Lukáš Plšek: V pátek chceme vyhrát a vrátit sérii do Prostějova

Ondřej Konvičný • 22.02.2012

Vsetínští hokejisté zajížděli do Prostějova s tím, že nemají co ztratit a mohou jen získat. To sem jim opravdu povedlo, když po 60 minutách hry svítil na světelné tabuli výsledek 0:1. Obrovskou měrou se na tomto úspěchu podílel brankář Lukáš Plšek, který poprvé nastoupil v play-off a hned dokázal svému týmu pomoct vychytanou nulou. Stal se tak jednoznačně hvězdou zápasu, společně s Danielem Vaňkem, který jako jediný dokázal překonat prostějovského gólmana Sedláře.

Lukáši, po dvou zápasech, ve kterých jsi seděl, jsi dnes nastoupil do zápasu jako jednička, a hned jsi vychytal nulu. Jaké to pro tebe bylo, takhle naskočit do brány uprostřed rozjetého play-off?
Já jsem strašně rád, já jsem vychytal nulu tak po 4 letech na Vsetíně, a jsem rád že to tak vyšlo, že jsem si tu nulu vybral v pravý čas. Teď to hlavně urvat doma, a potom se tady může stát cokoli.

Celý zápas si byl v ohni střel, Prostějov byl střelecky aktivnější, určitě to pro tebe bylo lepší, než mít 2,3 zákroky za třetinu, které musíš chytnout...
To má rád každý gólman, když je od začátku v laufu. My jsme tam měli ze začátku dvě oslabení, ve kterých jsem si sáhl na puk, něco mě tam trefilo a pak jsem se cítil celý zápas dobře. Potom už jsem jenom odpočítával minuty, škoda že jsme nedali ten druhý gól. Viselo to na vlásku, gólman Sedlář nám to tam dvakrát nabídl, netrefili jsme prázdnou bránu. Na druhou stranu musím sportovně přiznat, že Prostějov tam měl asi 3 tyčky a dvakrát jsme to vyráželi z prázdné brány. V tomhle jsme možná měli štěstí, ale my jsme mu šli naproti, a jsme rádi, že jsme tu sérii prodloužili.

Z tribun to vypadalo, že jste dneska hráli takřka v domácím prostředí. Jak si to vnímal na ledě?
To nemusím ani komentovat, my víme jakou máme v hledišti podporu a jsme rádi,že na nás fanoušci fanoušci nezanevřeli, i když jsme prohrávali už 2:0, a že sem přijeli v ještě větším počtu než na první zápas. Jsem rád, že jsme jim to takhle vrátili a doufám, že sem budou moct jet ještě jednou.

Vítězná sestava zůstává. Bude to platit i tady? S čím půjdete do dalšího zápasu?
Hlavně vyhrát. Chceme se sem ještě jednou vrátit a porvat se o postup. Co se týče sestavy, tu teď nevíme, to určí trenér v pátek. Všichni ale chceme určitě vyhrát a vynutit si ten pátý zápas tady.

Luboš Jenáček: Fanoušci nás nezklamali, v pátek půjdeme společně za vítězstvím

Před dnešním zápasem byl stav série 0:2 pro Prostějov. S čím jste na Hanou zajížděli?
Jeli jsme sem s vírou, že se o to chceme porvat. Z toho týmu jde cítit velká síla a bylo to jenom o tom, aby kluci sami sobě věřili a přesvědčili se, že Prostějov je k poražení. Myslím si, že nám dneska hrozně moc pomohl Lukáš Plšek, který podal výborný výkon. Hlavně v první třetině měl Prostějov 3-4 vyložené šance, Lukáš to zavřel a podržel nás. Potom nám samozřejmě pomohl ten ne náhodný, ale šťastný gól v přesilovce, kdy se to tam odrazilo. Dnes jsme to uhráli velkou vůlí a bojovností.

Dá se říct, že Prostějov byl dnes většinu zápasu víc na puku, víc kombinoval, přesto jeden gól stačil k vítězství. Chcete takhle hrát i doma, nebo budete hrát více otevřeněji, snažit se Prostějov herně přehrát?
Já si úplně nemyslím, že by nás dnes Prostějov celý zápas přehrával, ve druhé třetině jsme myslím byli herně nahoře my, mohli jsme i přidat další branky, ale bohužel jsme ten druhý gól nedali. V první a ve třetí části byli sice domácí aktivnější, ale my jsme vycházeli z dobré obrany a nakonec to přineslo úspěch. Vždycky hraješ to, co ti dovolí soupeř. Další zápas je už za dva dny, těch sil už není tolik, ale Prostějov hraje na 3 lajny, tak jako my, takže tam si myslím to bude kdo s koho. Myslím že to bude otevřený boj, půjdeme do zakončení, budeme chtít dát nějaký gól a odčarovat Dalibora Sedláře, který zatím chytá výborně. Zároveň budeme chtít odehrát některé situace líp, než jsme odehráli v prvním domácím zápase.

Dneska zachytal skvěle Lukáš Plšek. Nastoupí v pátečním duelu?
Já si myslím, že měnit někoho, kdo takovýmto způsobem odchytal takový zápas, to prostě nejde. Lukáš určitě bude v bráně pokračovat. Jde jen o to, aby se na ten zápas co nejlépe připravil, aby byl stejně vyhecovaný a aby ten výkon pokud to bude možné, zopakoval.

Co říkáte na dnešní vystoupení vsetínských fanoušků? Dnešní atmosféra byla srovnatelná s domácím zápasem...
Bylo to úplně super. My jsme dneska čekali, kolik lidí přijede, jestli nad námi nezlomili hůl nebo jestli tu sérii nepovažovali za prohranou. Byli jsme hrozně spokojeni, když jsme viděli,že ten sektor je plný. Od začátku ten kotel vařil, lidi fandili. Ke konci to ještě sílilo a my jsme to samozřejmě vnímali a kluci se mohli přetrhnou, aby těm fanouškům udělali radost v podobě vítězství.

Máte nějaký vzkaz, pozvánku pro fanoušky na páteční duel?
Pozvánka je jasná. My chceme tu sérii vyrovnat a budeme bojovat o pátý zápas. K tomu potřebujeme vás, naše věrné fanoušky, naše tvrdé jádro, aby byla na Lapači opět skvělá atmosféra. Aby lidi spustili vítězné chorály hned od začátku a šli jsme společně za vítězstvím.