Dorostenec Kovář: Jsem rád, že se na mě tým může spolehnout. A oslabení? Nevídané

Helena Hegeďová • 23.10.2022

Dorost VHK vede tabulku východní skupiny Ligy dorostu o 10 bodů před prvním pronásledovatelem. A na čele kanadského bodování soutěže je Filip Kovář (7+14). Co šestnáctiletý útočník říká na poslední utkání s Chrudimí, které skončilo výsledkem 6:1?

Filipe, co říkáte na zápas proti Chrudimi?
Já si myslím, že ze začátku jsme hráli takový horší hokej. Tím, jak jsme byli trpěliví, jsme se ke konci dostávali do brejků, které jsme využili. Celkově bych řekl, že to byl vyrovnaný zápas.

Utkání bylo dlouho bezbrankové. Bylo to náročné?
Za mě to bylo rozhodně těžké, ale jak říkám, hráli jsme trpělivě, a to nám nakonec přineslo body.

Co to zlomilo? Byl to inkasovaný gól?
V tomto okamžiku nám pomohl trenér, který nás nabudil. Myslím si, že nám rozhodně pomohly i góly, které jsme dali v závěru druhé třetiny. Díky nim jsme pak měli lepší vstup do další části zápasu.

Jaká byla nálada po obratu ve druhé třetině?
Byli jsme rozhodně spokojení, ale stále jsme věděli, že to můžou otočit i oni a dostat se zase do vedení. Hráli jsme trpělivě, snažili jsme se neinkasovat gól, a naopak ještě nějaký přidat.

Vy jste se postaral o vyrovnávací branku. Jak celá akce vznikla?
Já jsem viděl, jak Hermi (Tomáš Herman - pozn. red.) získal puk na naší modré čáře. Nabruslil jsem si a on mi to nahrál do brejku. Potom už jsem jen zakončil.

Jak těžké bylo hrát za stavu 2:1?
Soupeř hrál stále dravě, ale my jsme nic nevypustili. Naopak jsme ještě přidali, ale to nám pomohlo.

Definitivně jste pak rozhodli dvěma góly v jednom oslabení...
Já si myslím, že je to docela nevídané, ale prostě se nám to povedlo. Je to strašně super. Já jsem u toho prvního gólu viděl Máru (Marka Stodůlku - pozn. red.) za bránou, tak už jsme si nabruslil dopředu, protože jsem věděl, že to bude dávat podél mantinelu. Potom už jsme jeli dva na jednoho a viděl jsem spoluhráče na pravé straně, podíval jsem se na sitauci a přihrál jsem mu na střelu do prázdné brány.

Co říkáte na vaší hru v přesilovkách a oslabeních?
Přesilovky hrajeme docela dobře. Někdy jich ale potřebujeme víc, takže to ještě musíme trošku vypilovat. Oslabení hodnotím také jako dobré, díky našemu systému se nám daří vyhazovat puky.

Vy jste si v utkání připsal bilanci 1+3 a i v předchozích zápasech jste pravidelně bodoval. Jak jste spokojený se svou formou?
Aktuálně jsem spokojený, ale nesmím polevit. Musím stále makat. Řekl bych ale, že je to dobré i pro tým celkově. Můžou se na mě spolehnout, za což jsem rád.