David Vítek: Za své branky vděčím mužstvu

Filip Bazala • 08.12.2011

Devátou brankou se v zápase proti Uherskému Hradišti prezentoval mladý útočník David Vítek. „Moje branky jsou hlavně zásluhou týmu, jako střelec se necítím,“ říká skromně. Vsetín si dlouho nevedl v zápase příliš dobře a až ve třetí třetině se jim podařilo nastartovat jejich silný domácí motor, díky kterému vsítili čtyři branky a svého soupeře nakonec přestříleli 5:2. O utkání a jiných skutečnostech, jsme se s Davidem porozprávěli těsně po zápase.

Davide, první a druhá třetina dnes asi nešla podle plánu, viď?
Uherské Hradiště jsme dnes trochu podcenili. Nedokázali jsme se dostávat do jejich třetiny, jelikož jejich útočníci dobře bránili střední pásmo a to nám znepříjemňovalo život. Nebylo to na ledě komu dát a plynuly z toho naše nezdary ve snaze dostat se do útoku.

Nebylo po třetinách v kabině dusno?
Nechci říct, že by nám trenéři přímo vynadali, ale nějaká motivující konverzace tam proběhla, abychom ve třetí třetině zabojovali a zkusili utkání ještě zvrátit ve svůj prospěch. To se nám podařilo a pro nás jsou to dnes velmi cenné tři body před zápasem v Porubě. Poté nás čeká doma Nový Jičín a potřebujeme před Vánocemi nasbírat co nejvíce bodů.

Hosté převáděli neatraktivní kouskovanou hru. Bylo těžké se s tím vypořádat?
Uherskému Hradišti tento styl vyhovuje. Chtěli co nejdéle držet vedení 2:1 a tímto stylem se prezentují i jinde a daří se jim. V Havířově dokázali zvítězit 4:3, v Opavě, zkrátka tohle je jejich hra, se kterou se jim občas podaří dovést z venkovních zápasů důležité body.

Dnes si vstřelil už svou devátou branku, cítíš se jako střelec?
Moje branky jsou hlavně zásluhou týmu, nejsem to jen já. Jsem rád, že mi tam ty góly padají, ale nejdůležitější je, že se mužstvu daří. Jsem šťastný za ty branky, ale jako střelec se necítím.

V zápase s Bobry jsi byl často atakován. Nemáš nějaké bolístky?
Nejhorší bylo, když mi Martin Ambruz přejel nožem přes ruku, to jsem měl štěstí, že z toho nejsou nějaké větší zdravotní následky. Nevím proč hrál tak zákeřně, možná protože už s přibývajícím věkem nestíhá a musí si takto pomáhat (směje se).

Tvá dnešní trefa mi připomněla branku z NHL. Víš, kdo se trefil podobně jako ty?
No, abych se přiznal, tak tohle netuším.

Podobně jako Jiří Hudler na videu, se v zápase proti Uherskému Hradišti trefil i David Vítek zpoza branky.

Prozradím, že to byl Jiří Hudler. Byl to úmysl, takto zpoza brány zkusit překvapit gólmana?
Nebylo to úmyslné, abych řekl pravdu. Chtěl jsem puk nahodit před branku, ale trochu mi to sjelo a já trefil ruku hostujícího gólmana Heneše, od které se puk odrazil až za brankovou čáru. Bylo to velké štěstí, které k tomu hokeji patří a jsem za to rád.

S čím půjdete do utkání s Porubou?
V Ostravě bychom chtěli zvítězit, protože ty body potřebujeme. Půjde o důležitý zápas. Hlavně musíme zlepšit obranu, protože se nám v posledních zápasech v tomto směru nedařilo. V Porubě chceme uhrát nějaké body a do Vánoc se pevně dostat na co nejvyšší místa. Bude se nám pak lépe hrát a můžeme mít klidné Vánoce.