Mladší dorost VHK rozstřílel Olomouc

Kristýna Zigmundová • 10.12.2015

Vsetín se projevil jako naprostý vítěz. Nebýt nepovedených ataků na soupeře, kteří díky nim museli jít do šatny, a jeden byl dokonce odvezen do nemocnice, byla hra opravdu zajímavá. Vsetín s Olomoucí odehrává vždy vyrovnané zápasy, ale dnes se Olomouci nedařilo a tak se konečný stav utkání ustálil na skóre 9:2, za které můžeme vděčit Tomáši Ondračkovi, který dal v poslední minutě konečnou podobu výsledku.

ELMD - Nadstavba E čt 10.12.15:00
HC Olomouc
9:2(2:1, 4:0, 3:1)

Branky a nahrávky:5. Pírek (Paťava, Weintritt), 8. Matiaško (Klímek), 21. Klímek (Matiaško), 24. Půček (Klímek, Matiaško), 36. Zetocha (Weintritt), 38. Jenáček (Klímek), 44. Klímek (Půček), 59. Weintritt (Zetocha), 60. Ondračka (Matiaško, Půček) – 16. Kret (Bahounek, Klesla), 58. Kalač (Mader D.). Rozhodčí:Dědek – Novák, Zouhar. Vyloučení:5:6 navíc Brodek (VHK) OK. Využití:2:0. V oslabení:1:0. Diváci:62. Střely na branku:34:16. Průběh utkání:0:0, 2:0, 2:1, 7:1, 7:2, 9:2.

VHK ROBE Vsetín: Chrástecký – Mikulenčák, Ondračka, Vávra – Andris, Paťava, Zetocha, Klímek, Cabák, Půček, Brodek, Paroušek, Rusler, Weintritt, Jenáček, Matiaško, Lobodowski, Pírek, Štědrý.
HC Olomouc: Fajgl - Klesla, Mader D., Vohrabal, Vosátko, Tichý, Bahunek, Hladiš, Mader P. – Kalač, Harabiš, Vašenka, Dvořák, Štefka, Smejkal, Kret, Skřivánek.

První třetina byla pro obě mužstva vyrovnaná. Skóre zápasu otevřel v 5. minutě Lukáš Pírek , který tečoval kotouč ze vzduchu, a tím prostřelil nic netušícího Fajgla. Další střela přišla o tři minuty později, kdy na 2:0 navýšil Michal Matiaško, který si najel perfektně před gólmana a zasáhl levý horní roh. Poté následovalo nespočet šancí domácích, ale během třetiny se jim již navýšit nepodařilo. To se nedá říct o soupeři, který v 16. minutě snížil náskok Vsetína. Vítězslav Kret prostřelil Chrásteckého a Olomouc se mohla radovat z první vstřelené branky.

Do druhé třetiny nastoupil aktivněji Vsetín, když se mu na začátku třetiny podařilo navýšit skóre. Povedenou akci zakončil Daniel Klímek, který se objevil nechráněný před Fajglem a bez problémů ho prostřelil. Hned na to přišla další odpověď od domácích, kdy v 24. minutě skóroval Roman Půček, který prostřelil gólmanovy betony. Následovaly další šance domácích, ale proměnit se jim podařilo až v 36. minutě, kdy Adam Zetocha nastřelil Fajgla, který nezadržel kotouč a de facto si ho do branky strčil. Vsetínu se podařilo opět navýšit ani ne dvě minuty na to. Skóroval Šimon Jenáček, který dokonale vymetl branku. Kotouč se mu nejprve odrazil od tyčky, spadl do branky a nakonec vyjel ven. Do šatny se tedy odcházelo za požehnaného stavu 6:1.

Poslední perioda začala pro hosty přesilovkou, které ale nevyužili. Do další šance se dostali domácí ve 44. minutě, kdy Daniel Klímek, vymetl roh a tím opět navýšil skóre. Poté se hra přesunula do středního pásma, kde se hosté snažili vybojovat puk a dostat se ke střele na branku, ale domácí obránci je k ničemu nepustili. Vsetín už očividně neměl potřebu se rvát do útoku, ale to bylo potrestáno v 58. minutě, kdy David Kalač prostřelil betony Chrásteckého a Olomouc se tak mohla radovat z další branky. Když už si člověk myslel, že to bude konec, tak se z ničeho nic objevil Filip Weintritt před brankou a zavěsil. No a vrcholem všeho bylo, když se na seznam střelců připsal i kapitán Tomáš Ondračka.

Na další utkání mladšího dorostu se můžete těšit 12. 12. na ledě Šumperka.