Jiří Farda: Věřím, že nás venkovní vítězství nakopne!

Michal Veselý • 10.12.2011

Svěřenci kouče Hlobila dokázali po dlouhé době venku naplno bodovat, naposledy se z tříbodové výhry radovali před dvěma měsicí na ledě Karviné. Po dvou třetinách svítil na ukazateli skóre nerozhodný stav 2:2, dvěma góly v závěru zápasu dokázali Valaši strhnout vítězství na svou stranu. „Konečně jsme uhráli tři body i venku a to je podstatné. Věřím, že nás to nakopne i do dalších utkání,“ řekl po zápase bek Jiří Farda.

Jirko, jak vypadal zápas na ledě Poruby?
Myslím, že to bylo poměrně vyrovnané střetnutí. Šance byli na obou stranách. Poruba je sice v tabulce poslední ale mají tam spoustu zkušených útočníků, kteří se těžko brání. Zejména Luděk Krayzel je výborný hokejista, je na něm vidět, že něco odehrál a museli jsme si na něj dávat neustále pozor. Nakonec asi rozhodla naše větší vůle po vítězství a jsme rádi, že jsme si přivezli tři body, které jsou velmi důležité.

S jakou taktikou jste do Ostravy přijeli, venku se vám příliš nedaří...
Je pravda, že v poslední době se nám ve venkovních zápasech moc nedaří. Liga je velmi vyrovnaná a venkovní zápasy jsou ještě těžší. Chtěli jsme hrát trpělivě ze zabezpečené obrany. Asi se nám to nedařilo na sto procent, nějaké chyby jsme udělali ale dali jsme o gól víc a konečně uhráli tři body i venku a to je podstatné. Věřím, že nás to nakopne i do dalších utkání.

Jaký byl klíčový okamžik zápasu?
Nevím, myslím, že dnes rozhodovala každá maličkost a víceméně každý gól mohl dnes být zlomový. Povedlo se nám utéct soupeři od dva góly po využitých přesilovkách a to bylo velmi důležité. Škoda jen obdrženého gólu v závěru, byli to pak celkem nervy. Výborně zachytal Lukáš a měl velký podíl na vítězství.

Oba trenéři si stěžovali na výkon sudího, co na jeho rozhodování říkáš ty?
Co dneska předváděl sudí v některých momentech jsem moc nepochopil. Na obou stranách bylo spoustu divné posouzených zákroků a myslím, že pan rozhodčí by se nad sebou měl zamyslet a nekazit tak další zápasy .

V zápase si byl pětkrát vyloučen, jak je to možné?
To se mi snad ještě nikdy nestalo. Chtěl bych vidět záznam utkání a na své fauly se podívat, protože si jich nějak nejsem vědom. Například mé čtvrté vyloučení, kdy mi hostující hráč chytl hokejku a spadl, bylo posouzeno jako můj faul za držení hole. To je trošku divné. Ještěže jsme oslabení ustáli a neinkasovali.

Ceníš si vítězství o to víc, že jste přijeli v hodně slátané sestavě?
Jak už jsem zmínil, nebylo to vůbec lehké utkání, přestože je v tabulce velký bodový rozdíl. Proto si vítězství cením maximálně. Spoustu kluků má zdravotní problémy. Někteří museli odehrát i dnešní zápas s nějakým nachlazením, tak se snad dáme do pořádku na středeční utkání a získáme opět tři body. V naší lajně chyběl hodně Daniel Vaněk, který letos má výbornou formu, ale Filip Bajtek ho výborně zastoupil. Bez problému si své uhrál také junior Stáňa Báchor, který nastoupil snad poprvé v mužské kategorii a zápas odehrál v klidu a bez chyb. Je určitě dobré, že se můžeme spolehnout na více hráčů. Zranění, nějaké virózy apod. se objeví v každé sezóně. Důležité je tyhle zápasy, které jsou možná rozhodující v celé sezóně, zvládnout.