Vsetín končí! Verdikt vynesl zlínský Okál

Petr Vychopeň, Michal Veselý • 01.03.2008

Z l í n - Flotila vsetínských juniorů završila svou plavbu letošní sezónou. Osudným se Valachům stal první březnový den, kdy se v městě Tomáše Bati mělo rozhodnout o vítězi osmifinálové série. Zlínští Okenáři svou příležitost, která se jim naskytla po kontumaci prvního zápasu mezi těmito rivaly, využili stoprocentně a ze série nakonec vyšli jako vítězové. Nejrazantněji přiložil ruku k dílu sedmnáctiletý útočník Zdeněk Okál, a to už v 8. minutě zápasu. Když se ve 34. minutě trefil i podruhé, Valachům začalo opravdu téct do bot. Domácí však drželi otěže utkání pevně ve svých rukou a zelenožlutým nedovolili vstřelit ani jednu branku, právě naopak. V předposlední minutě ještě upravil skóre na 3:0 opět famózně hrající Okál a Vsetín tak upadá do smutku. Jak jeho dorostenci, tak junioři jsou z vyřazovacích bojů venku! AKTUALIZOVÁNO O FOTOGRAFIE

- 3.kolo so 1.3.12:30
Berani Zlín
3:0(1:0, 1:0, 1:0)
Branky a nahrávky: 8. Okál (Sedláček), 34. Okál (Okénka), 59. Okál (Vlach)
První třetina byla velice opatrná, začala úplně stejně jako ty dvě následující, vsetínským vyloučením. Přesilovky nebyly silnou zbraní ani jednoho z týmů. Zlín v nich nestřílel vůbec a Vsetín své šance promarnil. Jediný gól první třetiny vstřelil Okál, který využil chybného střídání Valachů, přes celé kluziště ho našel brankář Sedláček. Vsetínští měli šanci jen Podešvou, ale jeho pokus zblízka Sedláček kryl.

Ve druhé třetině poslal hned na začátku pan Polák Vsetín do tří, vsetínští mladící si tak osvěžili vyhazování puků, Kůdela si sáhl na puk jen jedinkrát. Po skoro kriminálním zákroku na Hrňu, který nebyl vůbec potrestán, byl opět vyloučen vsetínský kapitán Podešva. Přesilovku ale sehráli domácí bídně. První hokejová akce se udála až ve 29. minutě, první vsetínská lajna předvedla dokonalý závar před Sedláčkem, ten si ale počínal jistě. Po vsetínské chybě ve vlastním pásmu se šikovně trefil opět Okál a s hosty to vypadalo zle. Až do závěru třetiny Vsetín tlačil, ale ani Hrňa s Podešvou se branky nedočkali. Jednou pomohla Sedláčkovi tyčka. V závěru se ještě vyznamenal Goiš, který napadl zraněného Rachůnka mířícího na střídačku.

Na začátku třetí části hry, při tradiční zlínské přesilovce zazvonili na tyč i domácí. Zlínští pak čekali na hosty, s čím přijdou. Ze strany Vsetína už to byla spíše křeč, jedinou opravdu vyloženou šanci si vypracoval Ševčík, ale Sedláčkova lapačka byla famozní. A nejen ona, taky s brankařskou holí dovede mladý gólman zacházet jako samuraj s mačetou, odměnou mu byly dvě minuty. Valaši si vzali oddechový čas a zkusili to bez brankáře. Po Vlachově úniku se trefil do třetice Okál a určil konečný stav.

Po zápase se začali dít věci, nejdříve vsetínští junioři, s výjimkou Kůdely, odmítli podat soupeři ruce, stejně tak učinil i kapitán Podešva vůči rozhodčím. A nakonec všeho dobrého přijel hrdina zápasu Jakub Sedláček před vsetínské fanoušky a svým epileptickým tancem dokázal, jak velkým hráčem je. Závěrečná děkovačka holohlavých vsetínských mladíků udělala tečku za zvláštní sezónou. Mladí Vsacané určitě nezklamali.