Martin Kývala: Snažím se pro tým odvádět maximum

Filip Bazala • 06.11.2013

Svěřenci Juraje Jakubíka mají za sebou úspěšné vystoupení před vlastními fanoušky, když porazili Přerov vysoko 7:4. „Výsledkově jsem spokojen, ale s předvedenou hrou už nikoliv,“ hodnotil výkon svých hráčů. „Ve druhé třetině jsme si zápas zbytečně sami zdramatizovali zbytečnými vyloučeními,“ shoduje se trenér a letos premiérový střelec Martin Kývala. Podívejte se na videoohlasy obou tázaných bezprostředně po skončení zápasu s Přerovem.

Trenér Juraj Jakubík byl spokojen s tím, že jeho svěřenci nakonec utkání výsledkově zvládli, ale s předvedenou hrou spokojen nebyl. Naopak jej potěšilo, že se v zápase konečně prosadila i třetí formace, ve které se trefil Martin Kývala či David Vítek. Celkově hra třetí formace byla hodně dobrá. Méně potěšujícím aspektem bylo zbytečné vylučování ve vlastních řadách. „Při vlastních oslabeních jsme inkasovali a soupeři jsme dovolili, aby nám komplikoval vítězství,“ měl jasno o vyloučeních na straně Vsetína Juraj Jakubík.

Vsetínský mladík, jenž výraznou měrou dopomohl juniorce Valachů zpět do nejvyšší soutěže, se letos prohání v dresu mužů ve třetí formaci, ale od začátku sezóny tomu tak nebylo. „Přípravy jsem se pro zranění neúčastnil, takže jsem rád, že nyní hraju,“ vydechoval po zápase útočník s číslem sedmadevadesát. Hbitý forvard byl po zápase rád, že se mu podařilo letos poprvé skórovat. „Byla to trochu šťastná trefa. Vystřelil jsem a brankáři to propadlo mezi rukou a tělem,“ sdělil ke své premiérové trefě.

Foto: jirizanat.com