Junioři porazili Karvinou, rozhodla poslední perioda

Kristýna Zigmundová • 29.01.2016

V úvodu utkání se do vedení dostali domácí, bohužel se jim ale vůbec nepovedla druhá perioda, po které prohrávali 2:4. Naštěstí v poslední periodě našli síly a soupeři nastříleli dalších 6 branek a tím si také pojistili celkovou výhru 8:4. Body tedy zůstávají na Lapači.

LJ - 26.kolo pá 29.1.20:00
SK Karviná
8:4(1:0, 1:4, 6:0)

Branky a nahrávky: 18. Janošek (Španko), 33. Španko (Janošek), 45. Kuchařík (Janošek), 51. Grygar (Kuchařík), 53. Grygar (Kuchařík), 55. Kuchařík (Janošek, Rýpar), 58. Španko, 60. Janošek (Kuchařík) – 21. Kurowski (Procházka), 26. Heczko (Pacas), 32. Pacas (Cihlář), 34. Cihlář (Procházka). Vyloučení: 4:3 + navíc Kuchařík (VHK) 10.Využití: 1:0.V oslabení: 1:0.Diváci: 67. Průběh utkání:0:0, 1:0, 1:3, 2:3, 2:4, 8:4.

VHK ROBE Vsetín: Stojar – Vašíček, Svozílek, Rýpar, Vítek – Španko, Janošek, Konopka, Toman, Vilém, Kuchařík, Grygar, Hrňa.
SK Karviná: Juránek – Frojda, Procházka, Trnený, Škorpík – Kania, Pacas, Cihlář, Čadílek, Anestis, Heczko, Kurowski, Ligocký, Horecký, Vlček.

První perioda se ze začátku jevila jako hodně vyrovnaná. Vsetín tedy měl trošku navrch, ale Karviná to doháněla výborně chytajícím Juránkem. Na pořádnou akci před brankou jsme si ale museli počkat. Tento zlomový okamžik nastal v 18. minutě, kdy Miroslav Janošek, ve vlastním oslabením, poslal Vsetín do vedení. Karviná se ještě snažila kombinovat před Stojarem, ten ale svůj tým podržel.

V úvodu druhé periody naskočili lépe hosté, kteří střelou Jakuba Kurkowskeho, vyrovnali. Do šancí se poté hnali domácí, ale branka padla opět na druhé straně. Ve 26. minutě skóroval David Heczko a posunul svůj tým do vedení. Hosté si zahráli dvouminutovou přesilovku, kterou nevyužili, ale branku se jim podařilo vstřelit ve 32. minutě. Trefil se Lukáš Pacas a tím dostal svůj tým už do dvoubrankového vedení. Minutu na to ale přišla odpověď Vsetína. V podobě střely Patrika Španka, který snížil brankový náskok Karviné. Bohužel se ve 34. minutě trefil Dominik Cihlář a Karviná byla opět v dvoubrankovém náskoku, který si už do konce periody udržela.

Ve třetí periodě se podařilo snížit Lukáši Kuchaříkovi, který dorazil kotouč do branky. Hned na to se na ledě odehrálo nepříjemné zranění Denise Škorpíka, který musel být převezen do nemocnice. Karvinou to asi hodně zasáhlo, protože se zhruba v tu samou chvíli se naprosto odevzdala domácímu celku. Tomu se podařilo v 51. minutě vyrovnat střelou Ondřeje Grygara, který také o dvě minuty později dostal svůj tým do vedení. Brankový náskok si ještě v posledních pěti minutách pojistili Lukáš Kuchařík, Patrik Španko a v samém závěru ještě Miroslav Janošek