Třinec si z Lapače odvezl tři body

Kristýna Zigmundová • 15.10.2015

Z prohry 4:8 se dneska mladší dorostenci jistě neradovali, ale mohlo to skončit i hůř. Díky Michalu Matiaškovi, který se postaral o dvě branky, se ale mohli radovat z úctyhodné prohry. Roli favorita zde jasně zastali Oceláři, ale Vsetín k nim nebyl shovívavý a skoro každou branku si museli vydobýt. Snad se klukům bude dařit víc v sobotu ve Vítkovicích.

ELMD - 10.kolo čt 15.10.15:00
HC Oceláři Třinec
4:8(0:5, 1:1, 3:2)
Branky a nahrávky: 26. Matiaško (Lobodowski, Mikulenčák), 50. Matiaško (Lobodowski), 55. Šánek (Brodek), 57. Půček (Klímek, Mikulenčák) – 1. Korčak, 11. Raška (Peterek), 12. Peterek (Homola, Raška), 18. Plandor (Marguš), 19. Indrst (Peterek), 34. Korčak (Marguš, Plandor), 49. Patlevič (Pszczólka, Rybníkár), 57. Peterek (Raška). Rozhodčí: Fiedler – Gebauer, Stanislav. Vyloučení: 4:4. Využití: 1:0. V oslabení: 0:2. Diváci: 92. Střely na branku: 25:30. Průběh utkání: 0:0, 0:5, 1:5, 1:7, 3:7, 3:8, 4:8.
VHK ROBE Vsetín: Chrástecký (Horák) – Rusler, Klímek, Cabák, Zetocha, Weintritt, Šánek, Jenáček, Stodůlka, Matiaško, Pírek, Půček, Brodek, Štědrý, Paťava, Lobodowski – Mikulenčák, Ondračka, Vávra.
HC Oceláři Třinec: Kučera – Raška, Pszczólka, Plandor, Peterek, Tománek, Korčák, Indrst, Rybníkár – Patlevič, Konderla, Cienciala, Homola, Marguš, Radzienciak.

Pro domácí ze začátku nevypadal zápas vůbec dobře. V první třetině se do útoku dostával hlavně Třinec, který toho řádně využil, a během níž se mu podařilo vytvořit značný náskok. První branku vstřelil Ivan Korčák, který tím otevřel skóre zápasu. Během první třetiny se jako nejproduktivnější hráč ukázal Jonáš Peterek, který se ve 12. minutě postaral o svoji první branku a k ní přidal ještě dvě asistence. Vsetín bohužel vyšel naprázdno a do šatny šel bez branky.

Druhá třetina se nesla ve znamení vyrovnané hry. Ve 26. minutě se Michalu Matiaškovi podařilo vstřelit první branku Vsetína a tím se nálada na domácí střídačce zvedla. Oceláři ale začali na Vsetín znovu tlačit a vydobyli si místo před domácí brankou. Toho využil Ivan Korčák a střelil puk nad ramena domácího gólmana Chrásteckého. Do konce třetiny už branka nepadla ani na jedné straně.

Ve třetí třetině byla snaha Vsetína o vyrovnání obrovská, ale bohužel se jim nedařilo zakončit. V 48. minutě se podařilo Lubomíru Patlevičovi dostat puk do domácí branky a tím navýšil skóre Ocelářů. Odpověď domácích ale na sebe nenechala dlouho čekat, když si zásluhou Michala Matiaška a Kryštofa Šánka Vsetín přilepšil o dvě branky. Následně do konce třetiny oba celky přidali na své konto každý jednu branku. Za toto skóre vděčí oba týmy hlavně brankářům, kteří je vysekali s největších šlamastik, ale na druhou stranu lehké střely jim proklouzly. Nebýt ale jejich zákroků, skóre obou celků by jistě bylo někde jinde.