Starší dorost nestačil na Spartu

Filip Bazala • 01.02.2013

Starší dorostenci po třech vítězných zápasech přivítali na svém ledě tým Sparty Praha. Vsetín šel do vedení po trefě Kuchaříka. Pražené však brzy srovnali zásluhou Bartoše a dostali se až do vedení 4:1. Valaši se nevzdali a korigovali na 2:4, na to Sparta odpověděla další brankou na 2:5. Ve třetí třetině ještě vykřesal naději Haničinec trefou na 3:5, ale více už domácí nezvládli a podlehli Spartě 3:5.

ESD - 35.kolo pá 1.2.13:00
HC Sparta Praha
3:5(1:3, 1:2, 1:0)
Branky a nahrávky: 4. Kuchařík (Abdul), 33. Pancza, 48. Haničinec (Pancza, Hohl) - 4. Bartoš (Klindera, Havel), 6. Augustin (Černoch), 11. Hozák (Černoch, Kadeřávek), 21. Pulkrab (Procházka), 34. Bartoš (Havel, Klindera). Rozhodčí: Fiedler – Hanzlík, Štěpán. Vyloučení: 6:8. Využití: 1:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 243. Střely na branku: 31:30. Průběh utkání: 1:0, 1:4, 2:4, 2:5, 3:5.
VHK ROBE Vsetín: Vlach (21. Bechný) – Hajda, Žabčík Z., Běhula, Svozílek, Hryciow, Ščotka, Hohl – Pancza, Forch, Světlík, Tydlačka, Haničinec, Kuchařík, Grygar, Abdul, Hořanský, Rod.
HC Sparta Praha: Pírs – Široký, Vokurka, Vacek, Kadeřávek, Kolář, Keller, Mikliš – Klindera, Bartoš, Augustin, Havel, Pulkrab, Černoch, Procházka, Major, Krudenc, Hozák.

Do zápasu vstoupili lépe hosté, kteří si vypracovali ihned řadu šancí, a Vsetín se nebyl schopen vymanit z vlastního pásma. Paradoxně to byli Valaši, kdo se dostal do vedení a to z první útočné akce. Ve čtvrté minutě vybojoval puk za brankou Jindřich Abdul, najel si před klec Pírse a na druhé tyči našel připraveného Lukáše Kuchaříka, který dostal puk mezi betony hostujícího brankáře, a Valaši se mohli radovat. Ne však na dlouho. Z následné akce vyrovnal nekompromisní ranou z mezikruží stav Martin Bartoš.

O chvíli později už hosté vedli. Černoch vybojoval puk v útočném pásmu, přihrál před Vlacha, kde byl připraven Martin Augustin, který bekhendem poslal puk mezi betony Vlacha – 1:2. V polovině třetiny už Pražané vedli o dvě branky. Po pravé straně se rozjel do útoku Černoch, který se dostal až před branku Vlacha a na druhé tyči přihrávkou našel Vojtěcha Augustina, pro kterého už nebyl problém uklidit puk do odkryté klece. Čtvrtá branka přišla v úvodu druhé třetiny, kdy ve vlastním oslabení ujel po levé straně Jiří Hozák, Vlach proti němu vyjel z brány a sparťanský útočník chytře nezakončil, ale objel bránu a zasunul do odkryté klece. To už bylo na Vlacha moc a do brány domácích se postavil Daniel Bechný.

V polovině zápasu Vsetín korigoval stav na 2:4, když po jedné z akcí domácích se před brankou strhla mela, ve které se nejlépe zorientoval René Pancza, jenž našel v chumli puk a poslal do brány hostů. Po minutě hry Sparta opět vedla o tři branky. Druhou trefou se prezentoval Martin Bartoš, který ranou z mezikruží propálil Bechného. Ve třetí třetině vykřesal naději pro Vsetín Martin Haničinec, který před Pírsem tečoval střelu a hostující brankář neměl šanci. Valaši do konce utkání měli navrch, ale branku vstřelit nedokázali a Sparta nakonec zaslouženě zvítězila 3:5.