podrželi. Šumperk si zahrál ještě jednu přesilovou hru, které také nevyužil. V závěru třetiny dostal Vsetín pod tlak, ale jakmile se vsetínský hráč osvobodil, tak se celá hra přesunula před Kašpara a ten, nakonec vlastní chybou, inkasoval branku od Adama Zetochy. Šumperk chtěl i nadále pokračovat v tlaku a vzít Chrásteckému 100%, ale do závěru utkání se už do větší šance nedostal.

Utkání tedy vyšlo 100% ve prospěch Vsetína, který si připsal další úspěch. Další zápas proběhne 14. 1. s Havířovem.