O osudu juniorů rozhodl až závěr utkání

Kristýna Zigmundová • 05.02.2016

Domácí celek byl po dvě třetiny Porubě vyrovnaným soupeřem. Když vcházeli po druhé třetině na led za stavu 4:4, určitě pomýšleli na vítězství. To jim ale nevyšlo, protože v posledních deseti minutách se Porubě podařilo vstřelit dvě branky a rozhodnout tak celou hru.

LJ - 28.kolo pá 5.2.16:30
HC RT TORAX Poruba 2011
4:6(2:1, 2:3, 0:2)

Branky a nahrávky: 18. Janošek (Tydlačka, Toman), 19. Tydlačka (Janošek), 26. Toman (Janošek), 31. Janošek – 5. Moravčík (Smrčka), 25. Moravčík (Kropka), 29. Kropka (Smrčka), 39. Smrčka (Moravčík), 49. Gola P., 56. Pěnčík (Kropka). Rozhodčí: Vaněk - Valentík, Kučera. Vyloučení: 4:5 + Šustala a Gola P. (POM) OK. Využití:0:1. V oslabení: 0:0. Průběh utkání: 0:0, 0:1, 2:1, 2:2, 3:2, 3:3, 4:3, 4:6.

VHK ROBE Vsetín: Stojar – Vašíček, Svozílek, Rýpar, Vítek – Janošek, Konopka, Toman, Kuchařík, Grygar, Tydlačka.
HC RT TORAX Poruba 2011: Zavadil – Štěpán, Šustala, Ščurek, Široký, Kropka, Boháč – Gola P., Gola R., Sysala, Moravčík, Bialoň, Stupka, Vilček, Pěnčík, Mládek, Smrčka, Csabala, Kurník.

Vsetínští nevstoupili do první třetiny vůbec dobře. Nabídli Porubě, přesilovkou 5 na 3, aby měla šanci dostat se do vedení. To se jí ale nepodařilo a domácí si na svém seznamu mohli odškrtnout „ubránit dvojnásobnou přesilovku“ – Splněno. Bohužel jim na ledě ještě chyběl jeden hráč, když se Poruba vyšvihla, střelou Dominika Moravčíka, do vedení. Domácí poté byli aktivnější celek a to se jim také vyplatilo. V 18. minutě přesně rozestavenou formací kolem brány se podařilo vystřelit Miroslavu Janoškovi, který tak vyrovnal, aby se o minutu později mohla domácí střídačka radovat znovu. O to se postaral Ondřej Tydlačka, který se dokázal prosadit v před brankovém prostoru a podruhé prostřelit Zavadila. Poruba se ještě snažila kombinovat, ale do konce třetiny se jí už nic nepodařilo a do šaten se odcházelo za stavu 2:1 pro domácí.

Do druhé periody naskočili hosté jako draci, čehož hned ve 25. minutě využili, když brankou Dominika Moravčíka vyrovnali. Domácí na nic nečekali a okamžitě jim odpověděli v podobě střely Adama Tomana, která si našla místo mezi betony Zavadila a domácí tak měli svůj brankový náskok zpět. Poruba ale opět nic neponechala náhodě, počkala si, až se vsetínská obrana unaví a v 29. minutě Adam Kropka vstřelil opět vyrovnávací branku. Domácí ale opět odpověděli a znovu se dostali do vedení střelou Miroslava Janoška, který prostřelil Zavadila nad levé rameno. Následovala opět kanonáda na obou stranách, ze které nakonec těžili pouze hosté. Ve 39. minutě (opět) vyrovnal Marek Smrčík. Do šaten se tedy odcházelo za vyrovnaného stavu 4:4 a oba celky měli stejné šance na výhru.

Poslední perioda bylo opravdu po dlouhou dobu vyrovnaná. Až do 49. minuty byly síly na ledě vyrovnané. Přišla ale střela Patrika Goly a Poruba se dostala do vedení. Domácí poté dostali šanci na vyrovnání v podobě přesilovky 5 na 3, které ale nevyužili, dokonce dovolili Porubě, aby vystřelila na Stojara. Do konce utkání si už nezahráli dva hráči Poruby a to Radim Šustala a Patrik Gola. I přes tento nepříznivý fakt se Porubě podařilo znovu skórovat, zásluhou Marka Pěnčíka. Dnes už naposledy. Domácím se ale už do konce utkání nepodařilo s výsledkem pohnout, ale za skóre 4:6 jsou jistě rádi.