SDO stále bez výhry, nestačil na Pardubice

Kristýna Zigmundová • 08.01.2016

V duelu s Pardubicemi se Vsetínu moc nedařilo. Jediný světlý okamžik byla branka Romana Čechmánka. Bohužel byla ale jediná a nakonec Vsetín podlehl vysoko 1:7. Vsetín byl sice od začátku utkání aktivnější, ale nemohl se dostat do pořádné šance, ze které by něco vytěžil. Naopak Pardubice si vždy nachystaly příležitost jak navýšit a obvykle se jim to také vyplatilo.

ELSD - 3NS pá 8.1.15:00
HC ČSOB Pojišťovna Pardubice
1:7(0:1, 1:2, 0:4)

Branky a nahrávky: 27. Čechmánek (Dubnický, Weintritt M.) – 16. Machač (Machala), 27. Roubal (Martinek, Petrus), 36. Štefka (Šeliga, Žouželka), 46. Machač (Machala), 49. Žouželka (Štefka, Šeliga), 49. Bureš (Machala, Machač), 55. Boček (Roubal, Martínek). Rozhodčí: Fiedler – Goňa, Wesley. Vyloučení: 4:5. Využití:0:1. V oslabení:0:1. Diváci:92. Střely na branku: 30:42. Průběh utkání:0:0, 0:2, 1:2, 1:7.

VHK ROBE Vsetín: Huzlík (Sachr od 49. minuta) – Pařízek, Krůžela, Nadymáček, Weintritt J., Kollár, Augustin, Richter – Najvar, Koňařík, Hrňa, Dubnický, Čechmánek, Sušeň, Humplík, Kovář, Dostál, Wolf, Weintritt M.
HC ČSOB Pojišťovna Pardubice: Klouček (Jánský) – Leder, Trejbal, Žouželka, Bureš, Boček, Mert, Matýs – Martínek, Blumel, Štefka, Machač, Paliesek, Roubal, Machala, Syrovec, Petrus, Kubišta, Šeliga.

Do začátku utkání vstoupili domácí, jako ten aktivnější celek. Bohužel první branku vstřelily Pardubice. Stalo se tak v 16. minutě, kdy Michal Machač využil zmatku před vsetínským gólmanem. Do šancí se ale nakonec už nedostal nikdo, a tak se do šatny odcházelo za stavu 0:1. Ten byl pro Vsetín ještě hratelný. Vsetín ale v této periodě hodně kombinoval, ztrácel kotouč a neměl to štěstí trefit branku.

Druhá třetina začala lépe pro hosty. Ti se hned na začátku ujali kotouče a většinu doby ho měli pod kontrolou. V 27. minutě se podařilo prostřelit Huzlíka Filipu Roubovi, a tak Pardubice vedly už o dvě branky. Vsetín okamžitou střelou po buly, zásluhou Romana Čechmánka, snižuje na jednobrankový náskok. Poté bylo znovu mnoho šancí jak vyrovnat, ale domácím se nedařilo, a tak to obvykle skončilo pouze tyčkou. Ve 36. minutě se Pardubice dostaly zásluhou Matěje Štefka opět do dvoubrankového náskoku a ten si do konce periody pohlídaly.

No a poslední perioda vyšla naprosto ve prospěch Pardubic. Ty dokázaly propálit vsetínského gólmana ještě čtyřikrát. Ve 46. minutě se to podařilo Michalu Machačovi, A poté následovaly střely Michala Žouželky, Dominika Burše a nakonec Matouše Bočka.

Při domácích opravdu nestálo štěstí a vinou nepřesné mušky zápas skončil, tak jak skončil. Nutno podotknou, že Starší dorost zatím v nadstavbě ještě ani jednou neuspěl. O to se ale bude pokoušet v sobotu proti Letňanům.