O osudu juniorů rozhodlo 6 branek v závěru

Kristýna Zigmundová • 21.02.2016

Valaši do úvodu naskočili jako lepší tým, čehož hned využili. Po dvě třetiny byli Frýdku hodně vyrovnaným soupeřem. Hra se ale zvrtla v posledním dějství, kdy jim hosté nasázeli 6 rychlých branek a odvážejí si tedy po zásluze tři body.

LJ - 30.kolo ne 21.2.10:30
HC Frýdek-Místek
4:11(1:2, 2:3, 1:6)

Branky a nahrávky:Branky a nahrávky:4. Janošek (Toman, Rýpar), 23. Kuchařík (Grygar), 35. Kovář (Dubnický, Richter), 58. Kuchařík (Svozílek, Španko) – 8. Ondráček (Zberovský, Daron), 8. Palacký (Rykala), 22. Palacký, 29. Brel (Škubala, Bartoň), 34. Zberovský (Csapai, Daron), 42. Palacký (Nikl, Hlaváč), 43. Heralt, 44. Daron (Rykala, Zberovský), 44. Rykala (Daron, Zberovský), 46. Heralt (Rykala, Palacký), 48. Rykala (Daron, Zberovský).Rozhodčí:Volf – Kurtin, Štefková. Vyloučení: 1:2.Využití: 1:0.V oslabení: 0:0. Průběh utkání: 0:0,1:0, 1:3, 2:3, 2:5, 3:5, 3:11, 4:11.

VHK ROBE Vsetín: Stojar (od 43. minuty Bůbela) – Augustin, Richter, Konopka, Svozílek, Rýpar, Vítek – Španko, Janošek, Koňařík, Toman, Dubnický, Kuchařík, Grygar, Kovář, Tydlačka.
HC Frýdek-Místek: Hlaváč – Csapai, Skalický, Nikl, Bartoň, Škubala – Zberovský, Rykala, Palacký, Ondráček, Brel, Heralt, Daron.

Valaši do úvodní dvacetiminutovky naskočili opravdu rychle. Ve 4. minutě se povedenou střelou prosadil Miroslav Janošek. To bylo ale po brankové stránce do domácích vše. Hned v 8. minutě se prosadili hosté, Patrik Ondráček si konečně zažil chvíli slávy, když se mu konečně podařilo prostřelit Lukáše Stojara. Pár sekund na to se hosté dostali do vedení střelou Jakuba Palackého, který byl před Stojarem sám a nedal mu nejmenší šanci. Do útoku se tlačili oba týmy stejně, jen Valachům nepřálo štěstí. Poprvé, když trefil tyčku Lukáš Kuchařík a podruhé, když se jim ji podařilo orazítkovat znovu. Střelecky na tom byly oba týmy vyrovnaně, a tak do závěru periody už nepadla žádná branka.

Ve druhém dějství se hned prosadili hostí střelou Jakuba Palackého, který si nejprve Stojara položil a potom ho i překonal. Odpověď Valachů byla ale blesková. Lukáš Kuchařík si spravil chuť po první třetině a na několikátý pokus Jana Hlaváče překoval. Štěstí se obrátilo ke Vsetínu, když Stojar špatně zastavil kotouč a ten mu sjel až k tyčce, od které se odrazil ven. Bohužel jak štěstí přišlo, tak také odešlo a hned poté Stojar inkasoval další branku. Jiří Brel využil chvíle, kdy se Stojar přesunoval a trefil odkrytou branku. V této periodě se i poprvé vylučovalo. Nejprve hráli přesilovku hosté, ti si počkali, až skončí a až pak Stojarovi vstřelili další branku. Lukáš Zberovský zasunul kotouč pod Stojara a hosté byli v tříbrankovém náskoku. Valachům se ale v závěru podařilo snížit střelou Davida Kováře. No, a nebyli by to Valaši, kdyby netrefili tyčku znovu. Ondřej Tydlačka se přidal do tohoto VIP klubu. Do konce druhého dějství už nepadla žádná branka, ale domácí měli ke střelám blíž než hosté.

Poslední třetina byla pro domácí hotová apokalypsa. V samotném závěru se jim sive podařilo vstřelit branku zásluhou Lukáše Kuchaříka, ale také zvládli inkasovat 6 branek, a tak jim soupeř nedal žádnou šanci. U soupeře se v posledním dějství blýskla trojice Kryštof Rykala, Lukáš Zberovský a Adam Daron. Svůj hattrick navíc zkompletoval Jakub Palacký. Konečné skóre? 4:11 pro hosty, kteří rozmetali domácí obranu na padrť a využili jakékoliv chyby.