Mladší dorost zdolal Warrior Brno 5:0

Kristýna Zigmundová • 24.01.2016

Po prohře nad Havířovem si asi mladší dorostenci chtěli spravit chuť a do cesty se jim postavil soupeř z Brna. Toho měli už od prvních minut zcela pod kontrolou a do konce utkání mu nadělili 5 branek a navíc si dokázali udržet po celou dobu čisté konto, za které mohou vděčit Viktoru Chrásteckému. Další zápas odehrají už v neděli na ledě Havířova.

ELMD - Nadstavba E ne 24.1.14:30
HCM Warriors Brno
5:0(1:0, 1:0, 3:0)

Branky a nahrávky:6. Lobodowski (Ondračka, Matiaško), 26. Matiaško (Lobodowski), 46. Půček (Matiaško), 49. Matiaško (Půček, Zetocha), 49. Brodek. Rozhodčí: Vaněk – Cabák, Hykel. Vyloučení:4:7. Využití:2:0. V oslabení: 0:0. Střely na branku:27:18.Průběh utkání: 0:0, 5:0.

VHK ROBE Vsetín: Chrástecký – Mikulenčák, Ondračka, Kuboš – Rusler, Cabák, Zetocha, Weintritt, Stodůlka, Matiaško, Pírek, Půček, Brodek, Štědrý, Lobodowski.
HCM Warriors Brno: Richter (od 40. minuty Horký) – Daněk, Miloš, Muller, Veleba, Branžovský, Mrkvica – Krška, Hrubeš, Dufek, Antoňů, Vlk, Karpíšek, Pigl, Bernovský, Geidl, Bocián.

První perioda se hostům moc nepovedla. Přes jejich počáteční úsilí prodrat se do útoku padla branka na straně domácích. Peter Lobodowski, společně s Michalem Matiaškem a Tomášem Ondračkou, otevřel v 6. minutě skóre zápasu. Další branku jsme ale už v této periodě neviděli. Hra byla ale po celou dobu rychlá, moc se nepřerušovalo, až na pár vyloučení, převážně na straně domácích.

Druhá perioda začala převahou hostů, která jim ale dlouho nevydržela a z gólu se mohli radovat opět domácí. V 26. minutě se z úniku trefil Michal Matiaško a bylo vymalováno. Do konce třetiny opět ani jeden tým svůj brankový stav nezlepšil. Pouze hosté to v posledních sekundách přepískli a Vsetín si po přestávce zahrál minutu a půl dlouhou přesilovku 5 na 3.

Poslední třetina už pouze potvrdila převahu domácích. Přesilovku se jim na začátku využít nepodařilo, to jim ale nebránilo nastřílet ještě tři branky. První padla ve 46. minutě, kdy Roman Půček golfovým úderem prostřelil Horkého. Ve 49. minutě pak skóroval Michal Matiaško a konečnou podobu udělil výsledku ve 49. minutě Jiří Brodek střelou z nulového úhlu. Domácí tedy mají povinné tři body a odčinili tak minulý zápas. Hosté bohužel odjíždějí bez bodu. Nutno vyzdvihnout výkon vsetínského gólmana Viktora Chrásteckého, který si, i přes mnohé problémy, udržel čisté konto.

Další utkání odehraje mladší dorost na ledě Havířovu v neděli 31. ledna.