Mladší dorost vyzrál na přerovské Zubry

Helena Hegeďová • 01.11.2015

V dnešním zápase, kdy vsetínští mladší dorostenci hostili Zubry z Přerova, byli sice hosté střelecky a většinou i herně aktivnější, byla to ale právě jejich síť, ve které se puk ocital častěji. Na konečném výsledku 6:4 se nejvíce podílel Roman Půček, který se trefil hned třikrát a k tomu přidal i jednu asistenci.

ELMD - 14.kolo ne 1.11.13:00
HC ZUBR Přerov
6:4(3:1, 2:1, 1:2)
Branky a nahrávky: 6. Půček (Matiaško, Klímek), 13. Půček (Klímek), 17. Matiaško (Půček, Klímek), 23. Weintritt (Matiaško, Mikulenčák), 35. Půček (Klímek), 51. Klímek (Matiaško, Štědrý) – 13. Krátký (Šafránek), 28. Krátký, 51. Kadlic (Plášek), 56. Borot (Barveníček). Rozhodčí: Hribík – Novák, Kurtin. Vyloučení: 2:4. Využití: 1:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 112. Střely na branku: 22:36. Průběh utkání: 0:0, 1:0, 1:1, 4:1, 4:2, 5:2, 5:3, 6:3, 6:4.
VHK ROBE Vsetín: Chrástecký – Mikulenčák, Ondračka – Rusler, Klímek, Cabák, Zetocha, Weintritt, Andris, Paroušek, Jenáček, Matiaško, Pírek, Půček, Brodek, Štědrý, Paťava, Lobodowski
HC ZUBR Přerov: Kocák (35. Rachůnek) – Koudela, Tischer, Borot, Kleiner, Viktorin, Mlčák, Pěnčík – Krátký, Dobša, Indrák, Barveníček, Kadlic, Šafránek, Plášek, Govoruško

V úvodu dnešního střetnutí se do útočného pásma dostali jako první hosté, vsetínská obrana ale celek z Hané nepouštěla do zakončení. Na druhou stranu kluziště se v přečíslení dva na jednoho vydali Daniel Klímek a Roman Půček, prvotní přihrávka se jim sice nevydařila, naštěstí k nim ovšem přijel Michal Matiaško, který opět nahrál Romanu Půčkovi, který již svou střelou otevřel skóre utkání. O vyrovnání se o sedm herních minut později postaral Jiří Krátký, který se prosadil v době, kdy si přerovská hráčská lavice odpykávala trest za příliš mnoho hráčů na ledě. Vsetín se ovšem nenechal zahanbit a stejnou přesilovou hru, ve které inkasoval, také využil. Byl to opět Roman Půček, komu se podařilo vrátit domácímu celku vedení, když na několikátý pokus přehodil kotouč přes brusli Kocáka. Po šancích na obou stranách se opět radovali domácí. Ti sice nejprve měli se zakončením problém, ale Michal Matiaško poté posunul puk za záda přemisťujícího se gólmana. Po první třetině tedy na stadionu svítilo skóre 3:1.

Začátek druhé třetiny se nesl v pomalém tempu, Vsetín se ovšem brzy dostal do útočného pásma a Filip Weintritt dostal pěknou nabídku na one timer, kterou pohotově využil. O opětovné navýšení skóre se mohl postarat Peter Lobodowski ve svém trestném střílení, Kocákovy betony ale kotouč do branky nepustily. Radosti si ovšem užili hosté, když snížil opět Jiří Krátký. Tato branka hosty nabudila a opět se dostali do sedla, neměli ovšem štěstí ani v přesilové hře, kde si vylámali zuby na Viktoru Chrásteckém ve vsetínské brance. U branky hostů se poté v 35. minutě nejlépe zorientoval Roman Půček, který přesnou střelou do horního rohu nejen dokončil hattrick, ale také vyhnal z brány přerovského Radka Kocáka, který přenechal své místo Matěji Rachůnkovi. Do šaten se tedy po druhé třetině šlo za stavu 5:2, i když Přerov v posledních minutách i v oslabení nepolevil.

Počátek třetí periody byl téměř totožný jako ten minulý, hra neměla nijak závratné tempo a ani jeden z týmů se nemohl dostat do útočného pásma. Později si větší tlak vytvořili Vsetínští. Ten byl ovšem přerušen vyloučením na jejich straně, což po pouhých 14 vteřinách potrestal Vojtěch Kadlic. Nutno ale dodat že to byla pro Vsetín velmi nešťastná branka, kotouč vypadl Chrásteckému z výstroje a doklouzal až za brankovou čáru. Pohoda Vsetínských se ale ukázala o 40 vteřin později, kdy vstřelil branku Daniel Klímek. Poslední gólové slovo měli ale opět hosté, konkrétně to byl Martin Borot, který si domácího gólmana položil a bez problému zakončil. Na stavu 6:4 nezměnila nic už ani vsetínská přesilovka na konci utkání. Domácím se tedy odveta vyvedla a berou za ni tři body. Další zápas mladšího dorostu je naplánován na 12.11. v Havířově.