MDO rozdrtili Opavu vysoko 8:1

Kristýna Zigmundová • 15.11.2015

Zápas se od začátku jevil jako vyrovnaný, ale bohužel druhá třetina dopadla pro hosty jako naprosté fiasko. Ve druhé třetině nadělili domácí Opavě hned čtyři branky a do konce utkání se jim podařilo přidat ještě tři a tím si pojistit svoji výhru. Jediná světlá chvíle hostů nastala na začátku třetí třetiny, kdy se jim podařilo prostřelit domácího gólmana a snížit tak bodový náskok Vsetína. Vsetín se ale ukázal jako jasný favorit a do dalšího zakončení už Opavu nepustil.

ELMD - 16.kolo ne 15.11.13:00
Hokejový klub Opava
8:1(1:0, 4:0, 3:1)
Branky a nahrávky: 14. Klímek (Půček, Ondračka), 21. Klímek (Půček, Matiaško), 26. Paťava (Zetocha), 28. Jenáček (Andris, Lobodowski), 35. Matiaško (Klímek, Půček), 49. Klímek (Brodek, Matiaško), 58. Půček (Klímek), 59. Brodek (Vávra, Jenáček) – 43. Kadula (Věntrus). Rozhodčí: Vaněk – Kučera, Valentík. Vyloučení: 9:9. Využití: 3:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 72. Střely na branku: 63:18. Průběh utkání: 0:0, 5:0, 5:1, 8:1.
VHK ROBE Vsetín: Chrástecký (Horák) – Mikulenčák, Ondračka, Vávra – Rusler, Klímek, Cabák, Zetocha, Weintritt, Andris, Paroušek, Jenáček, Brodek, Matiaško, Pírek, Půček, Štědrý, Paťava, Lobodowski.
Hokejový klub Opava: Hasala (Fichna od 35.) – Rozboril, Kunc, Thiel, Mar, Kroček, Kocián, Tůček – Hilšer, Zouhar, Pogatschaig, Hymlárová, Kadula, Fabianczyk, Věntus, Peterek, Matuška.

První třetina se nesla ve vyrovnaném duchu, kdy skóre zápasu otevřel ve 14. minutě Daniel Klímek a to v přesilové hře. Zbytek třetiny se odehrával ve středním pásmu a ani jednomu z týmů se už nepodařilo skórovat.

Druhá třetina byla na branky o dost vydatnější. V první minutě se podařilo opět skórovat Danielu Klímkovi, který dostal nahrávku od Půčka a měl spoustu času puk zasunout do branky nic netušícího opavského gólmana. Další vsetínská branka přišla ve 26. minutě a to velmi nečekaně z hokejky Daniela Paťavy, který golfovým úderem do horního růžku navýšil domácím skóre. Další domácí přesilovka, která se podařila využít, autorem této branky byl Šimon Jenáček, který tečoval puk a ten se dostal za záda nic netušícího Hasaly. Na závěr třetiny se ještě podařilo skórovat Michalu Matiaškovi, který vystřelil z mezikruží a mířil přesně. Do šatny se tedy odcházelo za stavu 5:0. Hostům ani výrazně nepomohlo střídání gólmana, který se ve 35. minutě vyměnil s Fichnou.

Do třetí třetiny nastoupili hosté aktivněji, možná i více agresivně a to se jim podařilo zúročit ve 43. minutě, kdy domácímu Chrásteckému propadl puk mezi betony a hosté se tedy mohli radovat z první branky. Autorem této povedené střely byl Kryštof Kadula. Vsetínu se ale opět podařilo navýšit a to v 49. minutě střelou Daniela Klímka, který si tím připsal hattrick. Závěr třetiny se podepsal na hostech, kteří se dostali do odevzdaného tempa, a domácím se podařilo v posledních dvou minutách přidat ještě dvě branky. Jejich autoři byli Půček a Brodek. Domácí se tedy mohli radovat ze zisku tří bodů a hosté bohužel odjížděli s prázdnou.

Na další napínavý zápase se můžete přijít podívat už v úterý 17.11 na Lapač, kde Vsetín vyzve Šumperk. Utkání začne v pravé poledne a doufáme, že přijdete podpořit kluky a vytvoříte pro ně domácí atmosféru.