Výborně! Starší dorostenci vydřeli výhru nad Kohouty

Filip Bazala • 15.09.2012

Starší dorostenci neprožili nejlepší úvod do sezóny a do utkání s Olomoucí šli s jasným cílem zvítězit. I přes značnou marodku se vsetínským podařilo v první polovině zápasu dát tři branky a ve 33. minutě vedli díky trefám Kuchaříka a jedné z hole Grygara 3:1. Olomouc bleskově snížila, ale deset minut před koncem vrátil dvoubrankové vedení Valachům Forch a vypadalo to nadějně. Kohouti v poslední třetině ještě snížili při hře bez brankáře, ale víc už nestihli. Vsetín si tak poprvé v sezóně připisuje tři body za výhru.

ESD - 4.kolo so 15.9.15:30
HC Olomouc
3:4(0:0, 2:3, 1:1)
Branky a nahrávky: 21. Šoustal T. (Vrána, Čamek), 38. Vrána (Horák R., Šoustal T.), 60. Šoustal T. (Vrána, Augustin) - 22. Kuchařík (Rod), 24. Kuchařík, 33. Grygar (Forch, Helešic), 51. Forch (Grygar) Rozhodčí: Doležel – Kratochvíl, Zouhar. Vyloučení: 9:11. Využití: 2:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 72. Střely na branku: 46:32. Průběh utkání: 1:0, 1:3, 2:3, 2:4, 3:4.
HC Olomouc: Motálek – Nesvadba, Brandýs J., Horák R., Majer, Zbořilák, Gatěk, Hes M. – Kočiřík, Konečný, Augustin – Vrána, Šoustal T., Čamek – Kropáč, Minařík, Markl – Galeta, Štefka, Ministr T.
VHK ROBE Vsetín: Gottwald – Hajda, Žabčík, Běhula, Svozílek, Vašíček, Hryciow, Januška – Christov, Forch, Světlík, Mikula, Helešic, Kuchařík, Grygar, Willert, Rod.

V souboji dvou celků z opačných pólů tabulky se na první vážnější brankovou příležitost čekalo až do desáté minuty, kdy domácí Lukáš Kočiřík po chybě před vlastní brankou nabídl kotouč Josefu Mikulovi, vsetínský hráč ji ale nepotrestal.

Kohouti mohli udeřit o chvíli později ve vlastním oslabení, kdy se za obranu Valachů dostal Tomáš Šoustal, ale ani on tváří v tvář gólmanovi soupeře neuspěl. Hosté měli v první části celkem tři početní výhody, branku Hanáků ale příliš neohrozili.

Zatímco prvních dvacet minut příliš zajímavých momentů nenabídlo, ve druhé části o ně nebylo nouze. Už po jednapadesáti sekundách otevřel skóre domácí Tomáš Šoustal, radost mu však za půl minuty sebral Lukáš Kuchařík.

Domácí poté sice měli možnost hrát dvojnásobnou početní výhodu, z branky se ale radoval jejich soupeř. Lukáš Kuchařík pláchl obraně Hanáků a poslal svůj tým do vedení. V polovině zápasu bylo pro domácí ještě hůře. Početní výhodu zužitkoval Ondřej Grygar.

Kohouti poté získali dvě po sobě jdoucí hry proti čtyřem, proměnit dokázali jen tu druhou. Ve skrumáži před vsetínskou klecí se nejlépe zorientoval Marek Vrána. Gólově bohatou druhou periodu uzavřela hromadná bitka za hostující klecí, po níž padly čtyři tresty.

Do třetí části vstupovali hosté s jednobrankovým vedením, které mohl v padesáté minutě smazat Tomáš Šoustal, ale poloodkrytou klec minul. A tak ani ne za minutu přišel trest. V přečíslení dvou na jednoho vystřelil Jan Forch, puk pak domácímu gólmanovi propadl až za brankovou čáru. Hanáci sice ještě rozhodčího upozorňovali, že ji kotouč nepřešel, všechny snahy ale byly marné.

Mora se tak za dvoubrankového manka musela vrhnout všemi silami do útoku, všechny akce ale hostující obrana v čele s gólmanem Gottwaldem likvidovala. V samotném závěru se Hanákům sice zásluhou Tomáše Šoustala podařilo vykřesat naději, bylo však už pozdě. Všechny tři body si za těsnou výhru 4:3 odvezl Vsetín.

Luděk Konopčík (HC Olomouc): „Neodehráli jsme dobré utkání, nedokázali jsme se vyrovnat s houževnatou a tvrdou hrou Vsetína. Svou vlastní nedisciplinovaností a neproměňováním šancí jsme zápas nezvládli a prohráli jsme. Hráče jsem před utkáním upozorňoval, oni by ani nikoho podcenit neměli. Tato soutěž bude hodně vyrovnaná, můžeme porazit každého, ale bohužel můžeme také s každým prohrát. Zápas jsme nepodcenili.“

Jiří Weintritt (VHK Vsetín): „Od začátku sezóny máme velkou smůlu na zranění, během utkání v Olomouci jedna kompletní pětka seděla v civilu na tribuně. Přijeli jsme sem s respektem, od počátku jsme se snažili hrát ze zabezpečené obrany a konečně poprvé v sezóně se k nám přiklonilo i štěstí. Vítězství jsme už nutně potřebovali a věřím, že nás nakopne k dalším tříbodovým výsledkům.“