O výhře MDO rozhodla kanonáda v poslední třetině

Helena Hegeďová • 04.02.2016

Vsetínští se již od prvních minut prezentovali aktivnější hrou než jejich protějšek z Opavy, což bylo vidět i při hře v oslabení, kde se i v početní nevýhodě dokázali dostat do šancí. Přesto byla první branka k vidění až ve 23. minutě po pokusu Zetochy. Do třetí třetiny se vstupovalo za stavu 2:0 a hosté byli odhodláni s tímto skóre ještě něco udělat. Jejich hra se lišila od předchozích dvou třetin. Slezan dobře bránil a vysílal své zástupce do šancí. Byli to ale domácí kdo se radoval ze vstřelené branky. A nebyla to branka jediná, během 76 vteřin se síť za Hasalou rozvlnila třikrát, což donutilo opavského brankáře opustit led a přenechat místo v bráně Fichnovi. Ani tomu však nezůstalo čisté konto, když se v poslední minutě trefil Stodůlka.

ELMD - Nadstavba E čt 4.2.15:00
Hokejový klub Opava
7:0(0:0, 2:0, 5:0)

Branky a nahrávky: 23. Zetocha, 27. Paťava (Lobodowski), 46. Půček (Paťava), 53. Půček (Matiaško, Zetocha), 53. Zetocha (Půček, Matiaško), 54. Lobodowski (Ondračka, Matiaško), 60. Stodůlka (Brodek). Rozhodčí: Kašinský – Kurtin, Tkáč. Vyloučení: 6:9 + Kroček 10 minut. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Střely na branku: 55:19  Průběh utkání: 0:0, 7:0.

VHK ROBE Vsetín: Chrástecký – Mikulenčák, Kuboš, Ondračka – Rusler, Cabák, Zetocha, Weintritt, Jenáček, Stodůlka, Matiaško, Pírek, Půček, Brodek, Štědrý, Paťava, Lobodowski.
Hokejový klub Opava: Hasala (54. Fichna) – Kunc, Thiel, Mar, Kroček, Tůček – Hilšer, Pogatschaig, Hymlárová, Kadula, Fabianczyk, Věntus, Peterek, Matuška.

Do utkání vstoupili lépe domácí a měli po celou první třetinu více ze hry. Opavští se nedokázali dostat ze svého obranného pásma a od inkasované branky je kromě gólmana zachránila několikrát i branková konstrukce. Oslabení ale Slezanu šlo, při prvních dvou vyloučení na jejich straně dokázali kotouče vyhazovat a držet se dál od vlastní brány. Ke konci první periody se hra vyrovnala, alespoň co se šancí týče, jelikož se hostům podařilo dostat do brejků, kde je však, stejně jako domácí, zlobilo zakončení.

Na začátku druhé třetiny, za stavu 0:0, se Opava dostala do útočného pásma, a snažila se o první branku utkání, což by jí v zápase určitě pomohlo. V momentě, kdy se Vsetín dostal do útočného pásma, se povedlo Adamu Zetochovi vystřelit kotouč tak, že přeletěl lapačku opavského brankáře, a byl to tedy on, kdo poslal svůj tým do vedení. Slezan mohl srovnat krok v přesilové hře. Domácí ale branka nabudila, a tak se začali do šancí dostávat i v oslabení. Nejprve se na Hasalovu branku vydali Weintritt s Pírkem, poté Matiaško s Půčkem, hostující obrana se ale vždy dokázala rychle vrátit a držet tak naděje na body v zápase. Když se ovšem Vsetínským nepovedlo vstřelit branku v oslabení, vzal to na sebe v následující přesilovce Daniel Paťava a z pomezí brankoviště poslal puk po ledě až za záda brankáře Opavy. Domácím se naskytla další přesilová hra, chvíli měli dokonce o dva hráče v poli navíc, úspěšní však nebyli a přes snahu obou celků byl stav po druhé třetině 2:0.

Vsetínští se na začátku třetí periody opět dostávali do velkých šancí. Nejblíže gólu byl Brodek, který objel bránu, ale do odkryté klece nedokázal řádně zakončit, a puk tedy v brankovišti okopíroval linii brankové čáry. Hosté se prezentovali skvělou obrannou hrou a snažili se kotouč držet co nejdál od své svatyně, a tím zamezit i další možné inkasované brance. To se jim dařilo do 46. minuty, kdy vystřelil Roman Půček. Po následném vsetínském tlaku domácí faulovali, Opavě se v početní výhodě nejprve nedařilo, ale pak měl Chrástecký co dělat, aby všechny střely pochytal. Při hře 5 na 5 se hra vrátila zpět a domácí se hnali do útoku. Poslední desetiminutovka byla na góly opravdu bohatá. Nejprve se střelou z mezikruží prosadil opět Roman Půček, který kotouč dopravil kolem levé tyčky a bezmocného gólmana, který nemohl přes clonící hráče včas reagovat, až do brány. O třicet vteřin později se Lapač radoval znovu. Adam Zetocha z mezikruží poslal kotouč směrem na bránu, hostující brankář o něm vůbec nevěděl, a tak mu puk lehce doklouzal mezi nohama až do brány. To ovšem domácím nestačilo a 46 sekund nato lovil Hasala puk ze své sítě znovu. I když udělal všechno co mohl a přitiskl se k levé tyči, Peter Lobodowski přece jen našel skulinku mezi rukou a brankovou konstrukcí, kudy procpal puk do brány. Po šestém gólu Vsetína Hasala svou bránu opustil a přenechal ji Fichnovi, který čelil ještě několika vsetínským střelám, hlavně při přesilové hře domácího celku. Překonán byl nakonec necelou půlminutu před koncem, kdy se Brodek snažil od levé tyčky obhodit jeho betony, kotouč ale skončil na holi Daniela Stodůlky, který už neměl s usazením kotouče v brance problém a potvrdil tak vítězství Vsetína poměrem 7:0.

Další zápas čeká vsetínské mladší dorostenci již v neděli 7.2. v 13:00, kdy Na Lapači přivítají Olomouc.